999 rezultate për

ansambli

“Të kërcejmë mes valleve dhe melodive popullore shqiptare” Në kuadër të fushatës studentore ”Ruaj Traditën, Festo Shqip", studentët e vitit të dytë master në Marrëdhënie me Publik
Ansambli shqiptar në Maqedoni, ja sa të punësuar do të ketë Vendimi për themelimin e Ansamblit shtetëror të këngëve dhe valleve shqipe është zyrtar pas miratimit nga Qeveria. Me gj
Qeveria jep dritë jeshile themelimit të Ansamblit të këngëve dhe valleve shqipe Qeveria e Republikës së Maqedonisë në mbledhjen e saj të 57 – të morri vendim për themelimin e Ansamblit të këngëve dhe
Një jetë duke kërcyer, valltarët e shquar shpallen "Nderi i Kombit" Presidenti i Republikës Ilir Meta dekoron Rexhep Çelikun dhe Liljana Cingun me dekoraten e lartë Nderi I Kombit. Në
Themelohet ansambli i parë shqiptar i këngëve dhe valleve Për herë të parë në Maqedoni do të themelohet Ansambli i parë shqiptar i këngëve dhe valleve shqipe, deklaroi zëvendëskr
Jep dorëheqje ansamblisti i LDK-së Asamblisti i LDK-së në Kuvendin Komunal të Prishtinës, Flamur Shala ka dhënë dorëheqje nga kjo pozitë. Ai për dorëhe
TRAGJEDIA/ Gjendet ‘Kutia e Zezë’ e aeroplanit rus ku humbën jetën 92 persona Një nga “Kutitë e Zeza” të avionit ushtarak Rus që u fundos në Detin e Zi, ku ndërruan jetë 92 persona, njoftohet se ësh
Ambasada Austriake sqaron amullinë rreth koncertit të "Ansamblit Filarmonik të Vjenës" Një reagim ka ardhur sot nga Ambasada Austriake lidhur me Koncertin e "Ansamblit Filarmonik të Vjenës", aq shumë të kome
U mbajt festivali "Këngë Jeho - Strugë 2014" (FOTO LAJM) Manifestimi "Këngë Jeho" ka mbyllur siparin e edicionit të 23-të me rradhë. Gjatë tre netëve të organizimit të festiv
Ansambli "Lidhja e Prizrenit" në Lezhë Ansambli i këngëve dhe dhe valleve të grupit artistik "Lidhja e Prizrenit" ka vizituar Lezhën. Artistët të vegjël kan
"Burimet e Sharrit" mbledh artistë nga Maqedonia, Shqipëria e Kosova Më shumë se 250 artistë dhe shumë personalitete të tjera nga fusha e artit dhe kulturës nga Maqedonia, Shqipëria dhe Kos