999 rezultate për

alepos

Prekëse, pas çlirimit nga ISIS festohen Krishtlindjet në Alepo (VIDEO) Qindra sirianë dolën në rrugët e Alepos, qytetit që dikur ishte vatër kulture, tashmë të shndërruar në rrënojë prej luft
Njihuni me heroin e maceve të Alepos së shkatërruar (FOTO LAJM) Muhamed Alaa Aljaleel njihet ndryshe edhe si kujdestari i maceve në Alepo të Sirisë. Ai rrezikon jetën e tij dhe qën
Aleppo i “shpërfytyruar” përgatitet për një rindërtim titanik (FOTO LAJM) Privuar nga energjia, Oum Fayez nuk e përdor lavatriçen që prej dy vitesh. Ashtu si çdo banor i Alepos, edhe ajo pret me
Putin përgëzon Assadin për çlirimin e Alepos “Objektivi i Rusisë në Siri tashmë është që të përqendrohet në arritjen e paqes”, deklaroi presidenti rus Vladimir Putin
"Lot gëzimi" për Banën / Evakuohet 7-vjeçarja që postonte tmerret e Alepos (FOTO LAJM) Bana Alabed, vajza shtatë-vjeçare që postonte vazhdimisht në "Twitter" foto për situatën e tmerrshme në Alepo, është e
Franca solidarizohet me viktimat e Alepos, pse hesht bota? Qytetarë të Francës kanë mbajtur manifestime të shumta ditën e djeshme në disa qytete të vendit, në mbeshtetje të civilë
Jeta në perëndim të Alepos, një kontrast i madh me pjesën lindore (VIDEO) Aleppo është qyteti i kontrasteve ku njerëzit e lindjes vuajnë pasojat shkatërruese të luftës ndërsa ata të pjesës per
Erdogan: Ndihmojini njerëzit e pafajshëm të Alepos Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan beri thirrje dje në profilin e tij në Twitter për armëpushim në Aleppo. S
Shkatërrimi i Alepos, qyteti historik para dhe pas luftës (FOTO LAJM) Që prej fillimit të luftës në Aleppo në vitin 2012, qyteti ka pësuar shkatërrime masive. Pas marrëveshjes së dështuar
Me Alepon, por larg Alepos! nga Gazmend Aga - Njerëzimin nuk e bashkon veç gëzimi, por dhe trishtimi. E tillë ishte ndërgjegja e njerëzve të thje
OKB-ja: Pas marrjes së Alepos, ushtria siriane po ekzekuton banorët Organizata e Kombeve të Bashkuara ka bërë me dije se forcat pro-qeveritare siriane kanë hyrë në shtëpitë e Alepos lindor
Kerry: Sulmet ajrore në Aleppo paraqesin krime lufte Në shënjestër të një rundi të ri të sulmeve ajrore të sotme ishte enklava e zvogëluar nën kontrollin e kryengritësve në
OKB paralajmëron se beteja e Alepos do të jetë e tmerrshme I dërguari i OKB-së në Siri ka thënë sot se ai shpreson të gjendet “ndonjë lloj formule që do të evitonte një “betejë t
Forcat qeveritare kontrollojnë 60% të Alepos lindore Forcat qeveritare siriane dhe aleatët e tyre e kanë marrë nën kontroll qarkun Tariq al-Bab në Alepon lindore. Avancim
Rusia nuk pranon kërkesën e OKB-së për armëpushim në Aleppo Ministria e Mbrojtjes e Rusisë ka hedhur poshtë kërkesën e Kombeve të Bashkuara për të bërë pushime humanitare në lufti
Fëmijët sirianë kanë disa pyetje për kandidatët presidencialë në SHBA (VIDEO) “Kur do të na mbroni nga avionët? Nuk mendoni se është e gabuar që fëmijët po vdesin? Pse nuk i ndalni sulmet?
Merr fund armëpushimi, rikthehen tmerri dhe bombardimet në Alepo Pas armëpushimit tre ditësh luftime të ashpra janë raportuar në qytetin e rrethuar sirian të Alepos. Armëpushimi huma
OKB denoncon krimet e përmasave historike në Siri Këshilli për të drejtat e njeriut i OKB-së, ka organizuar një seancë të posaçme për qytetin e rrethuar sirian të Alepos.
Turqia vret rreth 200 anëtarë të milicisë kurde Një sulm ajror turk ka lënë të vrarë më shumë se 200 anëtarë të milicisë kurde në veri të Alepos. PYD/PKK, një gru
"1 milion sirianë mund të strehohen në Turqi nëse fillon eksodi" Presidenti i Turqisë Rexhep Tayyip Erdogan, ka deklaruar sot se të paktën një milion sirianë mund të strehohen në Turqi