999 rezultate për

ajrore

6 gjëra që duhet të dini rreth aksidenteve ajrore Avionët, në ditët e sotme janë mjete transporti shumë të sigurta, por mundësia për të ndodhur një aksident nuk përjashto
Azerët nxjerrin shifrat: E shkatërruam Armeninë, 230 tanke dhe blinde u bombarduan Ministria e Mbrojtjes e Azerbajxhanit njofton se ka kapur më shumë pozicione në rajonin e Nagorno Karabakhut në përplasj
Dita nis me kthjellime, si do të mbajë moti këtë të premte Sipas MeteoAlb: Pjesa e parë e ditës paraqitet me kthjellime dhe vranësira të herë pas-herëshme duke sjellë dhe shira të
Greqia gati të blejë avionët amerikanë F-35, tronditet Mesdheu Greqia është e bindur tashme se përballë Turqisë mund të rezistojë vetëm përmes një programi të avancuar armatimi. Ashtu
Ministri turk i Mbrojtjes i hipën avionit, kërcënon Francën dhe Greqinë (FOTO LAJM) Ministri turk i Mbrojtës Hulusi Akar dha një mesazh të fortë sot në ditën e nisjes së stërvitjes rutinë të forcave ajror
Tension në Mesdhe! Turqia ngriti avionët me raketa, Mitsotakis vizitë urgjente tek baza ajrore Ndërkohë që Turqia njoftoi mbajtjen në ajër për 24 orë të 8 avionëve të pajisur me raketa gati për të qëlluar, kryeminst
Hapja e kufijve me Shqipërinë, Greqia bën njoftimin e rëndësishëm Ambasada e Greqisë në Tiranë ka njoft në ‘Facebook’, se hyrja e shqiptarëve do të jetë e ndaluar deri në datën 15 gusht,
Austria rihap kufijtë ajrorë! Ky është kushti i vetëm për udhëtarët Aeroplanët nga 18 shtete që e kishin ndaluar përkohësisht aterrimin në aeroportin e Vjenës, lejohen të aterrojnë përsëri
Avion me dy kate: Projekti i së ardhmes për më shumë mbrojtje nga COVID-19 (FOTO LAJM) Një dizajn që rikonfiguron kabinat e aeroplanit me vende me dy nivele të vendosura në klasën ekonomike të avionëve, po s
Nënshkruhet marrëveshja për hapjen e korridorit ajror Shqipëri – Kosovë: 15 minuta më shpejt! Në një kohë kur Aciacioni Civil në të gjithë botën, po kalon një periudhë shumë të vështirë për shkak të masave parandal
Rinisin udhëtimet ajrore nga Rinasi, konfirmohen 4 fluturime për ditën e nesërme Tirana International Airport ka njoftuar të gjithë qytetarët se për ditën e nesërme janë konfirmuar 4 fluturime vajtje-a
Hapen rrugët ajrore me Greqinë, kur do mund të udhëtoni Vendi fqinj Greqia ka marre venndimin për të hapur fluturimet me Shqipërinë. Ministria e Infrastrukturës dhe Energjis
Linja ajrore me kosto të ulët krijon bazën e re të avionëve në Shqipëri, shtohen 15 destinacione Linja më e madhe ajrore me kosto të ulët në Europën Qendrore e Lindore, Wizz Air ka krijuar bazën e re në Tiranë me 3 a
Manastirliu jep lajmin e mirë: Kur hapen kufijtë ajrorë dhe detarë me BE Kufijtë do të hapen nga data 1 qershor dhe do të hiqet karantina dy javore për të gjithë personat që vijnë nga jashtë, d
Ciklone dhe shi balte nga Saharaja, çfarë po ndodh me motin e temperaturat në Shqipëri? Moti ka patur teka të mëdha këto ditë, ku edhe pse qielli ishte i mbuluar me re, temperaturat kane qenë të larta ndërsa
Linja ajrore e pasigurtë, Bayerni do të udhëtojë me me autobus për në Berlin Të dielën në orën 18:00, Bayern Munchen do të ndeshet në Berlin përballë formacionit të Unionit. Kampionët në fuqi të
Në linjat e mëdha ajrore: Në avion me maskë në fytyrë Linjat e mëdha ajrore po u kërkojnë pasagjerëve të vendosin maska në fytyrë gjatë fluturimeve për të mbrojtur njëri-tjet
Aeroplani i Forcave Ajrore rrëzohet në stërvitje, jep dorëheqjen ministri kroat i Mbrojtjes Ministri i Mbrojtjes në Kroaci Damir Krsticevic ka dhënë dorëheqjen pasi një aeroplan trajnimi i Forcave Ajrore u rrëzua
A do të ketë më qejf njeri të fluturojë? Nga pasaporta e imunitetit te rregullat e reja në bord Avionët që do të fillojnë fluturimet pas Coronës do të duken krejt ndryshe nga para Coronës. Edhe në aeroporte kontrolle
Tragjedia ajrore me 19 viktima që ''varrosi'' hartën e Shqipërisë, dhuratat e shtrenjta të dasmës së Mbretit Zog Publikoget historia e panjohur e katastrofës ajrore të 1 majit 1938, kur avioni i linjës Tiranë-Brindizi-Romë, u rrëzua