999 rezultate për

aleanca

Aleanca për Teatrin në protestë, Liçaj i vendosur: Nuk tërhiqemi Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit pasditen e kësaj të diele ka paralajmëruar një protestë para ministrisë së Brendshme. P
Sot protesta, Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit tregon tre kërkesat që duhet të plotësohen Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit ka bërë thirrje që të mblidhen të gjithë në orën 18:00 para Ministrisë së Brendshme për
Policia maqedonase ndaloi të xhironte Marin Memën, reagon Aleanca për Shqiptarët Gazetarët e vërtetë përpiqen kudo në botë ta kryejnë punën e tyre me sukses dhe në kërkim të vërtetës për ta informuar p
Aleanca Kundër Importit të Plehrave: Jemi pro riciklimit, kundër incineratorëve Aleanca Kundër Importit të Plehrave ka reaguar sërish kundër incineratorëve, duke shtuar se është pro riciklimit. "Al
Haradinaj: Unë President ose largohem nga qeveria Kreu i AAK-së, Ramush Haradinaj ka bërë të ditur se do të kushtëzojë LDK-në me pozitën e presidentit, në rast se këta nu
Haradinaj: Ose zgjidhem President, ose e rrëzoj qeverinë Kreu AAK-së në Kosovë Ramush Haradinaj ka paralajmëruar Isa Mustafën, se nëse ai nuk do ta mbështesë si kandidat për pre
Ramush Haradinaj shpall kandidaturën për president të Kosovës Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës ka shpallur kandidaturën e kryetarit të saj, Ramush Haradinaj, për president të Kosovës
Zgjedhjet në Maqedoninë e Veriut: Kjo është ndarja e mandateve mes partive Koalicioni “Mundemi” i udhëhequr nga LSDM në Maqedoninë e Veriut në përbërjen e re parlamentare do të ketë 46 deputetë.
Rezultatet nga disa vendvotime, ASH-AAA në avantazh Agjencia e lajmeve INA ka siguruar rezultatet në Strimnicë të Zhelinës. Nga gjithësejt 771 votues, Aleanca dhe Altern
SKANDAL/ Aleanca për Shqiptarët i quan shqiptarët dele (FOTO LAJM) Shqiptarët e 18 viteve të fundit nuk janë asgjë tjetër përveq se DELE! Kështu ka shkruar në profilin e tij në facebook,
Kryetari i Aleancës pë Shqiptarët jep premtimin për kazinot Me rastin e takimit të koalicionit Aleanca për Shqiptarët dhe Alternativa, me banorët e fshatit Pirok, kryetari i Aleanc
Sondazhi i Market Vision: BDI fituese te shqiptarët (FOTO LAJM) Një sondazh i kryer së fundmi, ka nxjerrë fitues partinë e Ali Ahmetit për zgjedhjet që do të mbahen më 15 Korrik në Maq
Aleanca për Teatrin nuk tërhiqet: Nis mbledhja e firmave në Shkodër Ditën e sotme, Aleanca për Teatrin ka nisur mbledhjen firmave në Shkodër Firmat po mblidhen hyrjen e teatrit Migjeni
Gati për protestë: Bllokohet qarkullimi tek pedonalja, mobilizohen 100 policë Kanë filluar të mblidhen qytetarët e parë në afërsi të vendit ku ndodhej Teatri Kombëtar, i cili u shemb para 5 ditësh.
Përfundon protesta e dytë e artistëve, vendimi që u mor nga Aleanca Përfundon protesta e artistëve, e dyta që prej shembjes së Teatrit Kombëtar. Në fund, qytetarë të shumë, bashkë edhe
Aleanca letër ambasadores së SHBA: Na monitoroni, kërkojmë hetim ndërkombëtar Teksa po bëhen gati për protestën në orën 16:30, Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit ka dërguar një letër ambasadores së SHB
Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit Kombëtar depoziton në Prokurori padi Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit Kombëtar ka depozituar në Prokurori një padi kundër vendimit për shembjen e godinave ekz
Kurti: Aleanca me SHBA-në është e thellë, zgjedhje pas pandemisë Kryeministri në detyrë i Kosovës, Albin Kurti ka thënë se nuk do t’i përgjigjet menjëherë kërkesës së presidentit, Hashi
AAK e zhgënjyer, thotë se nuk e voton qeverinë Kurti Sot, u mbajt mbledhja e Kryesisë së Kuvendit të Kosovës, ku u caktua seanca për votim të qeverisë, më datë 3 shkurt.
Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit: Nuk na pritën në Bashkinë e Tiranës, diçka fshihet Juristi i Aleancës për Mbrojtjen e Teatrit Dorian Matlija, tha se nuk dihet kur mund të japin informacion në lidhje me