999 rezultate për

aknet

Kurrë mos i prekni aknet në këto pjesë të fytyrës Aknet mund t’ju tundojnë, por në disa raste, shtrydhja e puçrave mund të jetë vdekjeprurëse. Enët e gjakut janë të përqë
Jemi në dimër, si t’i zhdukni aknet nga fytyra Nëse ju shqetësojnë aknet dhe jeni në kërkim të produkteve që do ti eleminojnë ato, atëherë ju sjellim disa këshilla se
Si t’i eliminoni aknet pa i bërë më shumë dëm Kur t’ju shfaqen aknet, zgjidhja më e mirë është që të shkoni te dermatologu. Dermatologët zakonisht nuk i këshillojn
Më në fund, një vaksinë për aknet po vjen Nuk ka rëndësi nëse je adoleshent apo i rritur, të kesh probleme me aknet është po njësoj e sikletshme dhe me pasoja. St
Efektet fantastike të mjaltit në fytyrë Mjalti është një element i çmuar kur flitet për mirëmbajtjen e lëkurës dhe trupit në përgjithësi. Ai është vërtet i mirë
Rrezikoni shumë, kurrë mos i prekni aknet në këto pjesë të fytyrës Aknet mund t’ju tundojnë, por në disa raste, shtrydhja e puçrave mund të jetë vdekjeprurëse. Enët e gjakut janë të përqë
Kujdes nga vaji i kokosit, nuk është aq i mirë sa ç’dukej Vaji i kokosit është bërë praktikisht si vajza më popullore e shkollës, e cila na dukej perfekte në gjithçka. Ajo kishte
Kujdes nga vaji i kokosit, nuk është aq i pafajshëm sa ç’duket Vaji i kokosit është bërë praktikisht si vajza më popullore e shkollës, e cila na dukej perfekte në gjithçka. Ajo kishte
Shpëtoni nga aknet me këtë maskë të përgatitur në shtëpi Edhe përse periudha e adoleshencës përfundon, aknet nuk vendosin te largohen. Fatkqësisht për femrat një ndër shkaqet k
Kur shfaqen më shumë aknet Aknet shkaktohen nga një kombinim i katër faktorëve: prodhimi në sasi të larta të yndyrës, bakteret, inflamacioni dhe bl
Mënyrat si ta përdorni jogurtin për lëkurën tuaj Përparësia më e madhe e kozmetikës natyrale është se mund të shkoni në frigorifer dhe të gjeni disa përbërës të mrekullu
A i heq vërtetë pasta e dhëmbëve aknet? Nëse ndonjëherë keni pasur akne, shanset janë se keni provuar t’i hiqni ato me ndihmën e pastës së dhëmbëve. Faktikis
Arsyeja pse vaji i kokosit nuk është aq i mirë sa thonë Vaji i kokosit është bërë praktikisht si vajza më popullore e shkollës, e cila na dukej perfekte në gjithçka. Ajo kishte
Disa mite të pavërteta për aknet (FOTO LAJM) Aknet janë sot një problem shumë i madh për të gjithë njerëzit në botë. Por ka disa mite që në fakt nuk janë të vërte
Ushqimet dhe lëkura: Mund të jeni duke i ''ushqyer''' aknet dhe të mos e dini Shfaqja e akneve pas adoleshencës lidhet me një nga shkaqet e mëposhtme: hormonale, gjenetike, steroidet e gjendura në b
Ushqimet që çekuilibrojnë sistemin endokrin, hormonet dhe shkaktojnë aknet Dhe nëse nuk keni vuajtur më parë nga puçrrat e të keni patur një fytyrë të pastër, kjo nuk do të thotë që në një periud
Disa mite të pavërteta për aknet (FOTO LAJM) Aknet janë sot një problem shumë i madh për të gjithë njerëzit në botë. Por ka disa mite që në fakt nuk janë të vërte
Ushqimet që eleminojnë dhe parandalojnë aknet Për një fytyrë të bukur dhe lëkurë të pastër duhet shumë përkujdesje, duke filluar që me mënyrën se si ushqehemi. Pë
Largojini në këtë mënyrë aknet nga shpina Nuk është fjala për antibiotikët apo ushqimin. Shpesh aknet trajtohen me antibiotikë dhe me ndryshim të ushqimit, mir
Mos i hidhni lëvoret e bananes, përdorini për të shëruar aknet (VIDEO) Një blogere e bukurisë ka ngarkuar një video e cila pretendon se mund të përdorni lëvoren e babanes për të shëruar aknet