999 rezultate për

ambasadorja

Ambasadorja e Francës në Tiranë: “Venecia” mund të ndërhyjë sërish Kristina Vazak, ambasadore e Francës në Shqipëri, mendon se Komisioni i Venecias mund të ndërhyjë sërish për të këshillu
Pas SHBA-së dhe BE-së, në zyrën e Bashës pritet ambasadorja e Francës Që kur BE mori vendimin për negociatat me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut, ambasadorja franceze ka bërë disa deklarat
"Dera për Shqipërinë është e hapur”, flet ambasadorja franceze Ambasadorja franceze Christine Vasac ka mbajtur njw deklaratw pwr mediat ku ka folur në lidhje me qëndrimin e presidenti
Ambasadorja Yuri Kim para senatit amerikan: Sfidat e Shqipërisë, mbështesim reformën në drejtësi Yuri Kim ka dalë sot përpara Komisionit për Politikën e Jashtme në Senatin Amerikan ku ka folur për prioritet nëse emëro
NEGOCIATAT/ Ambasadorja Schutz: Ndjej keqardhje për rezultatet e konsultimeve në Bruksel Ambasadorja Susanne Schutz, e ngarkuara federale për Evropën Juglindore, Turqinë dhe Shtetet e EFTA-s në Ministrinë e Pu
Lista e personave "Non Grata", zv.ambasadorja e SHBA-ve vizitë të papritur në Prokurori E ngarkuara me punë e SHBA-ve në Tiranë, Leyla Moses Ones ka mbërritur pak minuta më parë në ambientet e Prokurorisë së
NEGOCIATAT/ Flet ambasadorja franceze: Nuk dua të fshihem pas gishtit, vendimi do merret në unanimitet Ambasadorja franceze Cristine Vasac ka folur nga Korça për vendimin e çeljes së negociatave me BE. Kryebahskiaku Soti
Ambasadorja e re e SHBA në Tiranë merr porositë e fundit Yuri Kim është emëruar nga presidenti i SHBA-së, Donald Trump, si ambasadore pas largimit nga Shqipëria të Doland Lu.
Përgjigjet ambasadorja franceze: A do "digjet" Shqipëria si Notre Dame Ambasadorja franceze Christine Vasak ka folur nga Korça për situatën politike në vend. Ajo u shpreh se kriza politike
Lindi në Kore dhe u rrit në Guam: Kush është ambasadorja e re amerikane në Shqipëri Presidenti Donald Trump njoftoi synimin për të emëruar zonjën Yuri Kim nga Guami si ambasadore e jashtëzakonshme dhe fuq
Ambasadorja e ODIHR del nga zyra e Bashës Ka përfunduar takimi i Lulëzim Bashës me ambasadoren e OSBE/ODIHR Audry Glover. Takimi zgjati reth 60 minuta teksa ku u
Zv/ambasadorja amerikane me urgjencë në zyrën e Bashës Zv.ambasadorja amerikane, Leyla Moses-Ones pritet që në orën 10:00 të zhvillojë një takim me kreu e PD-së Lulzim Basha.
Ambasadorja gjermane thirrje Shqipërisë: Nuk duhet humbur kohë Ndërkohë që pas pak orësh pritet të fillojë protesta Ambasadorja gjermane në Tiranë, Susanne Schütz e quan atë legjitime
Ambasadorja e SHBA takim në zyrën e Metës E ngarkuara me Punë në Ambasadën e SHBA-ve në Tiranë, Leyla Moses-Ones po zhvillon një takim me Presidentin Ilir Meta në
Daçiç "kafshon frerin" dhe i sulet Vlora Çitakut në OKB (VIDEO) Në përfundim të seancës për Kosovën në Kombet e Bashkuara të hënën, Ministri i Jashtëm serb, Ivica Daçiç i është afruar
Ambasadorja i del në mbrojtje gruas që u raportua se vjedh fëmijë Vlora Çitaku ka reaguar pasi një qytetare u bë cak i sulmeve për shkak të publikimit të fotografisë së saj në rrjete soc
Shqipëria ndërmerr hapin e rendësishëm për Kosovën në OKB Ambasadorja e Shqipërisë në Organizatën e Kombeve të Bashkuara, Besiana Kadare, ka parashtruar një kërkesë me rëndësi të
Ambasadorja gjermane për protestën e opozitës: Çdo element dhune është vijë e kuqe Kreu i opozitës, Lulzim Basha u bëri thirrje shqiptarëve për t’iu bashkuar protestës të shtunën. Ambasadorja e Gjermanis
Shkarkohet ambasadorja shqiptare në Greqi, procedohet penalisht Mësohet se dje në Pallatin Presidencial është shkarkuar ambasadorja e Republikës së Shqipërisë znj. Adriana Hobdari, si
Djegia e mandateve, reagon ambasadorja gjermane Për djegien e mandateve nga opozita ka reaguar edhe Ambasadorja e Gjermanisë në Tiranë, Suzanne Schütz e cila ka deklaru