999 rezultate për

american

Britanikët japin alarmin, një asteroid po vjen drejt tokës me 107 mijë km në orë Gazeta Britanike Daily Mail ka dhënë alarmin se një asteroid i madhësisë së parkut ‘Hyde’ po i afrohet tokës me një shpe
Chapecoense fiton sfidën e parë në finalen e Recopa Sudamericana (VIDEO) Rikthehet buzëqeshja te Chapecoense, skuadra që përjetoi një tragjedi ajrore 4 muaj më parë kur humbi 19 futbollistë të
Chapecoense merr trofeun Copa Sudamericana (VIDEO) Skuadrës braziliane, Chapecoense i është dorëzuar titulli i Copa Sudamericana. Klubi brazilian humbi pothuajse të gjithë
Konsumimi i tepërt i ujit mund t’ju vrasë! Paracelsusi, shkencëtar i shekullit 16’të që kryesisht njihet për themelimin e rolit të kimisë në mjekësi, ka shpikur ko
Studim/ 25 kompanitë më të mira për të punuar Instituti “Great Place to Work” edhe këtë vit si shumë vite të tjera ka publikuar listën e kompanive më të mira në botë
Basha: The DP will have an American standard During his visit to the US, the Democratic Party leader, Lulzim Basha met with officials in the International Republican
Linda Halimi i jep fund rrugëtimit në "American Idol" Mbrëmjen e 4 shkurtit, këngëtarja Linda Halimi i ka dhënë fund rrugëtimit të suksesshëm në “American Idol”, pasi nuk ka
Linda Halimi kualifikohet në fazën tjetër të American Idol (FOTO LAJM) Pas suksesit të fazës së parë, këngëtarja Linda Halimi e cila po merr pjesë në American Idol, nuk ka të ndalur. Me an
Linda Halimi zbulon sekretin: Si u zgjodha në “American Idol” Pas një kohe shkëputje, ku në median rozë nuk po përmendej emri i Linda Halimit, tashmë ajo më shumë se kurrë është emri
Linda Halimi rekord në Youtube për 3 ditë Linda Halimi, këngëtarja kosovare, vetëm disa ditë më parë shkëlqeu në spektaklin "American Idol" me një performancë të
Linda Halimi triumfon, mahnit jurinë e “American Idol” (VIDEO) Ashtu sikundër ishte paralajmëruar ditë më parë, Linda Halimi ka debutuar në talent shown “American Idol”. Këngëtarj
Linda Halimi konkurente në “American Idol” (FOTO LAJM) Këngëtarja Linda Halimi, së cilës emri i saj iu lakua shumë për rënien në peshë, tashmë po hedh hapa të sigurtë në karri
Ikin dritat në “American Airlines Arena” në Miami, Rama pret në terr për 30 minuta (FOTO LAJM) Për fat të keq, tersin me ikjen e dritave që kemi shpesh në Shqipëri, kryeministri Rama ka "tërhequr" këmbën zvarrë dhe
Ekskluzive/ Nga Thethi në Hollivud, Praq Rado një yll në ngritje (FOTO LAJM) Aktor lind apo bëhesh? Secili prej nesh do të përgjigjej në forma të ndryshme, por në rastin konkret, ku protagonist ësh
Asnjë nominim për çmimet AMA për Rita Orën Rita Ora ka mbetur jashtë listës së çmimeve “American Music Awards. Pavarësisht shumë hiteve të padiskutueshme, ajo nuk
Chopard: Kosovo's recognition, a huge mistake Paris has made an historic mistake by recognizing Kosovo, said European parliamentarian from France, Emerique Chopard. H
Përtej pasarelave, Kim pjesë e një filmi (FOTO LAJM) Teksa Kim Kardashian është e shquar për linjat e saj dhe ajo mundohet me çdo kusht që të marrë vëmëndjen e merituar, kës
Vdes kantautori Michael Johns i "American Idol" Ka ndërruar jetë në moshën 35 vjeçare Michael Johns, një nga finalistët e talent show-t të përjavshëm në Amerikë, “Ameri
Basha meets the American congressman David Jolly Albanians are forever grateful to the U.S., NATO membership, for Kosovo's independence and the support for the major pro
Pas martesës, Kelly Rowland me të verdha (FOTO LAJM) Këngëtarja e grupit "Destiny Child" dhe e shumë hiteve solistike, Kelly Rowland, është martuar në një ceremoni private m