999 rezultate për

akset

DËBORA/ Vazhdojnë reshjet në veri, banorët të bllokuar prej disa ditësh Pacarësisht se temperaturat janë rritur ditët të fundit, në zonat në veri vazhdojnë reshjet malore në formë dëborë.
Rinisin reshjet e borës, akset nacionale të qarkullueshme Reshjet e dëborës me intensitet të dobët kanë rinisur përsëri në qarqet Kukës, Shkodër, Dibër, Elbasan dhe Korçë. Akset
Rikthehet bora në juglindje, akset të kalueshme me zinxhirë Gjatë natës së mbrëmshme, reshjet e dëborës janë rikthyer në juglindje të vendit, duke bërë që disa akse rrugore të bllo
NGRICAT/ Ja akset rrugore më problematike deri në mesditë Në të gjithë vendin vijojnë kushtet e rënduara të motit me temperatura poshtë zeros, që kanë shkaktuar probleme dhe akti
Moti i acartë, ja situata sipas qarqeve (FOTO LAJM) Në të gjithë vendin reshjet e dëborës dhe temperaturat poshtë zeros kanë shkaktuar vështirësi sidomos në qarkullimin e a
Ngricat në të gjithë vendin, ja rrugët ku qarkullohet me zinxhirë Në të gjithë vendin vijojnë kushtet e rënduara të motit me temperatura nën zero, të cilat kanë shkaktuar vështirësi sido
Ja akset rrugore në vend ku kalohet me zinxhirë Reshjet e dendura të borës kanë shkaktuar bllokimin e disa akseve rrugore. Në disa akse nacionale ka pasur vështirësi në
NGRICAT/ Situata vijon të jetë problematike, ja akset e bllokuara (FOTO LAJM) Situata nga bora dhe ngricat vijon të jetë e rënduar për shkak të motit të ashpër. Në rajonin verior Shkodër: Nuk ka ndr
DËBORA/ Të gjitha akset të hapura, kujdes me shpejtësinë (FOTO LAJM) Ulja e temperaturave ka sjellë vështirësi në qarkullimin në vend. Ministria e Transportit, nga komunikimi me specialistë
Borë dhe ngrica, ja rrugët ku duhet të përdorni zinxhirë Që prej ditës së djeshme, reshjet e dëborës janë ndërprerë, por temperaturat kanë qenë tepër të ulëta në të gjithë vendi
Dervishaj: Qarkullimi në akset kombëtare është normalizuar Ministri i Transportit dhe Infrastrukturës Sokol Dervishaj sot ka zhvilluar inspektime në aksin kombëtar Milot- Morinë (
Dëbora “pushton” sërish Kukësin, bllokohen sërish akset e pastruara Situata në Kukës vazhdon të jetë shumë e vështirë për shkak të motit të acartë dhe temperaturat nën zero gradë që kanë m
Dëbora, vazhdon edhe sot moti i acartë. Ja rrugët e bllokuara E cilësuar si një ndër dy ditët më të ftohta të vitit, dita e dielë pritet të vazhdojë me temperature nën zero gradë.
Drejtori i ARRSH: Akset rrugore kombëtare të kalueshme, por me zinxhirë Drejtori i ARRSH, Dashamir Xhika, ka bërë me dije se situata është drejt përmirësimit. Në Dibër, akset janë të zhbl
Ngrica dhe akull, veriu vijon të mbetet i bllokuar Temperaturat e ulëta kanë vijuar në të gjithë vendin, në Dibër termometri shënon -15 gradë, ndërsa akulli ka mbuluar edh
Ndalesa të reja për automjetet në akset rrugore të Maqedonisë, ja rrugët që duhet të shmangni Qarkullimi në rrugët e Maqedonisë po zhvillohet me vështirësi, në kushte dimri, nëpër rrugë të lagështa dhe me mbetje të
Ja akset rrugore ku ju duhen zinxhirët Drejtoria e Përgjithshme e Emergjencave Civile vijon të monitorojë nga afër situatën e krijuar për shkak të kushteve të
Bora zbardh vendin, ja si është situata në qarqet dhe akset rrugore më problematike Kushtet atmosferike të orëve të fundit kanë bërë që më shumë se 70 % e vendit të përfshihet nga temperatura të ulëta dhe
Dëbora dhe ngricat, ja akset rrugore që paraqesin vështirësi Ministri i Transportit, Sokol Dervishaj, ka urdhëruar ARRSH, dhe drejtoritë rajonale të jenë në gadishmëri maksimale gja
Reshjet/ Ja situata e akseve kombëtare Gjatë mëngjesit te sotem ka patur probleme me rrëshkitjet e dherave në aksin Qafa e Malit-Fierzë, por firmat kontraktore
 
Portali i njohur sportiv “Goal.com” ka publikuar karikaturën e ditës së sotme ku personazhet kryesore sigurisht do të ishin nga super ndeshja ndërmjet Barcelonës dhe Juventusit.

Në të është trinomi i frikshëm i Barcelonës MSN dhe dyshja e hekurt e mbrojtjes juventine, Bonucci-Chiellini.

Portali i njohur sportiv “Goal.com” ka publikuar karikaturën e ditës së sotme ku personazhet kryesore sigurisht do të ishin nga super ndeshja ndërmjet Barcelonës dhe Juventusit. Në të është trinomi i frikshëm i Barcelonës MSN dhe dyshja e hekurt e mbrojtjes juventine, Bonucci-Chiellini.