999 rezultate për

ajazi

Mallkimi i rrugëve, një i vdekur dhe tre të plagosur në Lushnjë e Vlorë Një person humbi jetën, ndërsa tre të tjerë mbetën të plagosur në tre aksidente të ndryshme të ndodhura sot pasdite në L
"Dashuri në kohërat e kolerës", regjisori rrëfen si u njoh me Majlinda Bregun (VIDEO) Regjisori Namik Ajazi, bashkëshorti i Majlinda Bregut, në një intervistë te “Rudina”, ku foli për filmin e tij “Amanet”
Festivali Ndërkombëtar i Filmit fillon sot edicionin e 11-të Sot nis festivali ndërkombëtar i filmit PriFest me 6 ditë festive, me mbi 70 filma, prej tyre 7 premiera botërore, 5 pre
Bamir Topi: Këto janë kurthet që më bënë Berisha me Visho Ajazin Krijimi i subjektit të ri politik, Fryma e Re Demokratike, në vjeshtën e vitit 2012, me në krye Bamir Topin, është përje
Bashkëpunëtori i Zahir Pajazitit tregon si deshi ta vrasë një komandant të UÇK-së Avni Ajeti bashkëpunëtor i komandantit Zahir Pajaziti, e ka komentuar Akademinë Përkujtimore për Ilir Konushevcin, ku th
Dënim maksimal për vrasësin e Donjeta Pajazitit Pas kthimit të rastit në rigjykim, Naser Pajazitaj, është dënuar me burgim të përjetshëm, pasi është shpallur fajtor për
Kërkohet hetim për vrasjen e Zahir Pajazitit Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Rexhep Selimi, ka thënë se rasti i vrasjes së Zahir Pajazitit, Hakif Zejnullahut dhe E
Dy familje i japin fund gjakmarrjes në prani të Haradinajt (FOTO LAJM) Kryeministri Ramush Haradinaj mori pjesë sot në shënimin e 22 vjetorit të rënies së heronjve Zahir Pajaziti, Edmond Hoxh
Ushtria, amaneti i çuar në vend i Zahir Pajazitit Me transformimin e Forcës së Sigurisë së Kosovës në Ushtri familja e njërit prej themeluesve të UÇK-së, Zahir Pajazitit,
Kjo familje nga Drenasi ka nevojë për ndihmën tuaj Ndërsa temperaturat bien në ditët e dimrit, Pajazit Dugolli nga Drenasi, ka nevojë për ndihmë. Ai jeton tash e disa v
EMRI/ Bie në pranga 22-vjeçari me kallashnikov nga Fushë-Kruja Një 22-vjeçar në Fushë-Krujë ka rënë në prangat e policisë pasi është kapur me një armë kallashnikov dhe më një sasi fis
Sot është një ditë e veçantë për heroin Zahir Pajaziti Sot është ditëlindja e komandantit të UÇK-së dhe heroit të Kosovës, Zahir Pajaziti. Zahir Pajaziti u lind më 1 nëntor
Dalin dokumente të rralla, si LDK financonte Jasharin dhe Pajazitin (DOKUMENT) Ish-kryetari i Arkivës së LDK-së, ka zbuluar disa dokumente, dëshmi nga arkivi i atëhershëm i LDK-së nga mërgata, gjatë
Edhe pse e torturuan, Zahir Pajaziti kënaqej në Tiranë (FOTO LAJM) Ndër të rënët e shumtë që ka dhënë kontribut për lirinë e këtij vendi padyshim që është edhe komandanti Zahir Pajaziti.
Fjalët e bashkëluftëtarit të Pajazitit që e trondisin Ramush Haradinajn Bashkëluftëtari i Zahir Pajazitit, Avni Ajeti përmes një postimi në rrjetin social Facebook i ka thënë disa fjalë që Har
Pajaziti: Kërkesa e Luginës për bashkim me Kosovën duhet të merret seriozisht Deputeti i Partisë Demokratike të Kosovës , Zenun Pajaziti , thotë se ideja e bashkimit të Preshevës, Bujanocit dhe Medv
Familjarët duan rigjykimin e rastit të Donjeta Pajazitajt Familjarët e të ndjerës Donjeta Pajazitaj nga Strellci i Decanit që ishte gjetur e vdekur tri vite më parë, gati dy muaj
Del studimi, kush i pengonte veprimet e Jasharit dhe Pajazitit Kryetari i Ballit Kombëtar Demokrat për Kosovë, Gazmend Islami thotë se asnjëherë deri më tani nuk kemi pas një studim t
Artistë e drejtorë, kush janë bashkëshortët e politikaneve të lënë në hije Ato janë të forta, të zgjuara, me pushtet dhe të arrira në profesionin e tyre. Politikanet shqiptare ia kanë dalë të
Shpallet i pafajshëm vëllai i Zahir Pajazitit Gjykata Themelore në Prishtinë shpalli sot aktgjykimin për zyrtarët e Ministrisë së Punës dhe Mirëqenies Sociale Bajram