999 rezultate për

aktivitetet

Njihuni me Sam Giancana, mafiozi që ndihmoi në zgjedhjen e Kenedit president …dhe që mund të ketë qenë përgjegjës për vrasjen e tij më vonë. Seria: Njëzet vrasjet më të bujshme, në mesin e mafia
Disiplina "vret" Tiranën, këto janë dënimet pas sherrit me Laçin Komisioni i Disiplinës pranë Federatës Shqiptare të Futbollit është mbledhur sot për të analizuar veprimet josportive të
Mësoni aktivitetet për 11-vjetorin e Pavarësisë Në Kosovë nesër shënohet 11 vjetori i shpalljes së Pavarësisë. Për këtë ditë janë paraparë aktivitete të ndryshme, duke
Aktivitetet që do të mbahen në Skenderaj për nder të familjes Jashari Sot shënohet 27 vjetori i sulmit të parë të forcave të armikut kundër familjes Jashari në Prekaz. Për të shënuar këtë
Skenderaj shkëlqen në prag të festave kombëtare Komuna e Skenderaj ka nisur që disa ditë përgatitjet për festat e 28 nëntorit, ku edhe ka publikuar agjendën se cilat ja
Fillojnë "ditët e pavarsisë" dhe atë në diasporë, nikoqir filantropi Lazim Destani Fillojnë aktivitetet për shënimin e ditës së pavarësisë së shtetit shqipëtar dhe atë në fillim në diasporë. Më saktësish
Nëse vuani nga depresioni, kjo është mënyra për të menduar pozitivisht Shpeshherë kur jemi të mërzitur ndodh që dikush të na këshillojë të emndojmë pozitivisht. Po sipas studimit të fundit
Kapen 121 emigrantë në Maqedoni Policia e Maqedonisë ka penguar hyrjen e paligjshme në Maqedoni nga Serbia të 121 emigrantëve tek pika kufitare në pjesë
Luana s'i ndal aktivitetet humanitare, takon fëmijët jetim (FOTO LAJM) Marina dhe Luana, dy motrat bukuroshe, kanë qenë gjithnjë në vëmendje të publikut. Së fundmi motrat Vjollca janë kan
Sot shënohet Dita e Policisë së Maqedonisë, njihuni me aktivitetet Sot shënohet Dita e Policisë së Maqedonisë, e cila do të vijojë me disa ngjarje dhe aktivitete. Pasdite në Ohër do t
Diplomati i dëbuar tentoi të instalojë agjentë të Rusisë në qeverinë e Maqedonisë Dëbimi i diplomatit rus nga Maqedonia nuk ishte vetëm veprim për solidarizim me rastin “Skripal”, por ai ka qenë i përfs
Dita e Verës, gjithçka për aktivitetet sot në Tiranë Tirana do të festojë sot Ditën e Verës. Argëtim, sport, muzikë, produkte artizanale, ushqim i shëndetshëm, janë ato që d
Aktivitetet në ditën e dytë të Epopesë Në shënimin e “Epopesë së UÇK-së”, sot në gjithë Kosovën dhe trojet tjera shqiptare, do të bëhen homazhe pranë varreve t
Aktivitetet përmbyllëse të festës së 10 vjetorit të pavarësisë Sot përmbyllen aktivitetet për festën e 10 vjetorit të pavarësisë së Kosovës. Përveç, seancës solemne është paraparë
Sot Kosova është në festë, këto janë aktivitetet Me aktivitete të ndryshme do të shënohet sot 10 vjetori i pavarësisë së Kosovës. Më 17 shkurt 2008, Kosova u shpalla sht
Organizatorët: Nuk janë shtyrë të gjitha aktivitetet Disa prej aktiviteteve për 10 vjetorin e Pavarësisë së Kosovës, të parashikuara për tu mbajtur ditën e shtune, janë shty
Me zë të ngjirur ka anuluar çdo aktivitet, Putin është rëndë? Ai është mburrur vazhdimisht për trupin e tij të mbajtur pavarësisht moshës, por kësaj radhe duket se gjërat nuk po shko
Këto janë aktivitetet e nesërme për 10-vjetorin e Pavarësisë Festa për përvjetorin e 10 të pavarësisë së Kosovës këtë vit ka filluar më herët. Meqenëse këtë vit shënohet dekada e
Aktivitetet e 10-vjetorit të Pavarësisë Sot do të ketë disa aktivitete, që mbahen në kuadër të shënimit të 10-vjetorin e Pavarësisë së Kosovës. Aktivitetet
Këto janë aktivitetet e nesërme për 10-vjetorin e Pavarësisë Nesër do të ketë disa aktivitete, që mbahen në kuadër të shënimit të 10-vjetorin e Pavarësisë së Kosovës. Aktivitetet