999 rezultate për

aneta

Rudina Hajdari thirrje anëtarëve të Këshillit për Reformën: Të arrihet kompromisi Rudina Hajdari ka dhënë këtë herë një mesazh për anëtarët e Këshillit Politik që të punojnë pa ndalur deri ditën e nesër
Emrat dhe postet: Anëtarët e Këshillit Bashkiak që firmosën shembjen e teatrit marrin nga 2-3 rroga Ditën e sotme u mbajt protesta e thirrur nga Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit. Kjo protestë e cila ishte paqësore, u
Anëtarja e Europa Nostra: Teatri nuk është hequr nga lista e monumenteve as sot! Teatri Kombëtar u shemb nga qeveria Rama në një kohë që organizata prestigjioze "Europa Nostra" e kishte marrë në mbrojt
Kaloi në dorë dosjet e ''nxehta'' të gjyqtarëve e prokurorëve, pezullohet anëtari i KPA-së Është pezulluar nga detyra anetari i KPA-së Luan Daci, për shkak se ndaj tij ka nisur hetimi për falsifikim dokumentesh
Regjisori: Do të kallëzohen penalisht anëtarët e Këshillit Bashkiak që votojnë shembjen e Teatrit Regjisori Kastriot Çipi në një shkrim në rrjetet sociale ka paralajmëruar se nëse Këshilli Bashkiak voton shembjen e Tea
Nuk është më anëtare, SHMFSH akuzon rëndë FSHF-në: Veprim banditesk Një nga vendimet e marra ditën e djeshme në Asamblenë e Përgjithshme të FSHF-së ishte përjashtimi i Shoqatës Sportive të
BE thirrje për përgatitje, flet për një valë të dytë të COVID-19 Bashkimi Evropian ka njoftuar se të gjitha vendet anëtare duhet të rrisin nivelin e tyre të gadishmërisë kundër një vale
''Hap i vogël drejt anëtarësimit'', koronavirusi prishi planet për Samitin e Zagrebit BE-ja ndihmon Ballkanin Perëndimor për të dalë nga kriza e koronës dhe rinovon premtimin për pranim. Një tjetër hap i vo
Rasti pozitiv i lojtarit "trondit" sërish futbollin në Gjermani Skuadra gjermane e nivelit të dytë FC Erzgebirge Aue ka kaluar në izolim pasi një anëtar i ekipit të tyre testoi pozitiv
Lidhën dhe kërcënuan me armë familjarët, policia zbardh detaje nga grabitja në Tiranë Tre persona ende të pa identifikuar kanë grabitur një familje në orët e vona të natës së kaluar, në fshatin Qinam të Tir
"Më kë bërë pafund të lumtur", familja e Getoarit dhe Marinës u bë me 3 anëtarë (FOTO LAJM) Ka ardhur koha që Geoari dhe Marina të shtojn një anëtar të ri në familjen e tyre të vogël dhe ajo quhet Mini. Çifti
Kreu i OBSH bën apelin e rëndësishëm: Bëhuni gati për një valë të re pandemie Prej ditës së sotme, shumë vende evropiane filluan lehtësimin e masave parandaluese ndaj koronavirusit. Lidhur me kët
Përkeqësohet gjendja në Maqedoninë e Veriut, 10 anëtarë të shtabit të krizës më Covid-19 Gjendja në Maqedoninë e Veriut është përkeqësuar në mënyrë të konsiderueshme. Pas infektimit të kryetari të Kumanovës
Kandidati për president i Barcelonës: Klubi po rrezikon të falimentoj Barcelona është në rrezik të falimentimit ekonomik dhe shkatërrimit moral, sipas kandidatit për president të klubit kata
Dorëheqja e 6 anëtarëve të bordit, Bartomeu fton mbledhje Kriza në kampin katalanas nuk ka kaluar ende, përkundër është përkeqësuar. ‘Camp Nou’ po afrohet me krizën më të thel
Tronditet Barcelona, japin dorëheqjen 6 anëtarë të bordit drejtues Gjashtë anëtarë të bordit drejtues të të Barcelonës kanë paraqitur në bllok dorëheqjen këtë të enjte. Sikurse njofto
150 anëtarë të familjes mbretërore preken nga koronavirusi Koronavirusi nuk kursen as familjet mbretërore. Deri në 150 anëtarë të familjes mbretërore Saudite mund të jenë infektua
Kurti uron Lajçakun për detytrën, thotë se Thaçi do jetë pjesë e ekipit dialogues me Serbinë Kryeministri në detyrë i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, i ka dërguar letër Përfaqësuesit Special të Bashkimit Evrop
Një vatër e re koronavirusi në Fier, si u infektuan 6 pjestarë të një familjeje Edher në Fier janë zbuluar persona të tjerë të infektuar me koronavirus. Bëhet fjalë për anëtarët e një familjeje në
Dorëhiqet shkencëtari kryesor i BE, i refuzuan propozimet për programin kundër COVID- 19 Shkencëtari kryesor i Bashkimit Evropian dha dorëheqje, duke dënuar, siç tha, përgjigjen “zhgënjyese” të Brukselit ndaj