999 rezultate për

aleks

Vucic në takim urgjent me bashkëpunëtorët mbi dorëheqjen e Haradinajt Presidenti serb Aleksandar Vuçiq është takuar me kryetarin dhe anëtarin serb të Presidencës së Bosnjë dhe Hercegovinës,
“Më detyronte të flija lakuriq, në mëngjes e gjeja mbi vete”, dëshmia rrëqethëse e shqiptarit që vrau babain Më 27 Maj 2018, në Zakyntho të Greqisë u shënua një ngjarje e rëndë, ku djali shqiptar vrau babain e tij 70-vjeçar. Prej
Tsipras kërcënon Turqinë: Kush prek territorin tonë e pëson keq Nga një repart ushtarak në Qipro kryeministri grek Aleksis Tsipras i ka çuar një mesazh presidentit turk Erdogan që dekl
Shqipëria nuk ekstradon në Greqi Aleksandër Matën Autoritetet shqiptare nuk do të ekstradojnë Eno Matën i cili kërkohet ngaGreqia me akuzën e vrasjes. Mata vetëm para pak
I vranë babain në atentat! Historia e bujshme e shqiptarit që u arratis nga burgu grek Policia greke ka arrestuar 23-vjeçarin shqiptar që u arratis mbrëmjen e së hënës nga burgu i Avlonës në Greqi. Albiano X
Arrestohet pas atentatit në Vlorë "Maradona Shqiptar" Mediat grekë shkruajnë se është arrestuar në Shqipëri vrasësi i dyshuar i avokatit grek Michalis Zafiropoulos. Në m
Ushtar i bosit të mafias shqiptare në burgjet greke, pse e donin të vrarë Eno (Aleksandër) Maton Eno (Aleksandër Mata) dyshohet se ishte edhe shënjestra të mbrëmshëm në Vlorë ku mbeti i vdekur Raqi Mëhillaj, ndërsa ve
Gruevski i reagon Ciprasit: Ja e vërteta ime Ish-kryeministri në arrati, Nikolla Gruevski, përmes një shkrimi në FB, e përgënjeshtron kryeministrin e Greqisë, Aleksi
Presidenti i UEFA-s flet rreth përjashtimit të mundshëm të Manchester City-t nga Champions Për herë të parë ka folur publikisht presidenti i UEFA-së, Aleksander Ceferin në lidhje me përjashtimin e mundshëm të Ma
Gazetarja që i tregoi tre gishtat Ramës është ish-gruaja e Aleksandër Vuçiç (FOTO LAJM) Intervista e Edi Ramës në Televizionin serb Pink, bëri bujë në Serbi dhe Shqipëri. Në mediat shqiptare gjeti jehonë t
Aleksandër Çipa: Rama duhet të bëjë një hap si ai për armët kimike Gazetari Aleksandër Çipa i ftuar mbrëmjen e sotme në emisionin “Tempora” deklaroi se kryeministri Rama për zgjidhjen e k
Vuçiç: Nuk do ta njoh kurrë Kosovën edhe nëse më vrisni "Unë nuk do ta njoh kurrë pavarësinë e Kosovës si president, edhe nëse më vrisni". Deklarata e fortë vjen nga Presidenti
Një mysafir i paftuar në samitin e Berlinit, shikoni vendimin e VV-së Lëvizja Vetëvendosje ka paralajmëruar protestë. Kësaj radhe, protesta është para Zyrës së Kancelarës së Gjermanisë në
Shkruan amanetin dhe hidhet nga pallati, dalin pamjet e rënda nga Vlora (FOTO LAJM) Një ngjarje e rëndë ka ndodhur mbrëmjen e kësaj të enjte në Vlorë, ku një 30 vjeçar ende i paidentifikuar dyshohet të je
Kush është Aleks Pepa, i dyshuari i tretë për super grabitjen në Rinas Pas Admir Murataj i cili u vra në tentativë për tu larguar pas grabitjes në Rinas, kanë dalë në dritë edhe dy emra të tj
Aleksandar Vuçiç: Më shqetëson takimi në Berlin Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç thotë se është shumë i shqetësuar për gjithçka që po ndodh aktualisht si dhe pë
Trazoi burgun 313 se nuk i dhanë leje për varrimin e vëllait, shpjegohen "Burgjet" Ditën e sotme ka patur një situatë të tensionuar në burgun e sigurisë të lartë në Tiranë, 313. Disa të burgosur kanë shk
Një karvan me makina, apartamente e toka, çfarë iu sekuestrua Muratajve Rreth një muaj para se të ndodhte grabitja e 9 Prillit në pistën e Aeroportit Ndërkombëtar të Tiranës, Prokuroria për Kr
E FUNDIT/ Zbulohet pasuria e grabitësit të vrarë në Rinas, Prokuroria kërkon sekuestrimin Prokuroria kërkon sekuestrimin e pronave të Admir Muratajt dhe familjareve te tij. Shtetasit Admir Murataj, Aleksandë
Do të publikohen të gjitha dokumentet e nënshkruara nga liderët Zëdhënësi i Qeverisë së Maqedonisë, Mile Boshnjakovski sot ka deklaruar se në ueb-faqen e Qeverisë do të publikohen doku