999 rezultate për

antisemitizmi

"Po përballemi me një armik", Osmani: Duhet të bashkojmë forcat kundër antisemitizmit Kryetarja e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani, tha në Forumin e Antisemitizmit se të gjithë vendet e botës duhet të bash
Antisemitizmi në Kuvend, ambasada e SHBA: Jemi krenarë me Shqipërinë Ambasada e SHBA-ve përshëndeti miratimin e rezolutës për përkufizimin e antisemitizmit nga Kuvendi. Në një postim në
Izraeli mirëpret vendimin e Qeverisë së Kosovës për antisemitizmin Ministria e Punëve të Jashtme të Izraelit ka lëshuar komunikatë shtypi pas vendimit nga Qeveria e Kosovës që të bëhet pj
Para njohjes formale nga Izraeli, Qeveria merr një vendim për antisemitizmin Me propozimin e ministres së Punëve të Jashtme dhe Diasporës, Meliza Haradinaj Sublla, Qeveria e Republikës së Kosovës n
Veseli pjesë e konferencës kundër antisemitizmit në Gjermani Kryetari i kuvendit Kadri Veseli, në një takim me parlamentarët gjermanë mori mbështetjen që shteti gjerman do të ketë n
Kadri Veseli vizitë në Berlin Kryetari i Kuvendit të Republikës së Kosovës, Kadri Veseli, gjatë ditës së sotme ka udhëtuar drejt Gjermanisë, ku do të