999 rezultate për

amazon

Miliarderët e internetit humbën shuma kolosale këto ditë për këtë arsye Njëri nga njerëzit më të pasur në botë, është pronari i Amazon, Jeff Bezos. Ai ka humbur 9.1 miliardë dollarë në ditë, p
Shefi fiton 11 milionë dollarë në orë, punonjësit 12 dollarë Themeluesi dhe shefi ekzekutiv i një prej tregjeve më të mëdha në botë është njeri shumë i pasur. Por sa thellë janë
"Supermarketi" më i madh në botë kalon tavanin e 1 trilionëve Amazon është bërë kompania e dytë në botë e cila ka kaluar vlerën e 1 trilion dollarëve, duke iu bashkëngjitur kompanisë
Themeluesi i Amazon është njeriu më i pasur në historinë moderne Jeff Bezos është njeriu më i pasur në historinë moderne të njerëzimit. Themeluesi dhe drejtori ekzekutiv i Amazon ka
Trump nis një luftë të re, këtë herë kundër Amazone Gjiganti amerikan i tregtisë online Amazon është kthyer në shënjestrën më të fundit të sulmeve të Donald Trump. Preside
Julia Roberts e emocionuar, për herë të parë në një serial televiziv Julia Roberts është një aktore e njohur për shumë filma, e vlerësuar me shumë çmime, por asnjëherë nuk ka qenë protagoni
Rekord i ri, Jeff Bezos është personi më i pasur në histori Shefi i kompanisë Amazon, Jeff Bezos, ka pasuri prej 86.1 miliardë euro. Me këtë shumë të frikshme të ardhurash, ai i
Po përballen kundër vdekjes! Kjo është jeta e fisit amazonian (FOTO LAJM) Imazhe të mahnitshme kanë kapur jetën e përditshme të një fisi amazonian, ndërsa përballen me një betejë kundër zhdukjes
Google ju ka regjistruar, ja se si t’i fshini të dhënat Ju ndoshta e dini se Google ruan gjurmët e gjithçkaje që shtypni në dritaren e kërkimit, ashtu sikurse skanon email-in t
Bill Gates nuk është më njeriu më i pasur në botë Kjo pasi vendin e tij e ka zënë Jeff Bezos, drejtuesi i dyqanit më të madh online, “Amazon”. Në renditjen e fundit të
Amazon prezanton rrjetin më të ri social Amazon prezantoi ditën e mërkure rrjetin më të ri social quajtur Spark nëpërmjet të cilit anëtarët mund të prezantojnë d
OnePlus 5 vjen në 22 qershor me 8 gb Ram Sipas Amazon India OnePlus 5 vjen me super specifikat e tij. Sipas Amazon smartphoni do të lancohet me 22 qershorë
Bie interneti në të gjithë botën Amazon ka treguar në një deklaratë se shërbimi i saj “cloud” është prekur nga një dështim i pjesshëm në platformën për h
"Pas betimit të Trump, ja si të largoheni nga planeti Tokë" Pas betimit të presidentit të 45-të të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump, gazeta britanike “The Independen
Fisi në Amazonë që jeton si paraardhësit e 20 mijë viteve më parë (FOTO LAJM) Fotografi Ricardo Stuckert teksa bënte një xhiro me helikopter mbi xhunglën e Amazonës zbuloi një fis të izoluar që jeto
Zbulohet fisi në mes të Amazonës që jeton si para 20 mijë vitesh (FOTO LAJM) Një grup studiuesish kanë zbuluar një fis të izoluar nga bota moderne në pyjet e thella të Amazonës në Brazil. Fisi i
“E premtja e Zezë”/ Rekord në Amazon, 12 produkte të shitur në sekondë Në një sekondë lindin pak më shumë se 4 fëmijë e vdesin afërsisht dy persona, një bletë i rreth 300 herë krahët e saj dh
Amazon jep alarmin për shitjen e CD-ve pirate Në një hetim të kryer nga RIAA, Amazon është gjetur të ketë plotësuar 18 nga 44 urdhrave në CD që janë identifikuar si t
Njihuni me "Yumi-n", robotin e shtëpisë që do t’iu ndihmojë në gjithçka Kompania “Omate” e cila krijoji një nga orët e para të zgjuara të mundësuara me Android, zbuloi sot robotin Android i c
Blini një telefon të përdorur në Amazon India Amazon India prezantoi një sektor në faqen e saj, ku ofronte për konsumatorët indianë telefona me çmime më të përballues