999 rezultate për

apelit

Një tjetër shuplakë për Trump, Gjykata e Apelit e refuzon për Pensilvaninë Një Gjykatë federale e Apelit refuzoi kërkesën e fushatës së presidentit Donald Trump, që kërkonte që presidenti i zgjed
Shkarkohet nga detyra kreu i prokurorisë së Apelit në Shkodër Komisioni i Pavarur i Kualifikimit ka shkarkuar nga detyra kreun e prokurorisë së Apelit në Shkodër, Brahim Dragjoshi.
"E papranueshme, asgjë s'ka përfunduar", Napoli reagon pas vendimit të Apelit Gjykata sportive vendosi t’ia japë fitoren Juventusit në tavolinë dhe t’i ulë një pikë në renditje Napolit. Ky i fund
Rrëzohet apelimi i Napolit, mbetet në fuqi humbja në tavolinë ndaj Juventusit Trupa e Apelit e Federatës Italiane të Futbollit ka rrezuar apelimin e Napolit për humbjen në tavolinë të ndeshjes ndaj
ZYRTARE/ Juventus-Napoli, merret vendimi nga apeli Dënimi i apelit në lidhje me çështjen Juve-Napoli ka mbërritur. Gjykata Kombëtare e Apelit hodhi poshtë kërkesën e Na
Infektohen punonjësit, Gjykata Administrative e Apelit mbyll dyert Gjykata Administrative e Apelit, në Tiranë ka mbyllur dyert deri në datë 30 tetor për shkak se disa punonjës janë infekt
Firmosën 6 mijë shkodranë, KPA rikthen në detyrë gjyqtarin Pasi Komisioni i Posaçëm i Apelit (KPA) e riktheu në detyrë Fuat Vjerdha kryetar i Gjykatës se Apelit Shkodër është shpr
Shkarkohet nga detyra Prokurori i Apelit të Tiranës, Dritan Peka KPA ka rrëzuar vendimin e KPK, duke shkarkuar nga detyra Prokurorin e Apelit Tiranë, Dritan Peka. Më herët, KPK e kis
Pezullohet puna në Gjykatën e Apelit në Gjirokastër, sekretarja infektohet me COVID-19 Sekretarja e Gjykatës së Apelit në Gjirokastër ka rezultuar pozitive me COVID-19. Ndërkohe nga DSHP janë marrë 7 tamp
Shpalli "Agimin e Artë" organizatë kriminale, alarm për bombë në Gjykatën e Apelit Gjykata e Apelit është vënë në alarm ditën e sotme pasi një telefonate që paralajmëronte për një bombë në ambientet e sa
Arta Marku emërohet prokurore e përkohshme pranë Gjykatës së Apelit në Tiranë Ish-kryeprokurorja Arta Marku është emëruar përkohësisht prokurore pranë Gjykatës së Apelit në Tiranë. Vendimi është
Saimir Tahiri kërkon nga Gjykata e Lartë pushimin e çështjes Gjykata e Lartë ka regjistruar rekursin e bërë nga ish-ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri, dhe ish-drejtori i Policisë
Dha dorëheqjen një muaj më parë, ish-gjyqtari i Apelit paditet në gjykatë nga gruaja dhe 2 djemtë Rreth një muaj më parë, gjyqtari i Apelit Alaudin Malaj ka dhënë dorëheqjen. Burime për Fax Neës bëjnë me dije se ai e k
Mbyllet gjykata e Apelit në Vlorë, shkak koronavirusi Gjykata e Apelit në Vlorë është mbyllur për shkak se në këtë institucion është konfirmuar një rast me koronavirus. Ak
Nuk justifikoi pasurinë, KPK shkarkon nga detyra gjyqtarin e Apelit Vlorë Komisioni i Pavarur i Kualifikimt ka vendosur shkarkimin nga detyra të gjyqtarit të Apelit Vlorë, Hysen Saliko. Shkak pë
Prag "betejës" me gjyqin, Saimir Tahiri nis pushimet (FOTO LAJM) Saimir Tahiri duket se ka filluar pushimet si për të rikuperuar energjitë para 'betejës' që e pret me gjyqin. Ish-mi
U shkarkua nga KED, posti i ri që zgjodhi Dvorani Ish-gjyqtari i Gjykatës së Lartë, Ardian Dvorani ka zgedhur Gjykatën Administrative të Apelit të Tiranës për t'ju rikthy
Probleme me pasurinë, Vettingu "kosit" gjyqtaren e Apelit të Tiranës KPK shkarkon nga detyra gjyqtaren e Apelit të Tiranës, Flutura Skënderi. Ajo shfaqi probleme të pasurisë si dyshime p
Nuk justifikoi milionat, shkarkohet nga detyra gjyqtari i Apelit Shkodër Gjyqtari i Gjykatës së Apelit Shkodër, Selim Kryeziu është shkarkuar sot nga detyra. Vendimi është dhënë nga Komisioni i
Infektohet punonjësi i Gjykatës së Apelit, reduktohet puna në institucion Një punonjës i Gjykatës së Apelit në Tiranë ka rezultuar pozitiv me Covid-19, ndërsa është vendosur që për arsye sigurie