999 rezultate për

akuza

Akuzat e rënda për trukimin e ndeshjes Bylis-Tirana, reagon ashpër FSHF Ndeshja mes Bylysit dhe Tiranës është komentuar gjerësisht pasi dyshohet të jetë trukuar, ndërkohë që në lidhje me këtë
Analisti: Nëse konfirmohet aktakuza ndaj Thaçit, PDK merr presidentin ndërsa LDK mban kryeministrin Analisti politik, Imer Mushkolaj, thotë se PDK-ja mund të jetë pjesë e një qeverie me bazë më të gjerë ndërsa Vetëvendos
Pas akuzave ndaj Thaçit, Hoti bën deklaratën e fortë: Do të nisem në Uashington Kryeministri i Kosovës Avdullah Hoti tha gjatë një interviste në emisionin “Opinion” se kushtetuta i jep atij të drejtën
Aktakuza kundër Thacit e parakohshme, apo në kohën e duhur? Prof. Lisen Bashkurti Vetëm pak ditë përpara organizimit në Shtëpinë e Bardhë të samitit midis Kosovës dhe Serbisë me
"Na vijnë në studio e na vjedhin idetë", me kë i ka Genc Prelvulaj këto akuza? (FOTO LAJM) Këngëtari Genc Prelvukaj ka shpërthyer në akuza ndaj kolegëve të tij në rrjete sociale. Ai shprehet se i shkojnë në s
Thaçi: Nëse aktakuza konfirmohet, jap dorëheqje Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka thënë se nëse konfirmohet aktakuza e Zyrës së Prokurorit të Specializuar, ai do t
Thaçi flet për herë të parë për akuzat e Speciales (VIDEO) Hashim Thaçi flet për herë të parë pas akuzave nga Prokuroris Special i Hagës. Fjalimi sapo ka nisur… Thaçi shpreh
Akuzat ndaj Thaçit anuluan takimin për dialogun me Serbinë, flet Hoti Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti lajmeroi sot ne nje konferencë për media se takimi mes perfaqesuesve te Serbise dh
Platini sërish në telashe, Prokuroria zviceriane e akuzon për tre shkelje Mishel Platini u përjashtua me katër vite nga futbolli në vitin 2015 për korrupsion, por mesa duket telashet nuk paskan
Meta për akuzat ndaj Thaçit e Veselit: Strategji për njollosjen e UÇK dhe dëmtimin e Kosovës Kreu i Shtetit, Ilir Meta ka reaguar pas akuzave të ngritura nga Gjykata Speciale ndaj Presidentit të Kosovës, Hashim T
Krenar për të atin, i biri i del në mbrojtje Thaçit pas akuzave të Speciales (FOTO LAJM) Pas akuzave të ngritura dy dtë më parë nga Gjykata Speciale ndaj presidentit Hashim Thaçi dhe kryetarit të PDK-së, Kadri
Mund të arrestohet! Thaçi hesht ndaj akuzave për 100 vrasje Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi ka ndërprerë itinerarin e udhëtimit drejt Shteteve të Bashkuara të Amer
Aktakuzat ndaj Thaçit dhe Veselit, Rama: Hera e parë që nuk kisha fjalë! Kryeministri Edi Rama thotë se ishte i tronditur nga akuzat e ngritura nga prokurori i Gjykatës Speciale ndaj Hashim Tha
Këshilli i Ambasadorëve Shqiptarë: Aktakuza ndaj Thaçit e Veselit nuk mund të barazojë viktimën me kriminelin Pas aktakuzës nga Prokuroria e Specializuar ndaj presidentitHashim Thaçi dhe kryetarit të PDK-së, Kadri Veseli, ka reagu
Arrestohet personi i parë pas akuzave të Gjykatës Speciale të Hagës? Ish-luftëtari i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Adem Zogiani që nga ora 7:30 e mëngjesit është marrë në pyetje nga Misio
A duhet të dorëhiqen?! Majko flet për akuzat ndaj Thaçit e Veselit Ministri i Diasporës, Pandeli Majko, i ftuar ditën e sotme në “Top Talk” foli për akuzat e bëra nga Gjykata Speciale në
Media Amerikane: Akuzat e krimit të luftës fundosin përpjekjen e SHBA-së për të rinisur bisedimet Kosovë-Serbi Media amerikane, "bloomberg" ka shkruar për pengesën që kanë hasur bisedimet midis Kosovës dhe Serbisë. "Tashmë shpre
Akuzat e Hagës, Hashim Thaçi reagon me një foto (FOTO LAJM) Zyra e Prokurorit të Specializuar ka dorëzuar dje aktakuzë ndaj presidentit Hashim Thaçi dhe kreut të PDK-së, Kadri Vese
Aktakuza ndaj Thaçit, Hoti nuk merr pjesë në takimin në Uashington Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti ka njoftuar se nuk do të marrë pjesë në takimin me palën serbe i paraparë të mbahe
DASH reagon për akuzat ndaj Thaçit: Hap përpara për drejtësinë në Kosovë Departamenti Amerikan i Shtetit ka reaguar me një qendrim pas akuzave të ngritura një ditë më parë ndaj presidentit të K