999 rezultate për

alaves

Ish-futbollisti i Barcelonës ulet në stolin e skuadrës spanjolle Abelardo Fernández kthehet në stadiumin "Mendizorroza". Asturiani u konfirmua këtë të martë si trajneri i ri i Alavés, k
U dëmtua ndaj Alaves, mësohet sa do të mungojë Hazard Futbollisti i Real Madrid, Eden Hazard, lëshoi fushën në ndeshjen e fundit të kundër Alaves në kuadër të javës së 11-të
Humbi ndaj Alaves në shtëpi, Zidane: Nuk kam ndonjë shpjegim Real Madrid humbi ndeshjen e javes së 10-të ndaj Alaves në kuadër të La Ligas. Alaves realizoi në minutën e pestë të
Reali në krizë, humbet sërish dhe shkon në 3 ndeshje radhazi pa fitore (VIDEO) Real Madrid ka humbur 1-2 ndaj Alavesit në shtëpi. Miqtë kaluan në epërsi pas vetëm pesë minutash lojë me golin e shë
Turpërohet Reali, Alaves shënon sërish (VIDEO) Real Madrid e ka nisur po aq keq sa të parën. Me fillimin e pjesës së dytë Alaves dyfishoi shifrat me Josoleu duke
Alaves befason Realin (VIDEO) Reali i Madridit e ka nisur keq sfidën në shtëpi ndaj Alaves. Miqtë kanë shënuar falë një 11-metërshi të shëndërruar
Formacionet zyrtare, Real Madrid-Alaves Real Madrid pret në shtëpi Alaves. Los Blancos kanë detyrim vetëm fitoren teksa nuk fitojnë dy ndeshjet e fundit. /a
Messi nuk kontrollon veten ndaj gjyqtarit, çuditërisht nuk ndëshkohet (VIDEO) Skuadra e Barcelonës mbrëmë barazoi me Alaves në një ndeshje në kuadër të xhiros së tetë në La Liga. Messi ishte i n
Barcelona nuk njeh fitore në 4 ndeshjet e fundit, ndalet në barazim nga Alaves (VIDEO) Barcelona vazhdon të mos gjej rrugën e fitores në La Liga. Skuadra e drejtuar nga Ronald Koeman, Barcelona, ka regjis
Alaves me 10 lojtar, Barcelona barazon rezultatin (VIDEO) Menjëherë pasi Alaves mbeti me 10 lojtarë në minutën e 62', Barcelona arrin të barazojë rezultatin. Griezmann dërgon
Befasohet Barcelona, Alaves zhbllokon rezultatin (VIDEO) Barcelona është befasuar nga Alaves në shtëpinë e këtyre të fundit. Një top i cili nuk kontrollohet mirë nga portier
Zhbllokohet shpejt sfida Real-Alaves (VIDEO) Reali i Madridit ka kaluar në avantazh ndaj Alaves falë një 11-metërshi të shënderruar në gol që në minutën e 12 nga Ben
Formacionet zyrtare: Real Madrid-Deportivo Alaves Janë publikuar formacionet zyrtare për ndeshjen Real Madrid – Deportivo Alaves. "Los Blancos" duan titullin dhe shihe
E FRIKSHME/ Klubi spanjoll konfirmon 15 raste me Coronavirus Numrat e personave të prekur nga koronavirusi në botën e sportit vijojnë të rriten. Ditën e sotme, klibi i Alaves ka
Koronavirusi ndryshon rregullat e futbollit, lojtarët e Valencias dhe Alaves u takuan me brryl Koronavirusi është kryefjala e botës, por dhe futbollit. Të gjithë kampionatet kanë pësuar ndryshime dhe disa ndeshje ja
Barcelona gati të paguaj 20 milion euro për sulmuesin e Alaves Barcelona ka piketuar sulmuesin e Alaves, Lucas Perez, për të zëvendësuar të dëmtuarin Ousmane Dembele, i cili gjatë dit
Barcelona shkatërron Alaves në ndeshjen e fundit të 2019 (VIDEO) Ndeshja e fundit e vitit 2019 dhe kësaj dekade ishte forma më e mirë për ta mbyllur për Barcelonën. Ekipi i Valverdes
Barcelona e mbyll në epërsi të dyfishtë pjesën e parë ndaj Alaves (VIDEO) Ekipi i Ernesto Valverdes ka dyfishuar epërsinë ndaj Deportivo Alaves. Ishte fillimisht Griezmann që shënoi pas asist
Barcelona zhbllokon rezultatin ndaj Alaves (VIDEO) Barcelona ka kaluar në epërsi ndaj Alavesit në kuadër të javës së 18' në La Liga. Golin e realizoi francezi Antoine G
Barcelona afrohet më tepër me titullin, mposht edhe Alaves (VIDEO) Barcelona ka fituar ndeshjen e mesjavës në La Liga. Katalanasit kanë mposhtur Alaves me rezultatin 2-0 në Estadio Mendiz