999 rezultate për

albania

Zero ryshfet! Rama: Aplikoni në e-Albania për leje për plazh Nga sot mund të merrni leke për plazh. Kryeministri Edi Rama me anë të një postimi në Facebook lajmëron se tashmë do të
Kërkohej prej vitesh, "Teleferiku" i jep fund aktivitetit të paligjshëm të Julian Çelës Policia e Shtetit ka finalizuar operacionin e koduar "Teleferiku". Mesditën e sotme, Njësia Speciale FAST ALBANIA, n
Ish-banori i "Big Brother Albania" shfaqet në klipin e reperit me famë botërore (VIDEO) Ish-banori i "Big Brother Albania 9", Elsamed Senaj është bërë pjesë e klipit "Antes Que el Mundo se Acabe", të reperit
Aksioneri i "Air Albania", Sinan Idrizi paditet për mashtrim në Turqi Telashe të mëdha kanë dalë në dritë për aksionerin e "Air Albania" dhe administratorin e Flamurtarit, Sinan Idrizin. Për
Takaj: Vetëm "Air Albania" i plotëson kushtet e protokollit, asnjë tjetër Mjaft skeptik është shprehur mbas mbledhjes me FSHF-në, ku u vendos rifillimi i kampionatit të Superiores më 3 qershor,
RIATDHESIMI/ Balluku shpjegon sistemin e ri nga 4 maji (VIDEO) Ministrja e Transaporteve, Belinda balluku shpjegon sistemin e ri që do të përdoret për riatdhesimet nga data 4 maj dhe
"Air Albania Stadium" nominohet për të marrë një çmim të rëndësishëm (FOTO LAJM) "Air Albania Stadium" është investimi më i madh i Federatës Shqiptare të Futbollit. Impjanti fantastik cilësohet si një
Këto janë bizneset që do rifillojnë aktivitetin prej të hënës (FOTO LAJM) Duke u nisur nga e hëna e 27 prillit do të hapen fasha e dytë e bizneseve në Shqipëri. Lista është e publikuar në faqen
Fondacioni "Vodafone Albania" dhuron 5000 pajisje smart për fëmijët që nuk kanë akses në mësimin online Drejtori i Përgjithshëm i Vodafone Albania, z. Achilleas Kanaris dhe Ministrja e Arsimit znj. Besa Shahini, njoftuan sot
Rama paralajmëron pronarët: Task-Forca do kontrollojë çdo biznes Kryeministri Rama ka kujtuar edhe njëherë bizneset se nëse kanë të drejtën për të qëndruar hapur, duhet të kenë vërtetim
Rama sqaron si do aplikohet për leje shëndetësore: Kujdes! Kini parasysh këto rregulla (VIDEO) Kryeministri Edi Rama bëri me dije se në aplikacionin e-albania mund të aplikohet edhe për leje dalje për arsye shëndetë
Rama jep njoftimin e rëndësishëm: Ku duhet të marrin vërtetimet bizneset Kryeministri Edi Rama ka bërë me dije se tashmë janë gati vertetimet në e-Albania për të gjitha bizneset e miratuara për
Rama paralajmëron bizneset: Kujdes nëse nuk jeni në listë! Kryeministri Edi Rama ka paralajmëruar të gjitha bizneset joushqimore që të mos nxjerrin paralajmërime sikur do hapen s
Rama prezanton platformën e re: Si të merrni leje për të dalë me makinën tuaj! Me anë të një postimi në Facebook, kryeministri Rama ka prezantuar platformën e re të aplikimit për të marrë leje në ra
Dështon Air Albania? Shqiptarët kërkojnë të kthehen në atdhe, por nuk arrijnë të blejnë biletat Nesër pritet të zhvillohen fluturimet e para për riatdhesimin e shqiptarëve të mbetur jashtë. Por procesi ka nisur me pr
Shqiptarët kanë mbetur jashtë, Rama financon "Air Albanian" prej xhepave tanë Duket se premtimet e Ramës për të mos braktisur "bijtë e shqipes" në vendet e botës, sot kanë marrë formën që pritej.
Qeveria i bie lapsit: Si po përdoret fatkeqsia e COVID-19 për të mirën e "Air Albania" Pas shumë kërkesave, ministrja e Infrastrukturës Belinda Balluku zbuloi planin për riatdhesimin e shqiptarëve të mbetur
Nga 18 prilli nis riatdhesimi i shqiptarëve: Ja si mund të aplikoni në e-Albania Ministra e Infrastrukturës Belinda Balluku shpjegoi se si do të funksionojnë procesi i riatdhesimit të shqiptarëve jasht
Ministrja jep detajet se si do të kryhet riatdhesimi i shqiptarëve, kur dhe ku do të strehohen Ministrja e Infrastrukturës, Belinda Balluku ka sqaruar se si do të kryhet procesi i riatdhesimit nëpërmjet avionëve të
I infektuar me koronavirus, ish-banori i "Big Brother Albania" tregon për gjendjen e tij (VIDEO) Pak ditë më parë ish-banori i “Big Brother” Petrit Bylykbashi, pranoi se është infektuar me koronavirus. Nëpërmjet nj