999 rezultate për

akademik

Kaloi COVID-19, akademiku Artan Fuga: Dal vullnetar për të bërë vaksinën Akademiku Artan Fuga ka dhënë lajmin e mirë se në Gjermani ka nisur informimi i popullsisë se do të nisë vaksinimi kundë
Fillimi i vitit të ri akademik, rektori Hoxha flet si do të zhvillohet mësimi Rektori i Universitetit të Tiranës, Artan Hoxha, me rastin e nisjes së vitit të ri akademik, thekson se universiteti që
Fillimi i vitit akademik, Kushi: Janë marrë të gjitha masat Ministrja e Arsimit, Evis Kushi ka reaguar një ditë para fillimit të vitit të ri akademik. Kushi shprehet në rrjetet
Rektori i UT: Po krijohen platforma që garantojnë proces të rregullt mësimor Rektori i Universitetit të Tiranës, Artan Hoxha deklaroi se viti i ri akademik që pritet të startojë më 2 nëntor mund të
Maskat, temperatura dhe distanca: Cilat do jenë rregullat për mësimin në fakultete Senati i Universitetit të Tiranës ka miratuar një rregullore të gjatë anti-Covid në lidhje me zhvillimin e mësimit në au
Ministria mori vendimin, kur do nisë viti i ri 2020-'21 Viti i ri Akademik 2020-2021 për Universitetet Publike dhe Private fillon më 2 nëntor. Ky është vendimi i marrë nga M
Vendoset data, ja kur nis viti i ri akademik Mbrëmjen e sotme është vendosur data e nisjes së vitit akademik. Viti i ri akademik 2020-2021 do të nisë më 2 Nëntor
Shtyhet viti i ri akademik në Kosovë Viti i ri akademik 2020/2021, do të fillojë më 1 tetor, për studentët e vitit të dytë dhe të tretë, kurse për studentët
Largimi i Besa Shahinit, akademiku Fuga tregon çfarë ndodhi kur i kërkoi takim Profesori dhe akademiku Artan Fuga ka bërë një analizë në lidhje me largimin e ministres së Arsimit Besa Shahini. Si
Mësim i kombinuar klasa-online, si do të jetë viti i ri akademik në universitete Edhe viti i ri akademik do të nisë në përshtatje me kushtet e “normalitetit të ri”. Pas kthimit në auditorë të studen
Basha kopjon suksesin e KOP-it në Durrës, baza propozon tre emrat e njohur nga bota akademike Suksesi i arritur në zgjedhjet e 2005-s përmes hapjes së PD dhe promovimit të prurjeve të reja veçanërisht nga bota akad
SKANDAL/ Zgjedhjet në universitet me kuti të Partisë Socialiste Nuk mungojnë skandalet teksa teka gjatë votimeve në Universitetin Politeknik të Tiranës votat po hidhen në kuti votimi m
Rektori i UT-së bën deklaratën e fortë: Nuk ka zgjedhje më 30 korrik Pavarësisht se ministria e Arsimit vendosi 30 korrikun si datën e mbajtjes së zgjedhjeve në Universitete, duket se Unive
Shahini merr vendimin, a do të anulohen tarifat e studentëve për këtë vit akademik? Ministria e Arsimit ka bërë një njoftim në lidhje me anulimin e tarifave të studentëve për vitin akademik 2019-2020.
"10 mijë studentë iu përgjigjën saktë Turit", akademiku Fuga i drejtohet Shahinit Nga Artan Fuga Qytetarja Besa Shahini sipas mediave dhe rrjeteve sociale me emrin e saj ka deklaruar se mbi 10 mijë m
Besa Shahini jep udhëzimet e fundit: Deri më 15 maj plani urgjent nga universitetet Ministrja e Arsimit Besa Shahini ka pasur sot komunikim me rektorët e universiteteve publike mbi marrjen e masave për mb
COVID-19 paralizoi arsimin, dy skenarët për mbylljen e këtij viti akademik Ndryshe nga shkollat që presin udhëzimet e Ministrisë së Arsimit për zhvillimin e mësimit në distancë, universitetet, li
"Ndeshjet e futbollit të mos luhen me tifozë", akademiku Artan Fuga ngre alarmin Akademiku Artan Fuga, ndërsa komentoi situatën e krijuar nga koronavirusi, tha se nuk duhet pritur të kemi rastin e parë
Plas sherri pas artikullit të Qosjes, Buzhala: Rama vetëm s*ks nuk ka bërë me Vuçiç! Artikulli i fundit i akademikut Rexhep Qosja ka shkaktuar shumë zhurmë në median shqiptare. “Urrejtje me pasoja të më
Akademiku serb: Kjo që po ndodh tani është paralajmërim për njohjen e Kosovës Akademiku serb Dushan Kovaçeviq ka thënë se krejt kjo që po ndodhë rreth Kosovës, tregon se zgjidhja e kësaj çështje po