999 rezultate për

amerikane

"Bisha" e ushtrisë amerikane që hedh predhat me shpejtësi 6 herë më të madhe se ajo e zërit (FOTO LAJM) Marina amerikane është duke testuar një armë elektromagnetike, që mund të hedhë predhat me një shpejtësi gjashtë herë m
Skandali i Ivanka Trump në adoleshencë që argëton mediat amerikane (FOTO LAJM) Vajza e madhe e presidentit amerikan në publik është e respektuar më shumë se ndonjë anëtar tjetër i familjes Trump.
Ngjela thumbon Berishën: Komedi e pastër, vettingun e kanë në dorë amerikanët Avokati Spartak Ngjela me anë të një postimi në Facebook ka sulmuar publikisht “çadrën e lirisë” ku zhvillohet protesta
Mediat amerikane: Kush është i riu shqiptar që dashuron gjuhët e huaja Në muajin janar të këtij viti, si student në Amerikë ai ndau eksperiencën e tij të studimeve, përpara stafit të Departam
Super droni i ushtrisë amerikane që shkatërron armikun (FOTO LAJM) Programi i dronëve i krijuar nga qeveria amerikane i quajtur ‘Gremlins’ do të hyjë në fazën e dytë të zhvillimit, gati n
Senatorja amerikane: Donald Trump do të dorëhiqet shumë shpejt Senatorja demokrate dhe njëherësh anëtarja e Komitetit për Drejtësi, Dianne Feinstein, ëshët shprehur se presidenti i Sh
Një ditë nga trajnimet ekstreme të ushtarëve amerikanë (FOTO LAJM) Pas sulmeve të 11 shtatorit 2001, Ushtria amerikane e zhvendosi fokusin e saj të stërvitjes duke përgatitur ushtarët e s
Lu: Reforma në Drejtësi do të transformojë Shqipërinë Gjatë një takimi me Dhomën Amerikane, ambasadori Donald Lu ka folur në lidhje me të ardhmen ne Shqipërisë. Ne nje kohe k
Ambasada Amerikane: Duhet të sigurohet mbështetja e komuniteteve për ushtrinë Zëdhënësja e Ambasadës së SHBA-së në Kosovë, Michelle Schohn, i tha “Radios Evropa e Lirë” në një përgjigje me shkrim, s
SHBA-të kritikojnë ashpër Maqedoninë: Diplomacia nuk bëhet për metër katror Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Shkup, me anë të një postimi në Tëitter, ka dhënë një mesazh të fuqishëm
SHBA-të dhe Arabia Saudite nisin bashkëpunimin lidhur me Iranin Ditën e djeshme u mbajt një takim midis Presidentit amerikan Trump dhe zëvendësprincit të Arabisë Saudite. Presidenti
Autori i filmit mbi Gërdecin: Çfarë di unë për ngjarjen dhe fajtorët Gazetari kanadez Guy Lawson është autori i librit “Armët dhe çunat” dhe është bazuar tek tragjedia e Gërdecit e ndodhur
Senatorët amerikanë letër Sekretarit të Shtetit: Financimet e SOROS po dëmtojnë Shqipërinë 6 senatorë amerikanë kanë shprehur shqetësimin e tyre pranë Sekretarit të Shtetit Rex Tillerson për një ndikim të fuqish
SHBA nis dërgimin e dronëve të armatosur, çfarë do bëjë Korea e Veriut? (FOTO LAJM) Shtetet e Bashkuara të Amerikës janë në bisedime e sipër me Korenë e Jugut për vendosjen e dronëve të armatosur në një b
EMRI/ Arrestohet për herë të dytë kamarieri që përdhunoi amerikanen në Tiranë Policia e Tiranës ka arrestuar dje për herë të dytë një kamarier 20-vjeçar, i cili ishte ndaluar edhe në dhjetor të viti
Publikonin foto nudo të kolegeve të tyre femra, thellohet skandali i marinsave amerikanë Pjesëtarë të ushtrisë amerikane, nga të gjitha pjesët e saj, kanë ndarë foto nudo të kolegeve të tyre femra online.
Katër shtete amerikane hedhin sërish në gjyq Presidentin Trump Katër shtete amerikane po vazhdojnë të sfidojnë urdhrin e rishikuar ekzekutiv të Presidentit Donald Trump, që ndalon hyr
Lideri i ISIS braktis betejën e Mosulit, fshihet diku në shkretëtirë Zyrtarët amerikane dhe irakianë besojnë se lideri i ISIS-it, Abu Bakr al-Baghdadi, ka braktisur komandantët bashkë me us
Tensionet, Irani ndalon vizat për qytetarët amerikanë Autoritetet iraniane kanë paralajmëruar se nuk do t’i pajisin em viza shtetasve amerikanë derisa Uashingtoni zyrtar ref
Prag lufte në Paqësor? Raketat e Kim Jong Un kishin objektiv bazat amerikane në Japoni (FOTO LAJM) Lëshimi i disa raketave nga Korea e Veriut, të cilat ranë më pas ranë rreth 190 milje larg bregdetit japonez e kanë nxeh
 

"Lumturi dhe krenari, mes arbëreshevë që ruajtën gjuhën dhe kulturën për më shumë se 5 shekuj dhe me fëmijë Të mrekulluëshëm!" {Lorik Cana}