999 rezultate për

amerikan

Tronditet Mesdheu, amerikanët gati t'i shesin grekëve avionin ku investoi Turqia Ambasadori amerikan në Athinë ka bërë një deklaratë të fortë sot gjatë stërvitjes së përbashkët mes forcave të SHBA-ve d
Meta flet për Dvoranin me tone të ashpra: Amerikanët e Edi Ramës, unë i kap për veshi! "Çdo njeri q ka shkelur Kushtetutën e Shqipërisë do të shkojë në burg. Venecian s’e kam kërkuar unë..." Duke komentua
Ambasada amerikane mesazh të rëndësishëm qytetarëve: Mos bini pre e mashtrimit Ambasada amerikane në Tiranë ka bwrw njw njoftim tw rwndwsishwm ku i bwn thirrje qytetarëve që të mos bien pre e mashtri
Basha zbardh takimin me Yuri Kim: Ndava me të planin e PD Ditën e sotme kreu i PD Lulzim Basha ka zhvilluar një takim me ambasadoren amerikane Yuri Kim. Me anë të një postimi
Artan Hoxha: Si u fajësua si bashkëpunëtor pa fakte emigranti me pasaportë amerikane Pesë vjet nga vrasja e Nelgert Patës, ngjarja mbetet ende pa autor. Gazetari Artan Hoxha thotë se vrasja e Patës në Fier
Vlerësimi i Dvoranit, reagonn Ambasada Amerikane: Luftoi korrupsionin! Ditën e sotme gjyqtari Ardian Dvorani mori certifikatën e tij për punën e tij kundër korrupsionit në Shqipëri, dhënë nga
Vanessa acarohet me reperin amerikan, ofendoi Coby Bryant Tekstet e një kënge rep ishin arsyeja për zemërimin e gruas së legjendës së pamposhtur të NBA, Coby Bryant. Reperi am
Amerikanë, francezë, egjiptianë dhe grekë rrethojnë Turqinë nga Perëndimi Do të jenë dhjetë ditë zjarri këto për Egjeun duke filluar nga sot dhe në vijim. Dhjetra avije dhe avionë, dronë të
Shqipëri e madhe? Ambasadori amerikan reagon lidhur me deklaratën e Kurtit Ambasadori amerikan në Kosovë, Philip Kosnett ka folur në T7 lidhur me deklaratat e Albin Kurtit dhe Ramush Haradinajt p
Basha: Qeveria Rama falsifikoi firmën e sekretarit amerikan Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka publikuar në rrjetin social Facebook një video ku shkruan se në këto 8 v
500 mijë vdekje nga COVID-19 në SHBA, Biden u flet amerikanëve Presidenti amerikan Joe Biden i ka cilësuar më shumë se 500,000 vdekjet nga koronavirusi në Shtetet e Bashkuara, “moment
La flamurin e SHBA-së te dera e SHISH, zbulohet i riu: Ishte një dhuratë! Tre institucione, shërbimi sekret vendas antiterrori dhe prokuroria u vunë në kërkim të një të panjohuri i cili në fund
Tanke, blinda dhe ushtarë amerikanë vetëm 600 metra nga kufiri turk, përgjigjet Ankaraja Tensioni vijon të jetë i lartë mes Turqisë dhe SHBA-ve pas deklaratës së shoqëeroi vdekjen e 13 pengjeve turq në duart e
Pas Kurtit, ambasadori Kosnett i shkon në zyrë Vjosa Osmanit Ambasadori amerikan në Kosovë, Philip Kosnett pas takimit me liderin e Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti i ka shkuar pë
Kurti në takimin me ambasadorin amerikan: Shumë shpejt do formohet Qeveria e re Ditën e sotme kreu i Vetëvendosjes Albin Kurti u takua me ambasadorin amerikan, Philip Kosnett. Këtë takim e ka konfi
Fitoi zgjedhjet, ambasadori amerikan shkon në zyrën e Kurtit Ambasadori amerikan Philip Kosnett pas zgjedhjeve të 14 shkurtit, ka shkuar sot në zyrat e Lëvizjes Vetëvendosje. Kos
Sfidoi ambasadoren amerikane dhe regjistroi partinë në zgjedhje, KQZ merr vendimin final për Tom Doshin Kreu i Partisë Social-Demokrate Tom Doshi është zyrtarisht kandidat për deputet në zgjedhjet e 25 prillit. Kreu i Kom
Ruiz rikthehet në ring në pranverë, do të ketë përballë veteranin amerikan Boksieri meksikan Andy Ruiz Jr, ish kampion bote në peshën e rëndë, do të duelojë në pranverën e këtij viti ndaj amerika
Mbyllja e votimeve në Kosovë, reagon ambasada amerikane Ambasada e Amerikës në Kosovë pak pas mbylljes së votimive, ka reaguar me një postim në rrjetin social Facebook. Ata
Ambasada amerikane për zgjedhjet në Kosovë: Për Shën Valentin tregoni dashurinë për shtetin Në ditën e zgjedhjeve parlamentare në Kosovë nuk mund të mungonte as thirrja nga ambasada e Shteteve të Bashkuara të Ame