999 rezultate për

amal

"Air Albania" bën hamallin për "Turkish Airlines", çfarë do të ndodhë sonte I ka kaluar të gjithë fazat e certifikimit dhe tashmë mund të fluturojë sipas autoriteteve tona, megjithatë "Air Albania
Zv.ministri i Brendshëm 'përplaset' me gazetaren për vrasjen e Jurgen Kurtit (VIDEO) Pas vrasjes të 26-vjeçarit, Jurgen Kurti, zv.ministri i Brendshëm Besford Llamallari i ftuar në emisionin “Dritare" , ë
Si po ju vrasin dentistët me këtë mbushje që përdoret rëndom në Shqipëri Në vendet e Bashkimit Europian, apo në shtetet e zhvilluara të Perëndimit, i kanë ndaluar prej shumë vitesh amalgamat de
"Ma hiqni qesen nga koka se po mbytem...", zbulohen fjalët e fundit të gazetarit saudit Një regjistrim audio brenda konsullatës së Arabisë në Stamboll ka zbuluar fjalët e fundit të Jamal Khashoggi që u vra br
Ndërron jetë vajza e uritur, simboli i luftës në Jemen Ishte kthyer në simbolin e luftës në Jemen, pasi imazhet e saj u shfaqen të publikuara në NY Times, vetëm pak ditë më pa
E torturuan dhe e bënë copa copa, çfarë fshihet pas vrasjes së gazetarit saudit Kush ishte vërtet gazetari saudit i vrarë në Turqi. Çfarë do të ndryshojë në ekuilibrat ndërkombëtarë dhe çfarë do të që
"E copëtuan të gjallë" media turke zbulon vdekjen e gazetarit në konsullatën saudite Detaje të reja kanë dalë në dritë mbi zhdukjen e gazetrait Jamal Khashoggi. Mediat turke raportojnë se ai është copë
I zhytyr në “ar”, njihuni me qytetin magjik (FOTO LAJM) Në Meksikë gjendet Izamal, apo ndryshe qyteti i verdhë që botërisht njihet si qyteti magjik, pasi ka histori, bukuri dhe
Prindërit e Melania Trumpit marrin shtetësinë amerikane Viktor dhe Amalija Knavs, prindërit e Zonjës së Parë Melania Trump bënë betimin si shtetas amerikanë. Avokati i tyre t
Sërish tërmet, lëkundet Durrësi dhe Tirana Toka në Durrës nuk po gjen dot qetësi. Pas lëkundjes së fundit të raportuar, asaj të orës 18.36, me manjitudë 3.9, në fs
Veshje jo e duhur për Ramazan, hiqet nga puna moderatorja (FOTO LAJM) Një moderatore nga Kuvajti është pushuar nga puna pasi veshja e saj ishte e papërshtatshme për muajin e Ramazanit. Am
Burrë me fat! Bashkëshortja e aktorit të njohur i dedikon fjalë emocionuese (FOTO LAJM) Aktori i njohur George Clooney dhe bashkëshortja e tij Amal, po jetojnë ditë ndryshe por të lumtura që nga ardhja në jet
614 kg kokainë, kur do bëhet ekstradimi nga Gjemania i Arbër Çekajt Zv.ministri i Brendshëm Besfort Ramallari ka treguar se kur do të bëhet ektradimi i Arbër Cekajt. I ftuar në emisioni
Si u dashurua me të? Mashkulli më i bukur i botës tregon historinë me bashkëshorten George Clooney është një nga meshkujt më të bukur në botë dhe ajo që ishte me fat të lidhte jëtën me të është avokatja
Britania ngrin nga i ftohti, Rusia del e fituara Britania e Madhe është përballur me një dimër të ashpër veçanërisht këtë muaj, duke rritur ndjeshëm konsumin e lëndëve d
Lista, këto janë 33 zv/ministrat e rinj të Ramës Gjatë mbledhjes së Asamblesë, kryeministri Edi Rama ka bërë publike emrat e zv.ministrave. Lista Në Mini
Merkel dhe Amal Clooney, pretendentë për Nobelin e paqes Avokatja e të drejtave të njeriut, Amal Clooney është një nga pretendentët e çmimit Nobel për paqen, për 2017, një refle
Amal është shtatzënë? (FOTO LAJM) Avokatja e të drejtave të njeriut, Amal Clooney, është shfaqur me një bark të rrumbullakët teksa ka qënë e pranishme së
George dhe Amal së shpejti prindër Gjatë ditëve të para të vitit u raportua për një krizë në çift mes George dhe Amal. Por duket se të gjitha këto zëra kan
Nuk do ta besoni se kë ka transferuar Wenger “Topçinjtë” janë afër transferimit të mbrojtësit të majtë, Cohen Bramall Mediat britanike, raportojnë se Arsenal ësht