Bilanc i frikshëm viktimash, vetëm sot humbën jetën 20 shtetas nga COVID-19
999 rezultate për

anĂn

Dietologët cilësojnë bananen si frutin më të mirë për të rënë nga pesha A mund t’ju ndihmoj banania të bini në peshë? Përgjigja është po! Vetëm 1 banane me madhësi mesatare ka 3 gram fibra, 14
Nuk e dinit, por banania ka një orar të caktuar për tu ngrënë Nga të gjitha vaktet që konsumojmë në ditë, mëngjesi është absolutisht më i rëndësishmi. Nga të gjitha vaktet që konsumo
Derdh qumështin dhe ha banane, Françeska Jaçe i vuri "flakën" skenës (FOTO&VIDEO) Françeska Jaçe ishte e ftuar në “Shiko Kush Luan” dhe duhet thënë se i vuri flakën skenës. Ajo pranoi sfidën për të r
Pse nuk duhet t’i hedhim "fijet" nga bananet Kur qërojmë bananen pothuajse gjithmonë do t’i shohim këto “fije karakteristike, të cilat instiktivisht i tërheqim dhe i
U ekzekutua sot, nipi i ushtarit të Met Kananit erdhi për festat të takonte nënën Ende nuk ka asnjë të arrestuar për vrasjen e Anton Kelit mbrëmjen e sotme në Rrëshen. Policia ka rrethuar vendin e ngjar
Çfarë ndodh nëse hani dy banane në ditë? Ekspertët thonë se konsumi i dy bananeve në ditë do të furnizojë trupin me 900 mg kalium, që i bën mirë zemrës dhe mirëm
Nuk e dinit, por banania ka një orar të caktuar për tu ngrënë Nga të gjitha vaktet që konsumojmë në ditë, mëngjesi është absolutisht më i rëndësishmi. Nga të gjitha vaktet që konsumo
Nuk e dinit, por banania ka një orar të caktuar për tu ngrënë Nga të gjitha vaktet që konsumojmë në ditë, mëngjesi është absolutisht më i rëndësishmi. Nga të gjitha vaktet që konsumo
Dhjetë frutat më të çuditshëm në botë (FOTO LAJM) Të lodhur nga kivi, bananet apo rrushi? Dëshironi të provoni fruta të reja këtë vit? Lexoni listën tonë të 10 frutave dh
Intervistoi Lady Dianan, hetohet gazetari i BBC-së Princi William e ka mirëpritur hetimin e ri mbi mënyrën se si BBC siguroi një intervistë me nënën e tij në 1995-ën.
Konsumimi i bananes në mëngjes nuk është ide e mirë Shumica prej nesh mendon se vakti i mëngjesit mund të kalojë edhe vetëm me konsumimin e një bananeje, e cila duhet thënë
Si ndikon në organizëm ngrënia e dy bananeve në ditë për një muaj rresht Sipas shkencëtarëve dhe nutricionistëve, nuk është e qartë pse shumica e njerëzve në Perëndim preferojnë vendosjen e ban
Askush nuk guxon t'ia nxjerrë në tavolinë, 3 ushqimet që mbretëresha nuk fut kurrë në gojë Kur ishim të vegjël, një ndër shprehjet që përdornim për t'i ururar natën e mirë shokëve e shoqeve ishte ''Pafshi në ënd
Dhjetë frutat më të çuditshëm në botë (FOTO LAJM) Të lodhur nga kivi, bananet apo rrushi? Dëshironi të provoni fruta të reja këtë vit? Lexoni listën tonë të 10 frutave dh
Ndoka nuk kursehet ndaj Ramës: Të përfundojë me një banane në ... Kreu i demokristianëve Nard Ndoka ka bërë një postim të ashpër në rrjetin social Facebook kundër kryeministrit Rama.
EMRAT/ Atentat mafioz në Tiranë: Plagoset me tritol vëllai i ushtarit të Met Kananit Një atentat i rëndë me pasoje plagosjen e rëndë të një shtetasi ka ndodhur pasditen e sotme në Tiranë. Burimet bëjnë
Pa shpenzuar para! Si të zbusni natyralisht thembrat e çara Për të gjithë ju që keni thembra të çara, shpesh me dhimbje dhe burim infeksionesh, Shije ju tregon si ti kuroni ato në
Egbo këndon himnin shqiptar: Këtu më kanë hedhur banane dhe më kanë pështyrë (VIDEO) Emanuel Egbo së fundmi ka treguar shumë për jetën e tij, që shumë pak i dinë, duke filluar nga ardhja në Shqipëri te lid
Ëmbëlsirë për verë, tortë akulli me banane dhe çokollatë NGREDIENTËT 500 ml ajkë e ëmbël 250 ml qumësht i kondensuar Biskota Banane UDHËZIMET 1 Përziejmë ajkën e ëmbë
Bananet e rralla ngjyrë të kaltër kanë një shije të veçantë Këto banane janë të rralla dhe kanë një shije si akullore vanile. Besoj secili nga ju ka dëshirë që të ushqehet shënd