999 rezultate për

ambasada

Vendimi: Kush kthehet në Gjermani, nga e java e ardhshme duhet të bëjnë teste Ambasada e Kosovës në Gjermani u ka bërë thirrje të gjithë atyre që kanë kaluar apo po kalojnë pushimet në Kosovë që t’i
Ambasada e SHBA lavdëron emërimin e Aida Hajnaj: BKH nën kujdesin e FBI-së Ambasada e SHBA-ve në Tiranë ka uruar sot Shqipërinë për emërimin e Aida Hajnaj si Drejtoreshën e parë të Byrosë Kombëta
Reagon ambasada e SHBA-së: E kuptojmë zhgënjimin e opozitës! Ambasada Amerikane ka reaguar pas votimeve në Kuvend për ndryshimet kushtetuese, ku thekson se këto ndryshime do të do t
Shkëputi kontaktet me Presidentin Thaçi? Reagon Ambasada Britanike Ambasada e Britanisë së Madhe ka mohuar raportimin e sotëm në të cilin thuhej se misionet të huaja në Kosovë, përfshirë
VOA: Viti 2020, shqiptarët sërish me sytë nga ambasadat perëndimore Si sot, 30 vjet më parë, disa mijëra shqiptarë hynë në mjediset e ambasadave perëndimore në Tiranë dhe kërkuan strehim p
Dëshmia e ish-funksionarit partiak: Porositë që na jepnin në mbledhjet e shtabit kur u hapën ambasadat Publikohet rrefimi i Preng Vorfit, ish-instruktor i Propogandës së Komitetit të Partisë të Rajonit nr. 3 në Tiranë, i ci
Kufijt hapen më 1 korrik, ambasada greke sqaron si do të bëhet lëvizja e qytetarëve shqiptarë Ambasada greke në Tiranë ka sqaruar si do të procedohet me lëvizjen e qytetarëve pas datës 1 korrik. Ambasada bën të
Ambasada Amerikane sqaron ata që duan të udhëtojnë në SHBA Qytetarët që janë bllokuar për shkak të situatës së krijuar nga koronavirusi, nuk mund të udhëtojnë tranzit në asnjë aer
Italianët zbarkojnë në Durrës dhe bllokojnë udhëtarët: Nuk kaloni pa rekomandim nga ambasada! Në Portin e Durrësit kanë mbërritur efektivë të Pòlicisë italiane dhe nuk po lejojnë asnjë person që të niset drejt vend
Ambasada e SHBA-së në Kosovë apelon për kujdes, tubimi paqësor i LVV-së mund të bëhet i dhunshëm Ambasada e SHBA-së në Kosovë ka kërkuar nga personeli qeveritar amerikan dhe nga qytetarët amerikanë që të shmangin shes
"Për mua është i fundit dialog me ambasada", Rama flet nga Këshilli Kryeministri Edi Rama ka pranuar në Këshillin e Integrimit se në lidhje me marrëveshjet ku marrin pjesë ambasadorët, ai
Keni hedhur lotarinë amerikane? Ambasada e SHBA nxjerr njoftimin e rëndësishëm "Nëse jeni përzgjedhur, ju nxisim të plotësoni sa më shpejt formularin për vizë DS-260..." Të gjithë aplikuesit e Lot
Studentë e profesionistë të rinj, ambasada e SHBA ofron një program shkëmbimi Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, ofron një mundësi më shumë për të gjithë studentët, apo profesionistët e r
Ambasada Amerikane publikon pamjet: Si po trajtohen gjyqtarët e rinj shqiptarë (VIDEO) Janë zbuliar pamje nga salla e re e gjyqit në vendin tonë të financuar nga USAID. Pamjet janë publikuar nga Ambasada
Ambasada amerikane, reagim të fortë për Reformën në Drejtësi Ambasada amerikane në Tiranë ka reaguar në lidhje me debatet e fundit në vend për Reformën në Drejtësi duke theksuar se
Ambasada amerikane uron besimtarët myslimanë: Sot më shumë se kurrë duhet reflektim Ambasada Amerikane në Tiranë uron festën e Fiter Bajramit për të gjithë besimtarët myslimanë. Përmes një mesazhi në “
Shpërthen ish-ministri: Kujt i plasi mor aman se ç’thotë Ambasada Amerikane "Kujt i plasi mor aman se ç’thotë Ambasada Amerikane! Të thotë more ç’të dojë!" Ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manja
Dalin pamjet, Ambasada Amerikane: 22 të arrestuar në Shqipëri në 17 minuta (FOTO LAJM) Ambasada Amerikane në Tiranë ka publikuar sot pamjet e 22 të arrestuarve në Shqipëri në vetëm 17 minuta. Pamjet që shihn
Protesta për Teatrin Kombëtar, Ambasada e SHBA jep mesazhin e rëndësishëm Sapo ka filluar protesta e thirrur nga Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit Kombëtar, Ambasada e SHBA në Tiranë ka bërë një r
Shembja e Teatrit, ambasada gjermane u drejtohet autoriteteve Ambasadori gjerman Peter Zingraf ka reaguar pas shembjes së Teatrit Kombëtar. Ai e sheh si një veprim të nxituar dhe