999 rezultate për

alena

Ishulli mbulohet nga gjaku, theren barbarisht 150 balena dhe delfinë (FOTO LAJM) Në ishujt Faroe që prej vitit 1584 është kthyer në traditë therrja e balenave dhe delfinëve. Therja e tyre bëhet pu
Balena e gjetur e vdekur në Itali, kishte stomakun e mbushur me plastikë Një balenë me plastikë të mbushur në stomak u gjet e vdekur në një plazh të Sicilisë, rasti i pestë i tillë në pesë muaj
Shfaqet balena gjigande në brigjet e Kalifornisë (FOTO LAJM) Pak ditë më parë në një nga brigjet e Kalifornisë është fotografuar një balenë e përmasave gjigande. Këto pamje janë
Balena spiune me kamër në trup Peshkatari norvegjez ka zbuluar një balenë beluga, me një kamerë të ngjitur në trup, duke nxitur spekulime se kafsha i p
Barcelona zhbllokon rezultatin përballë Alaves (VIDEO) Barcelona ka arritur të zhbllokojë rezultatin përballë Alves në pjesën e dytë pasi pjesa e parë u mbyll në barazim pa go
Në Peru zbulohet balena me 4 këmbë Një fosil 43-milionë vjeçar i një balene u zbulua në Peru, e cila kishte katër këmbë dhe lëkura lundruese, shkruan BBC.
Zbulim i jashtëzakonshëm, gjenden fosilet e amfibit me këmbë Paleontologët kanë gjetur një fosil të një paraardhësi amfibësh me katër këmbë të balenave, një zbulim që hedh dritë të
Motër e vëlla bashkohen pas 38 vitesh (VIDEO) Përpara 9 vitesh Yllsoni mësoi se kishte dy motra, por pavarësisht kërkimeve të vazhdueshme ai nuk arriti të binte në gj
Arrestohet 23 vjeçarja për shkak të sfidës Balena Blu Një 23-vjeçare është dënuar këtë herë në Milano për shkak të Balenës Blu. E reja, sipas hetuesve, hiqej si "kuruese"
Njihuni me vajzën që nuk i pret flokët kurrë, duket si një princeshë (FOTO LAJM) Një grua nga Ukraina pretendon se nuk i ka prerë flokët prej moshës pesëvjeçare, dhe tani ato janë mbi dy metra të gjata
Bregu mbushet me balena të ngordhura, mbetet mister tragjedia në Zelandë Një ngjarje e rëndë ka zgjuar tërë pikëllim Zelandën e re ditën e sotme. Një tufë e madhe balenash pilot janë gjetur
​Mesfushori i Barcelonës: Shpresoj se Neymari do të kthehet Mesfushori i Barcelonës, Carles Alena, e ka mbështetur iniciativën për ta kthyer Neymarin përsëri në klubin katalonas, d
Ruani fëmijët, rikthehet balena blu Është shfaqur sërish në Itali loja e rrezikshme virtuale “balena blu”. Policia italiane e qytetit të Barit ka ndërhyrë n
Rishfaqet "Balena Blu", policia jep alarmin në 13 rajone Shpesh herë kemi parë ose dëgjuar për rrezikshmërinë që krijojnë lojrat virtuale. Shumë prej lojtarëve krijojnë vart
Balena gjigante tmerron anijen me turistë (VIDEO) Një balenë gjigante doli për të bërë një fluturim në ajër por lagu një anije me turistë në Kosta Rika. Pamjet janë fi
Vrasësi i gazetarit sllovak ishte paguar 70000 euro Një prokuror sllovak ka identifikuar një grua, Alena Zs., si porositësen e vrasjes së gazetarit investigativ sllovak, Ja
Balena përplaset me varkën e turistëve (VIDEO) Ky është momenti i çuditshëm kur bishti i madh i një balenë gungaçe doli nga uji dhe u përplas me një varkë. David
Nëna balenë mban për 1 mijë milje vogëlushin e vdekur mbi shpinë Ndodh ndonjëherë që kafshët, me veprimet e tyre, tregojnë më shumë dhembshuri se edhe vetë njerëzit. I tillë është ra
Vritet balena e rrallë Disa persona në Islandë kanë vrarë një balenë blu, një nga krijesat më të mëdha të mbetura në planet. Dëshmitë fotogr
Futbolli sllovak në zi, gjendet i pajetë trupi i lojtarit 35-vjeçar Futbolli sllovak është në zi ditën e sotme pasi mësohet se një lojtarë i kombëtares së tyre ka humbur jetën. Trupi i