anglia

Anglia dhe Gjermania kundër ndryshimit të kufijve Ambasada e Britanisë së Madhe dhe ajo e Gjermanisë në Kosovë, kanë thënë se thirrjet për ndryshim të kufijve të Ballkani
Mustafi largohet nga Anglia, këto janë skuadrat që e kërkojnë Futbollisti me origjinë shqiptare, Shkodran Mustafi, është përfolur se do të largohet nga klubi i tij aktual, Arsenali.
"Ndeshja e bronzit" Anglia modifikon mesfushën, Belgjika e njëjtë Belgjika dhe Anglia do të përballen me njëra tjetrën përsëri në Kampionatin Botëror Rusia 2018, por këtë herë për një me
"Mini-finalja" e Botërorit, Belgjika dhe Anglia kërkojnë "nderin" Vetëm një ditë na ndan nga finalja e Botërorit, "Rusia 2018" që do të luhet ditën e nesërme në stadiumin "Luzhiniki" të
Asgjë nuk ka mbaruar për Anglinë, kërkojnë një vend në Botëror Anglia u mund nga Kroacia në fazën e gjysmëfinaleve të Botërorit dhe ëndrra e tyre "it's coming home" (po vjen në shtëpi
Jose Mourinho tregon pse humbi Anglia Mendoj se ndeshjen e fitoi karakteri i Kroacisë. Dhe jo vetëm ai. Nëse do të kisha qenë disi naiv dhe nuk do të kisha ek
U eliminuan nga Botërori, shikoni çfarë i bëri tifozi anglez një gazetari gjatë transmetimit live (VIDEO) Anglia u eliminua nga Kupa e Botës, pas humbjes që mori nga Kroacia. U deshën plot 120 minuta lojë që ndeshja të përfund
Te Anglia gjendet fajtori për eliminimin nga Kupa e Botës Ne Angli pas eliminimit nga Botërori që i bëri Kroacia po mundohet të gjejnë se çfarë nuk shkoi siç duhet në skuadër.
Kroacia në festë, Anglia në lot (FOTO LAJM) Një sfidë mes shumë emocionesh ajo mes Kroacisë dhe Anglisë, ku si në çdo ndeshje njëra palë duhet të gëzohet dhe njëra
Anglia thyen rekordin e vitit 1966 me golin e Kieran Trippier Goli i shënuar nga futbollisti Tripier, ka vendosur 1 rekord për Anglinë. Super goli i futbollistit të Totenhemit th
Anglia e mbyll në avantazh pjesën e parë kundër Kroacisë (VIDEO) Në “Luzhniki Stadium” po luhet mbrëmjen e sotme gjysmëfinalja e dytë e Kupës së Botës “Rusi 2018”. Pjesa e parë mbyll
Anglia vendos një rekord në Kupën e Botës Në “Luzhniki Stadium” po luhet mbrëmjen e sotme gjysmëfinalja e dytë e Kupës së Botës “Rusi 2018”. Me golin e shënuar
Super Trippier, Anglia kalon në avantazh ndaj Kroacisë (VIDEO) Anglia ka kaluar në avantazh ndaj Kroacisë në "Luzhniki Stadium". Ai që ka shënuar është Kieran Trippier që ka reali
Kroacia me dilema, Anglia nuk ndryshon, këto janë formacionet e mundshme (FOTO LAJM) Kroacia dhe Anglia do të takohen sonte në kuadër të gjysmëfinales së dytë të Kupës së Botës. Luzhniki Stadium i Moskë
Në gjysmëfinale pas 28 vitesh, Southgate: Është një ndjenjë e jashtëzakonshme Kombëtarja e Anglisë ka arritur të kualifikohet në gjysmëfinale të Kupës së Botës. Anglia kishte 28 vite që nuk kuali
Beckham fiton bastin, a do e mbajë premtimin Ibrahimovic ? Një ditë më parë Ibrahimovic kishte vënë një bast me ish-kapitenin e Anglisë, David Beckham. Në rast se fiton Anglia,
U kualifikua në gjysmëfinale, Anglia shkruan historinë në Kupën e Botës Anglia arriti të kualifikohej në gjysmëfinale të Kupës së Botës pasi mposhti Suedinë me rezultatin 2-0. Britanikët p
Suedia e pafuqishme, dyfishohet rezultati nga anglezët (VIDEO) Anglia ka dyfishuar shifrat ndaj Suedisë. Golin e dytë e ka shënuar Dele Alli me kokë në minutën e 58'. Këto gol
Anglia i tregon Suedisë çdo të thotë "gjigant" për 45 minuta Pjesa e parë e ndeshjes Suedi-Angli është mbyllur në favor të anglezëve me rezultat minimal 0-1. Goli ka ardhur në mi
Zhbllokohet rezultati në ndeshjen Suedi-Angli Anglia ka zhbllokuar shifrat duke kaluar në avantazh me anë të një goli me kokë në minutën e 30'. Një goditje këndi k