999 rezultate për

alia

“Çarçafi që mbulonte kufomën të trondiste”, polici italian prek me fjalët për të riun shqiptar që vdiq në aksident Të hënën në mëngjes Ledio Cërriku u nda nga jeta si pasojë e një aksidenti në Valverde di Cesenatico. Trupi i të ndj
Juventus nuk e grumbulloi për ndeshjen e sotme, mbrojtësi pritet të largohet (FOTO LAJM) Tek Juventus nuk ka më vend për mbrojtësin italian Daniele Rugani. 25 vjeçari nuk është grumbulluar për ndeshjen e
Sky: Icardi mbetet tek Interi, gjithçka e zbulon kjo foto e Wanda-s (FOTO LAJM) Icardi do të mbetet tek Inter dhe tashmë ka zënë mend. Kështu shkruan "Sky Italia" duke iu referuar burimeve nga skuadra
Vodhën tre herë pikën e karburantit: Dalin pamjet e "aksionit" të bandës së shqiptarëve (VIDEO) Një operacion i policisë italiane i koduar “Kusar”, shpartalloi një bandë përgjegjëse për grabitje të shumta kundër shpë
As italianët as turqit, këta janë të huajt që bëjnë shumicën në Shqipëri (FOTO LAJM) Janë mbi 14 mijë të huaj që kanë zgjedhur të jetojnë e punojnë në Shqipëri. INSTAT raportoi se në 2018, numri i të huajv
Lloriente rikthehet në Serinë A, pranë firmës me gjigandët italianë "Corriere dello Sport" raporton se agjenti i sulmuesit veteran Fernando Llorente do të takohet me drejtuesit e Napolit.
Makina me drejtues italian përmbyset në Sarandë, shkak shpejtësia tej normave Një mjet me drejtues një shtetas italian për shkak të shpejtësisë ka dalë nga rruga dhe është përmbysur. Pavarësisht
Mafia shqiptare, eksperti italian: Më e rrezikshmja në vendin tonë Organizatat mafioze shqiptare janë të rrënjosura në Itali dhe bashkëjetojnë me mafiet autoktone, kurse mbizotërojnë në s
Rezultonte në kërkim në Shqipëri, policia italiane arreston 21-vjeçarin shqiptar Policia italiane ka ndaluar një shqiptar 21 vjeç në Rimini, pasi rezultonte në kërkim në Shqipëri. I riu nga Shqipëri
Jep dorëheqje kryeministri italian Kryeministri italian, Giuseppe Conte, tha se ai do të dorëhiqet, më vonë të martën, pas një vendimi nga partia në pushte
Aksident i rëndë, motori përplaset me furgonin, humb jetën i riu Një i riu shqiptar ka humbur jetën në një aksident të ndodhur këtë mëngjes në Villamarina të komunës italiane Cesenatico
Policia shqiptare dhe ajo italiane godasin grupin që kryente vjedhje me armë në Itali Një operacion mes Policisë shqiptare dhe asaj italiane është ndërmarrë këtë të hënë. Si rezultat janë kapur në Peshkopi
I vodhën 60 mijë euro bizhuteri avokatit italian, arrestohen 3 shqiptarë Policia ka shkatërruar një bandë shqiptarësh të cilit vidhnin me armë ne Itali. Janë arestuar në flagrancë dy shtet
E RËNDË/ Të rinjtë shqiptarë masakrojnë nënën dhe dy djemtë e saj Një bandë me të rinj shqiptarë ka terrorizuar të gjithë plazhin e Riminit me aktet e tyre barbare kundrejt një familje i
Milioneri italian "kryqëzohet" pasi publikoi pamjet ku gjuante modelet në të pasme (VIDEO) Gianluca Vacchis vazhdimisht poston në Instagramin e tij video të tij duke kërcyer me vajza të reja modele. Por itali
Italia njeh patentat shqiptare Duke filluar nga data 8 shtator 2019, të gjithë shqiptarët që udhëtojnë në drejtim të Italisë nuk do të kenë nevojë të p
Shqiptari terrorizon italianin në rrugë, policia e arreston në hotel në praninë e një transeksuali Një shqiptar 20 vjeçar është arrestuar nga policia italiane për grabitje dhe plagosur. I riu do të dalë përpara gjykatës
Nuk bën pjesë në planet e Solskjaer, 3 skuadra italiane në sulm për Sanchez Sulmuesi kilian pritet të largohet nga Manchester United gjatë kësaj vere Alexis Sanchez është i dëshpëruar me situat
Shqiptari që u bë hero në Itali, la nusen në altar për të shpëtuar një burrë Më 18 maj të këtij viti, shqiptari Sokol Berisha lidhi kurorë me personin që i donte zemra. Gjatë momentit të ceremonisë
1 vit nga tragjedia e urës Morandi ku vdiqën edhe dy shqiptarë Italia kujtoi sot ngjarjen tragjike të shembjes së urës Morandi në Genova. Autoritetet më të larta të shtetit, Presid