999 rezultate për

alfabetit

Akademi Solemne me rastin e Kongresit të Manastirit Sot me fillim në orën 15:00, në hapësirat e Muzeut të alfabetit shqip në Manastir do të mbahet akademi solemne me rastin
Lika: Vitin e ardhshëm do rikonstruktohet Muzeu i Alfabetit Zëvendëskryeministri, Hazbi Lika në emisionin Click Plus theksoi se Muzeu i Alfabetit do të rikonstruohet plotësisht në
I kushtoi jetën Muzeut të Alfabetit, ndahet nga jeta Mendushe Ajdini Në Muzeun e Alfabetit është ditë zie, sepse ka ndërruar jetë Mendushe Ajdini, e punësuar në këtë Muze, por e lindur në P
Zaev në manifestimin e Ditës së Alfabetit: Unifikimi i gjuhës shqipe pasuri e Maqedonisë Modeli për të ardhmen fillon me respektimin e të gjithë komuniteteve. Ky model na bën thirrje që të ndërtojmë një vend
Dita e Alfabetit, nxënësve shqiptar në Çashkë u mohet shkrim-leximi në shqip (VIDEO) Në Manastir sot festohet 22 Nëntori, dita e Alfabetit shqip ndërkohë që 36 shkronjat e arta të këtij alfabeti nuk i mësu
Presidenti Ivanov uron Ditën e Alfabetit Presidenti i Republikës së Maqedonisë Gjorge Ivanov me rastin e shënimit të 22 Nëntorit – Ditës së Alfabetit të Gjuhës S
Dehari: 22 Nëntori dita më e çmuar për shqiptarët kryetari i Kërçovës Fatmir Dehari ka uruar 22 nëntorin- Ditën e Alfabetit shqip. “Duke ditur peshën e Kongresit të Ma
Thaçi: Shqiptarët e Maqedonisë e festojnë Ditën e Alfabetit me meritë të PDSH-së Kryetari i Partisë Demokratike Shqiptare, Menduh Thaci dërgoi urim me rastin e 22 Nëntorit – Ditës së Alfabetit të Gjuhë
Marsh simbolik dhe program festiv për nder të ditës së alfabetit Shkollat e mesme në Tetovë organizojnë marsh simbolik dhe program festiv për nder të ditës së alfabetit. Për hir të 2
Sot shënohet Dita e Alfabetit të Gjuhës Shqipe Sot në Maqedoni shqiptarët shënojnë 22 Nëntorin, Ditën e Alfabetit Shqip, i cili u unifikua 107 vjet më parë në Kongresi
Presidenti Meta, vizitë në Muzeun e Alfabetit në Manastir Në kuadër të vizitës zyrtar në Maqedoni, Presidenti i Republikës, Sh. T. Z. Ilir Meta ishte në Manastir me rastin e Ditë
Universiteti i Tetovës shënoi 109 vjetorin e Kongresit të Manastirit Në një akademi solemne, sot në Universitetin e Tetovës u shënua 109 vjetori i Kongresit të Manastirit, e njohur ndër shq
Manastiri feston nën tingujt e muzikës shqipe Në shenje të fillimeve të Kongresit të Manastirit, Shoqata për zhvillimin e kulturës dhe artit Kongresi i Alfabetit - Ma
Dita e Alfabetit, ditë jopune në Maqedoni Dita e Alfabetit Shqip – 22 nëntori (e mërkurë), është ditë jo pune për shqiptarët në Republikën e Maqedonisë, njoftoi M
Grubi: Seanca për përdorimin e gjuhës shqipe në Ditën e Alfabetit Shqip Kryetari i Komisionit Parlamentar për Çështje Evropiane, Artan Grubi, siç njoftoi, seanca e komisionit në leximin e dytë
Mbyllet Muzeu i Alfabetit në Manastir Muzeu i Alfabetit në Manastir është mbyllur për shkak të projektit për rikonstruktimin e tij, fond i cili shkon në 300 m
Sulmi ndaj Muzeut të Manastirit, kallëzim penal ndaj 4 të dyshuarve Sektori për Punë të Brendshme në Manastir ka ngritur kallëzim penal ndaj katër personave të dyshuar për sulmin ndaj Muze
Identifikohet një nga sulmuesit e Shtëpisë së Alfabetit në Manastir Ministria e Punëve të Brendshme ka gjetur AND-në e një mashkulli, si njëri prej personave që ka sulmuar Shtëpinë e Alfab
"Vdekje shqiptarëve!" Ja dëmet nga sulmi në Muzeun e Alfabetit në Manastir (VIDEO LAJM) Mëngjesin e sotëm, në ditën e 7 Marsit, festës së mësuesit, 4 persona të panjohur kanë sulmuar me koktej molotovi Muzeun
LSDM-ja dënon incidentin në Shtëpinë e Alfabetit në Manastir Lidhja Social-Demokrate e Maqedonisë e ka dënuar ashpër incidentin e vandalizimit të Shtëpisë së Alfabetit në Manastir m