999 rezultate për

angelov

Maqedonia zgjedh guvernatorin Parlamenti i Republikës së Maqedonisë në seancën e 46 e emëroi dr. Anita Angelovska Bezhoska për guvernator i Bankës Pop
Si u shpërblyen shpëtimtarët e deputetëve në ngjarjen e 27 prillit Më 27 prill të vitit të kaluar, disa protestues që ndodheshin jashtë kuvendit kundërshtuan me dhunë, koalicionin e kriju
Huligani që sulmoi Selën e Zaevin: Nuk jam bërë pishman! Udhëheqësi i organizatës me bereta të zeza “Qoseto”, Goran Angelov ka folur për hyrjen brutale më 27 prill në Kuvend.
Partneri i Zaevit i quan shqiptarët majmunë, duhet dëbuar Në rrjetet sociale është postuar një bisedë midis partnerit të koalicionit të kryeministrit Zoran Zaev, Stojançe Angelov
Tre deri në 10 vite burg rrezikon sulmuesi i ministres Shekerinska Pançe Angelov, i akuzuar për dhunë në kuvendin e Maqedonisë në ngjarjet e 27 prillit ndaj deputetes Radmila Shekerinska
Trajneri i Maqedonisë: Ndeshjen më të mirë të eleminatoreve e kemi ruajtur kundër Shqipërisë Igor Angelovski trajneri i Maqedonisë ka shprehur bindjen e plotë se Maqedonia do të luajë një ndeshje në sulm dhe gjit
Shtyhet seanca per çështjen "Monstra" Kryetari i Gjykats Supreme, Jovan Angelovski, vendosi sot shtyrjen e seancës për çështjen "Mostra". Sipas vendimit të
Angelov: Për një status në Facebook gruaja ime dënohet me 600 euro (VIDEO) Kryetari i partisë Dinjitet, Stojançe Angelov, ka reaguar ndaj dënimit të bashkëshortes së tij, Jasminka Angelova, me 60
"Janë dhënë 2 mln € që një "UÇK false" të vrasë policë e ushtarë" (VIDEO) Mjaft me urrejtje, vuajtje dhe vrasje, duam të jetojmë si qytetar normal, nuk do të lejojmë nxitjen e konflikteve ndëret
Pas pak minutash Angelov do të hyjë në RTVM Kryetari i Partisë "Dinjiteti" Stojançe Angelov paralajmëroi se do të hyjë sot në Radiotelevizionin Kombëtar të Maqedoni
Angelov i vë ultimatum Prokurorisë dhe Jankullovskës Kryetari i “Dinjitetit” Stojançe Angellov me ultimatum ndaj Prokurorisë dhe Ministres së Brendshme. Ai kërkoi që deri në
Angelov: Situata është serioze, Gruevski të dorëhiqet Nisur nga situata e krijuar në Maqedoni pas publikimit të video-përgjimeve, kryetari i partisë "Dinjiteti", Stojançe Ang
Pushohet nga puna në MPB gruaja e Angelkovit pas përgjimeve Dy ditë pas rizgjedhjes së Stojançe Angelovit në krye të partisë ‘Dinjiteti’, bashkëshortja e tij është larguar nga pun
Vetëvritet ish-branitelli i Kumanovës Goce Velkovski-Tuntar nga Kumanova, anëtar i partisë maqedonase me emrin “Dostoinstvo” që rreth vetes grumbullon “branit
Angelov sfidon UÇK-në: Nëse duhet, ne jemi këtu! Pas thirrjes së UÇK-së, se nëse shqiptarët nuk gjejnë të drejtën përmes protestave, janë gati të nisin një luftë të re,
Angelov: Angjeli nuk u vra nga shqiptarët, por nga një individ Lideri i Lëvizjes politike "Dinjiteti" dhe ish-gjenerali maqedonas, Stojançe Angelov ka bërë thirrje për qetësi, pas vra
Dinjiteti: Ka pazar politik mes VMRO dhe BDI Lideri i partisë "Dinjiteti", Stojançe Angelov nuk beson se ka konflikt në mes BDI dheë VMRO. Ai thotë se mes dy partive
"Dinjiteti": Do të nxjerrim rezolutë kundër njohjes së Kosovës Anëtarët e "Dinjiteti" kanë bërë me dije se brenda 6 muajve do të nxjerrin një rezolutë kundër njohjes së shtetit të Kos
Angelov: Boshkovski të amnistohet Lideri i Organizatës "Dinjiteti", Stojanço Angelov i ka kërkuar presidentit të Maqedonisë, Gjorgje Ivanov të amnistoj kr
Angelov kërkon amnisti për Boshkovskin Ish-ministri i Brendshëm, Ljube Boshkovski i dënuar me 7 vite burg për financimin ilegal të fushatës parazgjedhore, duhe