999 rezultate për

alzheimer

Femrat apo meshkujt? Kush rrezikohen më shumë nga Alzheimeri Demenca është pëcaktimi një marrin një grup simptomash lidhen me ngadalsimin e proceseve të trurit. Lloji më i zakons
Si të flini në pozicionin tuaj të preferuar pa dëmtuar shëndetin tuaj (FOTO LAJM) Mjekët pohojnë se është pozita juaj e preferuar e gjumit që mund të shkaktojë probleme me shëndetin tuaj. Ndërkohë,
Pagjumësia përshpejton paraqitjen e sëmundjes Alzheimer Pagjumësia rrit rrezikun e zhvillimit të sëmundjes Alzheimer, janë këto rezultatet e hulumtimit më të ri. Vetëm një nat
Pagjumësia përshpejton paraqitjen e sëmundjes Alzheimer Pagjumësia rrit rrezikun e zhvillimit të sëmundjes Alzheimer, janë këto rezultatet e hulumtimit më të ri. Vetëm një nat
Krijohet testi i gjakut që zbulon se vuani nga Alzheimer Shkencëtarët në Japoni dhe Australi kanë krijuar një test gjaku që mund të zbulojë ndërtimin e proteinave toksike të lid
Si të mbrohemi nga Alzheimeri Zvogëloni rrezikun që të goditeni nga dementia me një plan mbrojtës për tru. Këtë mund ta bëni duke shtuar aktiviteti
Bie miti, Alzheimer nuk i shkatërron përfundimisht kujtimet Shkencëtarët e Universitetit të Columbia-s zbuluan se kujtimet e humbura nga Alzheimer-i mund të rikthehen me ndihmën e
Trangujt, kura e re ndaj alzheimerit Një vaksinë e bazuar në tranguj, raportohet se mbron njerëzit nga sëmundja e alzheimerit. Përveç sëmundjes së alzheim
Studim i ri për simptomat e sëmundjes Alzheimer Simptomat e demencës zakonisht përfshijnë humbjen e memories, probleme në të menduar dhe ndryshime në personalitet. Sido
20 mijë persona me Alzheimer në Maqedoni, vetëm 10 për qind trajtohen me terapi Me rastin e 21 Shtatorit – Ditës Botërore të Sëmundjes së Alzheimerit, në sheshin “Maqedonia” u vendos një tendë me qëll
Nëse keni vështirësi në nuhatje, nuk është shenjë e mirë Shkencëtarët kanë vënë në dukje një simptomë jo të njohur të sëmundjes Alzheimer që mund të ndihmonte në dhënien e diagn
Bima e cila e mbron trurin nga depresioni, shqetësimi dhe sëmundja e Alzheimerit Me të gjithë stresin që ballafaqohemi në përditshmëri dhe rrjedhën konstante të informacioneve që i marrim në trurin ton
Alzheimer nuk i shkatërron përfundimisht kujtimet Shkencëtarët e Universitetit të Columbia-s zbuluan se kujtimet e humbura nga Alzheimer-i mund të rikthehen me ndihmën e
Kujtimet e humbura mund të rizgjohen tek të sëmurët me Alzheimer Kujtimet e humbura mund të rizgjohen tek të sëmurët me Alzheimer dhe ndihma për këtë vjen nga lazerët. Një ekip shken
Lëngu "magjik" që bën mrekulli me organizmin tuaj Uji në të cilin është zier orizi është i shkëlqyer kur keni viruse në stomak, pengon sëmundjen e Alzheimerit, është para
STUDIMI/ Sëmundja e Alzheimerit gjendet në ushqimin tonë Alzheimeri është sëmundja e humbjes së kujtesës, me të cilën shumë njerëz po përballen kohët e fundit. Ka një lidhje të
Aktorja e njohur vuan nga Alzheimeri? Reagon ashpër 73-vjeçarja (FOTO LAJM) Sapo e ka parë veten në titujt e mediave se është e prekur nga sëmundja e Alzheimer-it, pak orë më parë, ka reaguar akto
Problem me erë goje? - Pini çaj jeshil Çaji i gjelbër paraqet minierë të vërtetë antioksidantësh të cilët parandalojnë grumbullimin e molekulave të dëmshme në
Çfarë është sëmundja e alzheimerit dhe a mund të parandalohet Sëmundja e Alzheimerit është lloji më i shpeshtë i demencës dhe problemeve mendore. Simptomat e Alzheimerit, përfshirë a
Si të reduktoni rrezikun nga Alzheimeri? Sëmundja e Alzheimerit prek miliona njerëz. Megjithëse kanë kaluar më shumë se 100 vjet nga zbulimi i kësaj sëmundjeje