999 rezultate për

aparati

Turqit dekonspirojnë padashje si funksionon aparati i propagandës së Ramës (FOTO LAJM) Policja e dëmtuar gjatë protestës së dy ditëve më parë tek Kuvendi u nis mbrëmë me charter për kurim më të specializuar
Po i shkatërrojmë pa kuptuar, çfarë ndodh me celularin kur e lëmë natës në karikim Studimet e fundit kanë treguar se gjatë gjithë kësaj kohe, kemi qenë duke e karikuar gabim aparatin celular. Ideja e
Pendohet OSHEE/ I "ndez" aparatin 7 vjeçares me astma Lajmi për ndërprerjen e energjisë elektrike të familjes Dervishi në Lushnjë, e cila ka një vajzë 7 vjeçe që vuan nga ast
Shteti ‘i merr frymën’ Stelës 7-vjeçare, i fik aparatin se nuk paguan dot dritat Stela 7 vjeç në fshatin Lekaj të Lushnjes nuk mund të marrë frymë si gjithë të tjerët, pa ndihmën e një aparati. Ky a
Gjendet aparati fotografik i humbur në det, ruan gjithçka (FOTO LAJM) Një aparat fotografik i cili kishte humbur në det është gjetur pas më shumë se dy vitesh dhe i është kthyer pronarit të
Mësojini njëherë e mirë: Dëmet që shkakton uji me akull Rritja e temperaturave shton edhe konsumin e ujit, sidomos gjatë stinës së nxehtë. Por pavarësisht se të freskon për mom
Një "doktor" më vete, sëmundjte që kuron vaji i ullirit Në kuzhinën tonë shpesh përdorim vajin e ullirit, por jo të gjithë dimë me saktësi vlerat që ka për shëndetin tonë.
Gjendet aparati fotografik i humbur në det, ruan gjithçka (FOTO LAJM) Një aparat fotografik i cili kishte humbur në det është gjetur pas më shumë se dy vitesh dhe i është kthyer pronarit të
Shqiptarë bëhuni gati të paguani: Taksa e TVSH do të rritet me 50% Të ardhurat e grumbulluara nga taksa e televizorit arritën në vitin 2017, më rreth 1.2 miliardë lekë ose rreth 9 milionë
Xhensila tallet me Besin dhe e filmon në një moment privat (VIDEO) Xhensila Myrtezaj dhe Besart Kallaku janë padyshim shembulli më i mirë i një çifti. Xhensila ka arritur suksese të shumt
Skifteri Bes Kallaku u bën ''gjëmën'' turisteve në Itali (VIDEO) Aktori i njohur i humorit, Bes Kallaku po shijon pushimet e tij në Itali me bashkëshorten Xhensila, por duket se nuk i k
Milaimi ia plas në fytyrë ministrit të PDK-së dallaveret në shëndetësi Një debat është zhvilluar sot në seancën e Kuvendit edhe për listën e gjatë të pritjes së pacientëve, ku u kërkua që të
Probleme me iPhone? Ja si t'a kuptoni që aparati juaj ka nevojë për bateri të re Apple planifikon në fillim të vitit 2018 të përditësojë softuerin e iPhone me veçori të reja, të cilat do t’ju njoftojnë
Gara në Gostivar, ja nga sa vota kanë marrë Taravari dhe Bejta Vijon numërimi i votave në Gostivar ku kandidati i ASH-së, Arben Taravari vazhdon të kryesojë ndaj Nevzat Bejtës së BDI-
Taravari shpall fitoren: Gostivari u çlirua nga diktatori Bejta! Kandidati për kryetar të Gostivarit, Arben Taravari nga Aleanca për Shqiptarët ka shpallur fitoren ndaj Nevzat Bejtës të
A janë këto kafshët më të shëmtuara në botë (FOTO LAJM) Mediat sociale janë të mbushura me kafshë të ndryshme dhe jo të gjitha dalin bukur në kamera. Këto fotografi qesharak
QKUK-ja servison aparatin e para 14 vjetësh, me aq sa kushton një i ri Koronarografi i QKUK-së është prodhim i fillimit të vitit 2001. MSH-ja e ka blerë atë për 1 milion euro në vitin 2004, s
Kamera e re e Fujifilm sjell filtra të ngjashëm me ato të instagram Nëse doni të bëni foto me kamera profesionale por të përdorni edhe filtrat e instagram kompania Fuji film këtë të mërkur
Shpenzon 660 mijë euro për aparatin fotografik, ja arsyeja (FOTO LAJM) Një sipërmarrës japonez i quajtur Terukazu Fujisawa, ka shpenzuar 660 mijë euro për një aparat fotografik. Dhe ai nu
Zbulim/ Aparati i veshit që përkthen vetë të gjitha gjuhët Pengesave gjuhësore tashmë i ka ardhur fundi. Laboratori Waverly ka prodhuar një aparat veshi që përkthen çdo gjuhë q