ZYRTARE/ FSHF sjell në Shqipëri një finale të madhe Evropiane
999 rezultate për

antonio

"Duhet të shpërthejë zjarri tek të gjithë", si Conte motivoi Interin drejt suksesit Interi arriti të bëjë një përmbysje të çmendur përballë Torinos. Në momentin kur ishin në rezultatin 0-2 në favor të
Ndeshja e rëndësishme ndaj Real Madridit, Conte me "dhimbje koke" Trajneri i Interit Antonio Conte po kalon nëpër një periudhë shumë të vështirë për shkak të rezultateve negative në ndes
ZYRTARE/ Mateo Darmian i bashkohet Interit Darmian do të luajë këtë sezon me skuadrën e Inter. Antonio Conte ka plotësuar dëshirën e tij, duke huazuar mbrojtësi
Ngjarje makabre në Itali: I riu vret shokun dhe të dashurën se i pa të lumtur Një ngjarje tragjike ka ndodhur në Itali ku një 21-vjeçari, Antonio De Marco, nga Casarano, ka vrarë dy të rinj, të dash
Candreva i rradhës që largohet nga Interi, kjo pritet të jetë skuadra e re Pas 4 sezonesh Antonio Candreva do të mbyllë aventurën e tij me Interin. Mesfushori anësor i cili te zikaltrit ka luajtu
Dy lojtarë për N'Golo Kante, Chelsea tërbon sërish Interin Chelsea nuk ka nevojë për lojtarë, londinezët mund të heqin dorë nga ndonjë lojtar i tyre vetëm për shifrën e duhur. Kjo
Kapiteni Navas ja dedikon trofeun Antonio Reyes Sevija fitoi sot trofeun e 6-të të Ligës së Europës, duke triumfuar në finale ndaj Interit, me rezultatin 3-2. Në pr
Sa keq ju bën për lëkurën ilaçi i enëve? Zbuloni të mirat dhe të këqijat e tij A ju ndodh ndonjëherë që pasi lani duart nga yndyra apo nga ushqimet dhe papastërtitë lëkura ju thahet dhe ju ashpërsohe
Epike: Pogba "kap mat" Antonio dhe Fernandes teksa qeshin me penalltinë e tij (VIDEO) Paul Pogba duket se ka kapur shokun e tij të skuadrës së Manchester United, Bruno Fernandes duke qeshur me Michail Anton
Championsi në rrezik? Reagon Ceferin: Nuk është e vërtetë Pandemia bëri që kompeticioni më i madh i klubeve evropiane të futbollit të pezullohej në mars, dhe tani ka plane që ta
Totti: Cassano refuzoi Juventusin prej meje, e kam si vëlla Francesco Totti ka folur për marrëdhënien speciale që ka pasur me Cassanon. Kapiteni legjendar i Romës ka thënë se Ca
Si sot 8 vite më parë Juventus fitoi titulllin e parë me Antonio Conten (FOTO LAJM) Si sot 8 vite më parë më 6 maj 2012 Juventus fitonte titullin e parë pas Calciopolit me në krye Antonio Conten që sot ës
Interi dëshiron shërbimet e yllit të Bayern Munchen Interi po mendon për merkaton e verës dhe trajneri Antonio Conte kërkon me patjetër një mesfushor. Arturo Vidal është nj
Super ndeshja Lazio - Inter, flet Antonio Conte Antonio Conte e sheh përballjen e nesërme të skudetos mes Lazios dhe Interit si “një lojë mes dy skuadrave autsajdere që
Të shtëna me armë zjarri në Teksas, dy viktima dhe pesë të plagosur Dy persona u vranë dhe pesë të tjerë mbetën të plagosur në një klub në San Antonio, në Teksas. Autoritetet e Teksas n
Interi e mbyll 2019 si lider (VIDEO) Interi ka arritur që me shumë lehtësi ta mposht Genoan me rezultat 4:0 në ndeshjen që u zhvillua në "Giuseppe Meazza" në
Klopp sherr me trajnerin e Monterrey (VIDEO) Liverpooli ka arritur të triumfoi në gjysmëfinalen e Botërorit të klubeve, kundër Monterrey me rezultatin 1-2. Përveç
Media italiane: Në Durrës, atje ku u duk sikur botës i erdhi fundi U duk sikur po vinte fundi i botës. Suvaja binte copa-copa dhe tullat dilnin nga muret. Lëkundej gjithçka. M’u duk vetja
Ndahet nga jeta kompozitori dhe këngëtari italian (FOTO LAJM) Këngëtari dhe dhe kompozitori italian Fred Bongusto ka ndërruar jetë ditën e sotme në moshën 84 vjeçare. Këngëtari nj
Interi i rikthehet pistës Vidal, tentohet transferimi në janar Arturo Vidal vazhdon të mbetet një objektiv për Interin. Mesfushori kilian prej kohësh është në radarin e klubit zika