999 rezultate për

ajdari

Rudina Hajdari: Suksese partisë "Bindja Demokratike" Kryetarja e grupit demokrat në Kuvendin e Shqipërisë, Rudina Hajdari, që u përfol në fillim se do të udhëhiqte partinë e
Nesër regjistrohet "Bindja Demokratike", mësoni nëse do të jetë pjesë Hajdari Nesër do të regjistrohet në gjykatë dhe më pas në Komisionin Qendror të Zgjedhjeve (që është afati i fundit) për vendore
"Psikiatri politike", Rudina Hajdari reagon për herë të parë pas lajmeve për partinë e re Rudina Hajdari ka reaguar për herë të parë publikisht pas publikimit të lajmit dy ditë më parë se ajo dhe të pakënaqur t
Rudina Hajdari thyen heshtjen: Duhet elitë e re Prej disa ditwsh, deputetja e PD-sw Rudina Hajdari wshtw bwrw kryefjala e politikws nw vend pasi u tha se po krijon njw
"Kap ç’a t’kapësh", Ylli Manjani ironizon Rudina Hajdarin Krijimi i partisë së re "Binda Demokratike" ka ngjallur mjaft reagime, mes tyre edhe ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Man
Vjen reagimi i parë i PD për partinë e Rudina Hajdarit Ka ardhur reagimi i parë i demokratëve në lidhje me nismën e Rudina Hajdarit dhe të disa personazheve të njohur të së dj
Nikollë Lesi; Partia e Rudina Hajdarit u krijua tek zyra e Ramës Nikollë Lesi ka publikuar në gazetën e tij “Koha Jonë” një shkrim ku thotë se kryeministri Edi Rama është themeluesi i p
DW: Situata politike është në favor të Rudina Hajdarit Opozita e re zyrtarizoi të premten (19.04.2019) në Parlament formimin e 2 grupeve të reja parlamentare për të mundësuar
"KJ": Rama takim sekret me Murrizin, Hajdarin dhe Patozin Deputetët që dolën kundër vendimit të opozitës dhe pranuan mandatet janë shumë afër krijimit të një partie të re politik
Rudina Hajdari krijon partinë e re, si do të quhet Vendoset përfundimisht krijimi i Partisë Bindja Demokratike. Rudina Hajdari ka mbledhur mesditën e së shtunës grupin par
Rudina Hajdari: Bojkotin e zgjedhjeve e konsiderojmë vetëvrasje politike Deputetja e Partisë Demokratike dhe nja nga kryetaret e grupeve parlamentare të opozitës, Rudina Hajdari thotë se bojkot
Ish Ministri: Rama do bënte gjithçka t’ia linte siglën e PD Hajdarit Besnik Mustafaj deklaroi sot se kreu i PD-së Lulzim Basha duhet të jetë më i qartë për kushtet e vendosura nga opozita.
Gati partia e re? Rudina Hajdari takohet me kundërshtarin publik të Lulzim Bashës Pasi shpalli veten kryetare të grupit parlametar të PD-së në Kuvend, dhe nuk mori as mbështetjen e të gjithë deputetëve
Rudina Hajdari nga sot drejton opozitën në Kuvend, reagon Sali Berisha Opozita e re në Kuvend ka krijuar këtë të enjte dy grupe parlamentare. Në fillim të seancës plenare, kryeparlamentari Ru
Kryemadhi: Rudina Hajdari mund të garojë në Tiranë kundër Erion Veliajt Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi në një emision ironizoi vendimin e deputetes Rudina Hajdari për futjen në zgjedhjet
Hajdari Ramës për vizat në Holandë: Ti flet shumë … Deputetja e Partisë Demokratike, Rudina Hajdari ka replikuar me kryeministrin Edi Rama për kthimit të vizave, e votuar n
Ish-ministrja e Ramës lëshon gjuhën ndaj Rudina Hajdarit: A kjo është… (VIDEO) Pasi pranoi të mbante mandatin e deputetes dhe u zgjodh në krye të grupit parlamentar të PD, Rudina Hajdari ka bërë në k
"Do hyjmë në zgjedhje", Rudina Hajdari flet si kryetare e opozitës së re Rudina Hajdari, për herë të parë pas krijimit të grupit të ri të PD-së ka marrë fjalën në Kuvend ku ka folur edhe për zg
Në krye Rudina Hajdarin, zyrtarizohet opozita e re Ditën e sotme në seancen e radhës plenare në Kuvendin e Shqipërisë nga ana e deputetëve janë krijuar dy grupe të reja pa
Unë do të ul Ramën dhe Bashën në tavolinë: Rudina Hajdari bën deklaratën e guximshme Sa i përket të ardhmes së opozitës së re, e ftuar mbrëmë në “Open” Rudina Hajdari tha se nuk ka aspak për qëllim që të v