aldo

"Messi dhe Ronaldo mund të fitojnë Kupën e Botës" Kapiteni i Danimarkës, Simon Kjaer, ka thënë se Lionel Messi dhe Cristiano Ronaldo mund të fitojnë Kupën e Botës. “N
Messi ka shansin të tregojë kush është në këtë ndeshje ose të pranojë që Ronaldo është më i miri Kupa e Botës vazhdon të mos dhurojë atë shkëlqimin, pasi gjatë ditës së djeshme u shënuan vetëm tre gola, ku tri skuadra
Zbardhet biseda çfarë i tha Ronaldo trajnerit të Portugalisë Cristiano Ronaldo shpesh herë e ka treguar se luan një rol të madh madje shpesh herë me udhëzimet e tij e zëvendëson tra
Sulmuesi i Marokos: Arbitri i kërkoi fanellën Ronaldos Gjyqtari i ndeshjes Portugali-Marok, është akuzuar se i ka kërkuar Cristiano Ronaldos fanellën në fund të pjesës së parë
Përse Ronaldo kthehet kështu para fillimit të ndeshjes? (FOTO LAJM) Cristiano Ronaldo ka shënuar katër gola në dy ndeshje dhe është në rrugë të mbarë për të fituar Këpucën e Artë. Ai n
Isco: Nuk do t’i flas Ronaldos pas asaj që na bëri në Botëror Isco Alarcon në një prononcim për El Larguero ka gjetur mundësinë të komentojë mbi barazimin e Spanjës me Portugalinë.
I dha fitoren Portugalisë, kjo është nota e Ronaldos (FOTO LAJM) Në “Luzhniki Stadium” të Moskës u luajt sfida e vlefshme për Grupin B të Botërorit ndërmjet Portugalisë dhe Marokut.
Ka shënuar më shumë se kushdo tjetër, emri i Ronaldos shënohet mes legjendave të futbollit (FOTO LAJM) Me katër golat e shënuar në vetëm 105 minuta lojë, Cristiano Ronaldo duket se do të firmosë si yll i këtij Botërori, ndë
Tre gola në katër gjuajtje, ky njeri nuk është normal Cristiano Ronaldo ka gjuajtur katër herë për gol në portë duke shënuar tre herë. Ky është një rekord që askush nuk e
Ronaldo "fenomenal" përsëri vulos fitoren e Portugalisë Portugalia ka arritur të marrë një trepikësh tepër të vlefshëm në ndeshjen e sotme kundër Marokut duke kaluar në vendin
Tifozët e Marokut "hakmerren" ndaj Ronaldos (FOTO LAJM) Cristiano Ronaldos i janë dashur vetëm katër minuta për të kaluar skuadrën e tij në avantazh ndaj Marokut. Kjo ka bë
Mbyllet pjesa e parë Portugali-Marok, Ronaldo vazhdon të shkruaj histori Pjesa e parë e ndeshjes midis Portugalisë dhe Marokut është mbyllur me dominimin e portugezëve 1-0. "Ylli" i kësaj sk
Çfarë humbet Ronaldo, i fut të "dridhurat" Marokut (VIDEO) Portugalia po vazhdon presionin e saj ndaj Marokut dhe po kërkon që të "vulos" fitoren e kësaj ndeshje që në pjesën e pa
Makineri golash, ky është rekordi i ri i Ronaldos Cristiano Ronaldo ka kapur një tjetër rekord me golin e shënuar pak minuta më parë kundër Marokut. Ylli i Real Madrid ës
I duhen vetëm 5 minuta, Ronaldo "çan" rrjetën e Marokut (VIDEO) Ronaldo ka shënuar një gol të mrekullueshëm me kokë në fillim të ndeshjes me Marokun. I janë dashur vetëm pesë minuta
Njihuni me rekordet dhe trofetë që Ronaldo ende mund ti arrijë Cristiano Ronaldo mund të thuhet me shumë bindje se është një nga lojtarët më të mirë në historinë e futbollit. Ai e
Të gjithë po festonin super golin e Ronaldos, vetëm ai jo: Sekreti u zbulua më vonë (VIDEO) Asnjëri nuk e vuri re pasi të gjithë ishin fiksuar tek Ronaldo dhe goli i tij spektakolar, por veprimi i Moutinhos gjatë
Ronaldo i bën tre gola Spanjës dhe një në krevat, e dashura e tij pret fëmijën e dytë Cristiano Ronaldo javën e kaluar ishte në qendër të vëmendjes së mediave botërore me paraqitjen e tij. Portugezi ka s
Trondit Evra: Mos shkoni as për të ngrënë tek shtëpia e Ronaldos Cristiano Ronaldo është i vetmi yll që nuk ka zhgenjyer në këtë fillim Botërori duke shënuar tre gola kundër Spanjës.
Golashënuesit më të mirë në Kupën e Botës (FOTO LAJM) Deri më tani janë zhvilluar ndeshjet e shtatë grupeve në Kupën e Botës. Me ndeshjet që janë zhvilluar është Cristiano