999 rezultate për

albin

A i ndryshoi pushteti Albin Kurtin dhe Lëvizjen Vetëvendosje? Ish-kryeministri Kurti dhe Lëvizja Vetëvendosje erdhën, por nuk qëndruan gjatë në pushtet, mirëpo sa mund t’i ketë ndiku
Nuk është më kryeministër, por Oriola tregon hapur simpatinë e saj për Albin Kurtin (FOTO LAJM) Kuvendi i Kosovës votoi me 61 vota pro kryeministrin e ri Abdullah Hoti duke larguar kështu qeverinë Kurti. Shumë per
Albin Kurti nënshkruan peticionin për zgjedhje Ish kryeministri i Kosovës Albin Kurti sot ka nënshkruar peticionin me anë të së cilës kërkojnë zgjedhje. Kurti ka ft
Dita e fundit si kryeministër? Flet Albin Kurti Ndonëse sot mund të jetë dita e fundit e tij si kryeministër, Albin Kurti thotë se po ndjehet shumë mirë. Në një pron
Albin Kurti: Nuk kam asgjë personale me Edi Ramën, por nuk ka të drejtë të flasë për Kosovën Kryeministri në detyrë i Kosovës, Albin Kurti ka dhënë një intervistë, ku edhe ka folur për marrëdhëniet me homologun, E
Thaçi reagon ashpër ndaj Albin Kurtit: Hapet me Serbinë dhe mbyllet me Shqipërinë Presidenti i Kosovës ka reaguar për mbylljen e kufirit dhe tarifës për 22 euro për kamionët e ardhur nga Shqipëria. S
Kosova mbylli kufirin me Shqipërinë, Rama thumbon Albin Kurtin: Na hap kufijtë o Ramazon! Ditën e sotme qeveria e Kosovës dha vendimin për të bllokuar lëvizjen në kufi nga Shqipëria në Kosovë si dhe vendosi një
Anketë e UNDP: Vjosa Osmani me rejting 72.4%, Albin Kurti 65 %, Hashim Thaçi 19% United Nation Development, program i Kombeve të Bashkuara për të ndihmuar vendet e varfra dhe vendet në zhvillim, ka zhv
Me thirrjen Albin Kurti, Albin Kurti, fillon shpërndarja e pjesëmarrësve në protestën e organizuar nga VV (VIDEO) Fillon shpërndarja e pjesëmarrësve në test-protestën e organizuar nga VV. Tashmë vetëm se kanë filluar të shpërndah
Kjo është vajza me një bukuri unike që ka albinizmi Lëkura e njerëzve është e determinuar nga melania që është i bërë nga qelizat që quhen melanocite. Dallimet në ngjyra
Vetëvendosje, parti në Shqipëri? Albin Kurti ka një mesazh për shqiptarët Të shumta janë zërat që flasin për një shndërrim të organizatës së Lëvizjes Vetëvendosje në Tiranë në një parti politike
Kërcënuan me jetë Albin Kurtin, policia nis hetimet Kryeministri në detyrë në Kosovë, Albin Kurti ditë më parë është kërcënuar me jetë. Lidhur me këtë rast, zyra e informim
Edi Rama: Më ka lënduar Albin Kurti, më ka quajtur Sllobodan "Cfarë i kam bërë unë monumenteve të kulturës ju ka bërë Millosheviçi?" Kryeministri Rama ka deklaruar në emisionin P
Albin Kurti reagon pas prishjes së teatrit Kryeministri në detyrë, Albin Kurti, i ka përshëndetur tërë artistët dhe qytetarët e Tiranës që e mbrojtën kaq gjatë Tea
100 ditët e Albin Kurtit në pushtet Qeveria Kurti sot shënon 100 ditët e saj në pushtet, ndërsa gjysmën e këtyre ditëve i kaloi si Qeveri në detyrë. Qeveria
Albin Kurti mbyllet në karantinë, i merren analizat pas kontaktit me një të infektuar Kryeministri në Detyre i Kosovës Albin Kurti është futur sot në vetëizolim, pasi një anëtar i kabinetit të tij ka pasur
Albin Kurti: Kam hedhur idenë e një takimi me Ramën e Metën por s'kam marrë përgjigje Kryeministri në detyrë i Kosovës Albin Kurti ka hedhur idenë e një takimi të ngushtë mes krerëve më të lartë të Shqipëri
Raportuesi gjerman për Kosovën në KE i drejtohet Albin Kurtit dhe Gjykatës Kushtetuese Raportuesi për Kosovën në Këshill të Evropës, Peter Beyer ka kërkuar nga akterët në vend përgjegjësi politike dhe respek
"Albin Kurti mund të futet në burg" (VIDEO) Analisti politik Nexhmedin Spahiu, i ka komentuar zhvillimet politike që kanë ndodhur kohët e fundit në Kosovë pas pezul
Shqiptarët e Maqedonisë në pritje të VETËVENDOSJES (FOTO LAJM) Shqiptarët e Maqedonisë si asnjëherë më parë janë të interesuar për zhvillimet politike në Kosovë. Një pjesë e madhe e t