999 rezultate për

anglia

E konfirmojnë nga Anglia, Inter shumë pranë sulmuesit Interi dëshirojnë të kompletojnë skuadrën gjatë janarit, por nuk mund të shpenzojnë shumë për shkak të Fair Playt Financ
Zv.ministrja e famshme rishfaqet pas thirrjes për riatdhesimin me forcë të shqiptarëve nga Anglia Zv.ministrja e Brendshme Rovena Voda është fytyra që mijëra shqiptarë të riatdhesuar shohin sapo fillojnë të zbresin shk
Bien sirenat nga Anglia, Reali rrezikon ta humbasë Kroosin Sipas tablodit britanik “The Express”, Manchester United ka kthyer radarët nga mesfushori gjerman, Toni Kroos. Real
I vunë eksploziv në shtëpi, 29 vjeçari kishte vetëm një ditë që ishte kthyer nga Anglia Një familje në Shkozë, Tiranë i është vendosur tritol në derën e banesës duke shkaktuar dëme të mëdha materiale por jo l
Lajm i mirë për qindra shqiptarë: Anglia nuk do t’i përndjekë më emigrantët e paligjshëm “Nëse je në këtë vend ilegalisht, mund të mbijetosh shumë mirë. Mund të kesh akses në shërbimet mjekësore, fëmija shkon
Ekstradohet nga Anglia në Shqipëri bosi i kokainës I dënuar për trafik drogë, një shqiptar është ekstraduar ditën e sotme nga Anglia në Shqipëri. Judmir Shazivari ësht
Anglia dhe Brazili barazojnë pa gola në "Wembley" Anglia dhe Brazili kanë barazuar 0-0 në miqësoren e zhvilluar në Wembley Kombëtarja e Anglisë dhe ajo e Brazilit kanë
Formacionet zyrtare: Angli - Brazil Anglia sfidon sonte në "Wembley" Brazilin në një miqësore luksi. Anglezët luajnë me 5 herë fituesit e Kupës së Botës
Punonin në fabrikë kanabisi, dy shqiptarët dëbohen nga Anglia Dy shqiptarë janë burgosur dhe mund të përballen me dëbim nga Anglia pasi u zbulua që punonin në një fabrikë të madhe të
Ushtritë më të fuqishme: SHBA e para, si renditen Anglia, Franca, Turqia dhe Kina (FOTO LAJM) Kompania ndërkombëtare Global Firepower, ka bërë hulumtimin ku analizoi mbi 50 faktorë në ushtritë e disa vendeve, për t
Pamje për të mos u humbur, si shkojnë kuksianët në Angli (VIDEO) Duket sikur Anglia është kthyer në atdheun e dytë të kuksianëve. Anglia është një ndër vendet më të kërkuara nga shqip
Barcelonës i vijnë oferta nga Anglia për mbrojtësin West Brom janë të interesuar për mbrojtësin e Barcelonës Thomas Vermaelen, sipas burimeve Sky. Ish-mbrojtësi i Arsena
Anglia kampione e botës për 20-vjeçarët Anglia fiton kampionatin botërorë U20. Kombëtarja e “Tre Luanëve” ka mposhtur finale Venezuelën, duke siguruar suksesin
Anglia ndryshon ligjet për të drejtat e njeriut pas sulmeve terroriste Kryeministrja britanike, Theresa May, në një deklaratë për mediat, ka thënë se vendi do të ndryshojë rregullat për të dr
Anglia aksion për debimin e emigrantëve shqiptar pa letra Policia britanike ka nisur një aksion të gjerë për arrestimin e emigrantëve që punojnë pa leje. Një burrë shqiptar u
Vrau dy vëllezër për hakmarrje, debohet nga Anglia 45-vjeçari nga Laçi Martin Kaza autor i vrasjes së dy vëllezërve në Laç Don dhe Agustin Gjini do të rikthehet në Shqipëri pas 20 viteve nga
Mbyllen 11 Call Center në Shkodër kompanitë kthejnë sytë nga Anglia Nga Italia ka ardhur goditja e pare finale për call center në Shqipëri. 13 kompani të mëdha kanë firmosur një marrëveshj
Anglia bën gati "terminatorët" kundër armëve kimike (FOTO LAJM) Britania e Madhe është duke përgatitur një njësi speciale për të ndërhyrë në raste të sulmeve me armë kimike nga element
Mertens po shkëlqen me Napolin, shfaqen sinjalet e para nga Anglia Dries Mertens po kalon një formë të mirë me Napolin, duke tërhequr vëmendjen e shumë klubeve. Mesfushori belg nuk ka rin
Historia e bandave të Burrelit, sillet nga Anglia 53-vjeçari që masakroi për së gjalli dy vëllezër Vetëm një ditë më parë mësohet se Avni Metra, 53 vjeç, lindur në Burrel është ekstraduar drejt Shqipërisë për shkak se a