999 rezultate për

ambasadori

Lu ashpërson tonet: Lërini ankesat kundër BE-së po futjuni punës Në Shqipëri, ka patur kritika kohët e fundit ndaj ambasadës amerikane për mbajtjen e qëndrimeve të dyfishta lidhur me re
Thaçi i del kundër Haradinajt për deklaratën mbi ambasadorin Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi i ka reaguar Nasim Haradinajt për deklaratën ku e ka quajtur ambasadorin amerikan si
Ish-ambasadori holandez: Vuçic, mos derdhni lot krokodili për Ivanovicin Ish-ambasadori i Holandës në Kosovë, Robert Bosch, ka reaguar pas vrasjes së liderit të Iniciativës Qytetare serbe, Oliv
Shtyhet mbledhja e kryesisë, shfuqizimi i Speciales ishte në rend dite Kryetari i Kyresisë së Kuvendit të Kosovvs Kadri Veseli e ka ndërprerë mbledhjen vetem pak minuta para se te fillonte.
Grubi: Sot ju drejtohem në gjuhën shqipe Sot Komisioni për Çështje Evropiane i Kuvendit të Republikës së Maqedonisë, me të cilën kryesoi kryetari i Komisionit Ar
Ambasadori i Britanisë takohet me Arta Markun Ambasadori i Britanisë në Shqipëri Duncan Norman, ka zhvilluar një takim ditën e sotme me kryeprokuroren Arta Marku.
Takimi me ambasadorin e SHBA, Veseli: Kosova do të ketë Gjykatën Speciale Kryetari i Parlamentit të Kosovës, Kadri Veseli tha të shtunën se Kosova do t'u qëndrojë detyrimeve ndërkombëtare deri n
Veseli ia konfirmon ambasadorit se është pro Speciales Njëri nga ideatorët për shfuqizimin e Gjykatës Speciale, kryeparlamentari Kadri Veseli, siç duket, ka ndryshuar njëmend
"Sjellim prokurorë të FBI për Tahirin", Lu trondit Tiranën Pas takimit që zgjati rreth një orë e 30 minuta me ministrin e Brendshëm Fatmir Xhafaj, ambasadori i SHBA-ve, Donlad Lu
Para mbledhjes Visari, Shpendi dhe Dardani takohen në kafe me ambasadorin Ambasadori gjerman në Kosovë, Christian Heldt ka zhvilluar një takim disa minutësh në një nga lokalet e kryeqytetit në P
Delawie: Kosova nuk ka fuqi të ndalojë Gjykatën Speciale Ambasadori amerikan, Greg Delawie ka përkrahur deklaratën publike të kryetarit të Kuvendit, Kadri Veseli lidhur me Gjyka
Ambasadori e thotë në Shqipëri se Kosova është serbi Ambasadori serb në Tiranë, Miroljub Zariç, nga veriu i Shqipërisë ku ndodhej në një vizitë ka deklaruar se Beogradi kurr
Ambasadori amerikan në takim me Vucic, flasin për Specialen Ambasadori amerikan në Beograd Kyle Scott dhe kryetari i Serbisë Aleksandar Vuçiq sot kanë biseduar për nevojën e zhvill
Zbardhet takimi, çfarë u diskutua në takimin e Markut me ambasadorin e Italisë Prokurori i Përgjithshëm, Arta Marku dhe Ambasadori i Republikës së Italisë në Tiranë, Alberto Cutillo diskutuan paradit
Çështja Habilaj? Ambasadori italian zbarkon në zyrën e Kryeprokurores Marku Ditën e sotme prokurorja e Pergjithshme ka zhvilluar një takim me ambasadorin italian në vendin tonë Aleberto Cutillio.
SHBA kërcënon hapur Haradinajn për Specialen Shtetet e Bashkuara të Amerikës e kanë përcjellë alarmin tek autoritetet e Kosovës se mund të vihet në funksion “Plani B
Ambasadori Lu ngre në piedestal Shqipërinë për festa: Eshtë një vend i mrekullueshëm Ambasadori i SHBA në Shqipëri, Donald Lu ka uruar shqiptarëtpër këtë Vittë ri duke vënë theksin në faktin se Shqipëria ë
Veliaj dhe ambasadori Lu e mbyllin vitin bashkë, dhurojnë 60 shtëpi të reja për komunitetin rom në Lanabregas Kreu i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj, dhe ambasadori amerikan, Donald Lu, e kanë mbyllur vitin së bashku në Lanabreg
Porosia e fundvitit për Kosovën nga ambasadori i SHBA-së, Delawie (VIDEO) Ambasadori i SHBA-së në Kosovë, Greg Delawie, uron popullin e Kosovës për festen e Vitit të Ri dhe lenë porosinë e fundv
Shkodranët protestojnë për vrasjen e Florencit: Të japë dorëheqjen ambasadori (FOTO LAJM) Qytetarët e Shkodrës janë ngritur sot në protestë për të kërkuar zbardhjen e shkaqeve dhe arrestimin e personave përgjeg