999 rezultate për

akif

Lajm i trishtë, humb betejën me koronavirusin efektivi i policisë! Gjatë ditës së sotme edhe një pjesëtar i Policisë së Kosovës ka humbur betejën me Covid-19. Lajmin e trishtë e ka bër
Përfundon “Owlypia” në shkollat Mehmet Akif, fituesit që do të shkojnë në Cambridge dhe Boston (FOTO LAJM) Ka përfunduar në Kosovë edicioni i parë i garës ndërkombëtare Owlypia dhe edicioni i radhës do të vazhdojë në Cambridge
Nis gara ndërkombëtare " Owlypia" në Kosovë, sfida e radhës në Cambridge dhe Boston (FOTO LAJM) Në shkollën Mehmet Akif sot ka nisur gara ndërkombëtare "Owlypia-The Intellectuals’ Challenge" ku nxënës nga të gjitha s
Shkolla Mehmet Akif në Gjakovë del e para në Kosovë për ekogarën e “Oborrit më të Mirë” (FOTO LAJM) Shkolla Mehmet Akif në Gjakovë ka fituar garën e mbajtur për mjedisin midis shkollave të Kosovës . Mjedisi i pastër i kë
Mbahet gara e kimisë në Kosovë, fituesit përfitojnë bursë në shkollën Mehmet Akif Sot shkollat Mehmet Akif kanë mbajtur në 19 komuna të Kosovës garën e kimisë. Në të moren pjesë me qindra nxënës të klas
Menaxhmenti i Mehmet Akifit jeton në ankth nga frika e deportimit në Turqi Drejtori i Shkollës ‘Mehmet Akif’, Nazmi Ulus, thotë se ndihen edhe më shumë të frikësuar pas vizitës së fundit të minis
Kolegjet "Mehmet Akif" nuk stepen: Vazhdojmë punën normalisht Institucionet Arsimore Gulistan përmes një deklarate për shtyp kanë sqaruar historikun e veprimit të tyre në Kosovë, duk
Stafi i “Mehmet Akif”: Shtetet perëndimore kanë marrë nën mbrojtje “gylenistët” “Gylistan” Edecation Center, përmes një njoftimi për media bën me dije se është e tronditur nga ngjarjet e fundit pas ar
Reagon Delawie për arrestimin e mësuesëve: Sundimi i ligjit është jetik Ambasadori i SHBA’së, Greg Delawie ka reaguar ndaj arrestimit dhe deportimit të gjashtë shtetasve turq, drejtues dhe pro
Kolegji "Mehmet Akif": Mësuesit po mbahen në ambasadën turke Zyrtarët e Kolegjit "Mehmet Akif" po insistojnë se tashmë gjashtë të arrestuarit turq nuk janë deportuar në Turqi. Ata t
Ish-kryetari i Gjykatës Kushtetuese dënohet me 1 vit burgim Në aferën e përkthimit të librave për nevoja të UP-së, Prokuroria Speciale i ka dënuar ish-kryetarin e Gjykatës Kushtetu
Haradinaj pret në takim babain e dëshmorit Hakif Zejnullahu Haradinaj ka pritur në takim Sabit Zejnullahun, babain e dëshmorit Hakif Zejnullahu Kandidati për kryeministër nga PA
Shpallen rezultatet e provimit të pranimit në Kolegjet Turgut Ozal dhe Mehmet Akif (LISTA) Kolegjet Turgut Ozal dhe Mehmet Akif kanë shpallur rezultatet e provimit të pranimit të organizuar me 22 prill. Mes m
Nxënësja e Kolegjit "Mehmet Akif" fiton medalje argjendi në I-SWEEP (FOTO LAJM) Qyteti Houston, në Texas/SHBA, mirëpriti qindra të ftuar në konkursin ndërkombetar të projekteve I-SWEEEP “Konkursi Shke
19-vjetori i rënies heroike të tre emblemave të UÇK-së (FOTO LAJM) Nën kujdesin e Kryeministrit të Kosovës, Isa Mustafa, me rastin e 19 vjetorit të rënies së heronjve të Kosovës, Zahir Pa
Diplomohet brezi i 13-të i "Mehmet Akif" në Lipjan (FOTO LAJM) Kolegji "Mehmet Akif", në Lipjan, festoi maturën e 13-të së diplomimit me një ceremoni madhështore ku morën mbi 2000 të
18 vjet nga rënia e Zahir Pajazitit Sot bëhen 18 vjet nga rënia e komandant Zahir Pajazitit dhe bashkëluftëtarëve të tij, Edmond Hoxha dhe Hakif Zejnullahu.
Haradinaj ngushëllon familjen e atdhetarit Hakif Sheholli Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, ka ngushëlluar sot familjen Sheholli, pas ndarjes nga je
Mbahet Kampionati Ballkanik i Futbollit për Shkollat e Mesme (FOTO LAJM) Përfaqësuesja e Kolegjit “Mehmet Akif” nga Tirana është fituesja e Edicionit të Parë të Kampionatit Ballkanik të Futboll
Erdogan vazhdon: Lidhjet me shqiptarët, shumë të veçanta (VIDEO) Edhe sot në mbledhjen e grupit parlamentar të partisë së tij që u mbajt në Ankara, kryeministri turk, Rexhep Tayyip Erdo