999 rezultate për

akar

Dhunoi gruan për një pjatë makarona e plagosi kunatin, arrestohet 27-vjeçari Policia e Tiranës ka vënë në pranga një shtetas të kërkuar për dhunë në familje dhe plagosje me thikë. Në pranga ka r
Sherri për një pjatë makarona! Burri në Tiranë dhunoi me çekiç gruan duke e lënë pa ndjenja Një sherr në familje ka degjeneruar në dhunë e plagosje në zonën e Laprakës. Në dosjen që gazetarja Anila Hoxha ka sigur
Gjenden brenda shpellës trupat e 13 shtetasve turq të vrarë nga militantët kurdë Forcat turke kanë gjetur trupat e 13 shtetasve turq të rrëmbyer nga kryengritësit kurdë në Irakun verior. Lajmi është bë
Rama tall publikisht Bashën: I bukur, po bën makarona me këpucë! "Ka dy mundësi, ose s’ka qenë duke i bërë vetë makaronat ose veshi xhinse dhe këpucë për të bërë makarona..." Kryemin
Zhduket në 3 000 metra lartësi avioni me 50 pasagjerë Një aeroplan i Sriwijaya Air me më shumë se 50 persona në bord humbi kontaktin me kullën e kontrollit pasi u ngrit nga k
Receta sekrete e melomakaronave, ëmbëlsira e Krishtlindjeve të ëmbla Melomakaronat janë biskota tradicionale greke me arra dhe mjaltë, të cilat përgatiten veçanërisht me rastin e festës së
A është e dëmshme apo jo të konsumosh makarona në darkë? Pavarësisht gojëdhënave të shumta, që flasin për rëndim të stomakut apo probleme me tretjen, të konsumosh makarona në va
Basha ironizon keq Ramën: Fryhet si gjel e kakaris si pulë! Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, në një takim me gazetarët ka komentuar vendimin e qeverisë për të kthyer në të
Shkencëtarët: Mos i konsumoni këto lloj makaronash Një eksperiment në ‘Spitalin e Përgjithshëm të Massachusetsit’ nga Dr. B. Kuo ka nxjerrë një rezultat shumë të frikshëm
"Mos guxo të kakarisësh si zhabë kanalesh", Alimadhi shpërthen ndaj Murrizit Deputeti Adriatik Alimadhi i është përgjigjur akuzave të Myslim Murrizit duke thënë se nuk ka qenë kurrë bashkëpunëtor i
Ministri turk kërcënon me luftë Greqinë: Mos u bëni meze për të tjerët Ministri i Mbrojtjes i Turqisë Hulusi Akar i ka dhënë një mesazh të fortë Greqisë duke e paralajmëruar që të mos bëhet
I kemi gatuar gabim gjithë jetën, 4 hapa si të përgatisni makarona "të vërteta" Mendojmë se keni gatuar të paktën një herë në jetën tuaj makarona, sepse pas vezës së skuqur është ushqimi më i thjeshtë
Trupat e Gardës Kombëtare ia hedhin valles para protestuesve, i "argëtojnë" nën tingujt e këngës Makarena (VIDEO) Fotografitë dhe videot e protestave në mbarë SHBA-të që shpërthyen pas vdekjes së afro-amerikanit George Floyd, kanë sho
''Qeverinë e ka mbuluar m*ti'', Manjani: Perëndimi u panikua për letër higjenike, ne për bukë e makarona Ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani, ka ironizuar deklarimet që bëhen kur krahasohet menaxhimi i situatës së koronav
I kemi gatuar gabim gjithë jetën, 4 hapa si të përgatisni makarona "të vërteta" Mendojmë se keni gatuar të paktën një herë në jetën tuaj makarona, sepse pas vezës së skuqur është ushqimi më i thjeshtë
COVID-19/ Amerikanët u çmenden pas letrës higjenike, gjermanët në krizë për makarona COVID-19 ka prekur edhe Gjermaninë, pavarësisht se është një ndër vendet që po e përballon më mirë këtë pandemi. Gjer
Arrestohet nga policia turku, tentoi të largohej me pasaportë bullgare Njw shtwtas turk,Ibrahim Yakar është kapur nga policia në Durrës. Mësohet se Yakar ishte me pasaportë bullgare, të ci
"Bossi" ishte shqiptar, grekët kapin 1.3 kokainë që vinte nga Karaibet 1.3 ton kokainë të fshehur në një kompleks dhomash me qira në Astakos të Aitoloakarnania ka zbuluar dhe sekuestrua nga p
Ndërron jetë piloti hollandez i Rrally Daker, 8 ditë pas aksidentit fatal Shënohet viktima e dytë e Rally Dakar të këtij viti. Konfirmohet lajmi i keq, që kishte nisur të qarkullonte orët e fund
Aksident spektakolar në Rally Dakar, protagonist dy herë kampioni i F1 (VIDEO) Dy herë kampioni i Botës në Formula 1, Fernando Alonso ka kaluar një moment frike në garën Rally. Teksa po drejtonte