999 rezultate për

ajazit

Këto janë aktivitetet e nesërme për 10-vjetorin e Pavarësisë Nesër do të ketë disa aktivitete, që mbahen në kuadër të shënimit të 10-vjetorin e Pavarësisë së Kosovës. Aktivitetet
Sheshi “Zahir Pajaziti”, bëhet gati për ardhjen e Rita Orës (FOTO LAJM) Këngëtarja Rita Ora do të performojë në Kosovë me rastin e 10 vjetorit të Pavarësisë. E si duket sheshet në Prishtin
Pajaziti kritikon Kadri Veselin për kërkesën e shfuqizimit të Speciales Për deputetin e PDK-së në Kuvendin e Kosovës, Zenun Pajaziti, është mirë që tema e zhbërjes së Gjykatës Speciale, tashm
Dalin dëshmitarë të rinj në gjykimin për vrasjen e Donjetës Tre dëshmitarë u propozuan të dëshmojnë në gjykimin për vrasjen e Donjeta Pajazitajt. Një polic hetues dhe dy ekspert
Ramadani rrëfen krimet e hetuesit Fadil Syleviqit, përfshin edhe pritën ndaj Pajazitit Vëllai i Arsim e Burim Ramadanit, ish luftëtarë të UÇK-së të dënuar në rastin “Ramadani” ka reaguar përmes një shkrimi n
Foto e rrallë e Zahir Pajazitit në Tiranë Sot, si asnjë ditë më parë, kujtohen të rënët për lirinë e atdheut. Në 105 vjetorin e shpalljes së Shqipërisë shtet, kuj
Deputeti i PD për emërimin e Visho Ajazit: Rama hoqi dorë nga e kërbaçi dhe kaloi te kulaçi Deputeti i PD-së Enkelejd Alibeja, i ftuar në “5 pyetje nga Babaramo” ka reaguar për herë të parë për dorëheqjen e kreut
Rama për dorëheqjen e Visho Ajazit: Erdhi në zyrë dhe mu lut Kryeministri Rama i ftuar në News 24 ka sqaruar edhe dorëheqjen e Visho Ajazit. Sipas tij largimi ka ardhur me dëshir
Visho Ajazi ambasador në NATO, emri nuk u konsultua me Metën Kryeministri Rama ka propozuar vetëm pak ditë më parë ish-kreun e SHISH Visho Ajazi Likën si ambasador të Shqipërisë në
Pajaziti- Bulliqit: Duam fakte e jo kritika, le të merret drejtësia me ish-komisionin Deputeti i PDK-së, Zenun Pajaziti sot gjatë raportimit të Komisionit Shtetëror për Shënjimin dhe Mirëmbajtjen e Kufirit
E FUNDIT/ Ilir Meta firmos dorëheqjen e Visho Ajazit në SHISH Presidenti Meta ka dekretuar lirimin nga detyra të Drejtorit të Shërbimit Informativ të Shtetit, z. Visho Ajazi Lika.
Nesër është ditëlindja e Zahir Pajazitit Nesër është ditëlindja e komandantit të UÇK-së dhe Heroit të Kosovës, Zahir Pajaziti. Zahir Pajaziti u lind më 1 nënt
Pas dorëheqjes së Visho Ajazit, SHISH kërkon të blejë makina Vetëm pak orë pas dorëheqjes së kreut të tij, Shërbimi Informativ Kombëtar kërkon të blejë 19 makina. Tenderi për b
I huaji erdhi me dron në Prishtinë por u arrestua Policia e Kosovës ka bërë të ditur në raportin ditor se është arrestuar një shtatas i huaj për arsyen se po xhironte pa
Enver Pajaziti porosit banorët e Bërvenicës Porosia e Kandidatit të pavarur për Kryetarë Komune z. Enver Pajaziti drejtuar banorëve të Komunës së Bërvenicës. “Kë
Pajaziti: Këto zgjedhje do të jenë nga më të egrat! Në mesnatë ka skaduar afati për parashtrimin e listave të kandidatëve të cilët do të futen në garën e zgjedhjeve vendore
Shuhen zjarret në komunën e Zajazit Drejtoria për mbrojtje dhe shpëtim informon se zjarret e lokalizuara dje në komunën e Zajazit janë shuar. Njëri nga z
Pajaziti i PDK-së kritikon ashpër Lutfi Hazirin Zenun Pajaziti, kandidati i PDK-së për kryetar të Gjilanit në zgjedhjet lokale të 22 tetorit, thotë se nuk ka parë asnjë
Policia jep detaje për plagosjen me thikë në Prishtinë (VIDEO) Një person ka mbetur i plagosur pasi dikush e ka goditur me thikë në sheshin “Zahir Pajaziti” në Prishtinë. Ngjarja
Plagoset me thikë një person në sheshin “Zahir Pajaziti” në Prishtinë (FOTO) Një person ka mbetur i shtirë në tokë në mes të sheshit “Zahir Pajaziti” pasi dikush e ka plagosur me thikë. Atë më p