999 rezultate për

ajaxin

Dështoi me Rodrigon, Barcelona vihet pas serbit të Ajax Barcelona nuk gjenë dot një zëvendësues për Luis Suarezin e dëmtuar. Opsionet kanë qenë të shumta, me Lautaro Martinez,
De Ligt i Barcelonës sipas Sky Sports Zërat rreth largimit të mbrojtësit holandez të Ajax nuk kanë pushuar në asnjë moment. Destinacioni ka qenë në pikëpytet
Trajneri i Ajax i kthen përgjigje Barcelonës dhe Bayern Munchen Erik ten Hag ka sheshaur cdo thashethem për një largim të mundshëm të tij nga Ajax në fund të këtij sezoni për të marrë
Juventusi e vuan Ajaxin dhe financiarisht, bien me 24% aksionet e shoqërisë brenda natës Juventusi u eliminua në çerekfinale të Ligës së Kampionëve nga skuadra e Ajaxit, e cila po mahnit futbolldashësit me loj
Lajme të mira për Juventusin në prag ndeshjen me Milanin Paulo Dybala, Mario Mandzukic dhe Leonardo Spinazzola janë stërvitur të gjithë të enjten, derisa Cristiano Ronaldo vazhd
Dëmtimi i Vinicius Junior, braziliani mbyll sezonin me Realin Real Madrid po kalon një krizë të thellë rezultatesh. Los Blancos në vetëm 7 ditë u eleminuan nga Kupa e Mbretit dhe Li
Mposht në transfertë Ajaxin, Real Madrid hedh hapin e parë për në çerekfinale të Champions (VIDEO) Real Madrid ka mposhtur sonte Ajaxin me rezultatin 1-2 në "Johan Cruyff Arena", ndeshje e vlefshme për 1/8 e UEFA Champi
PSG dhe Juventus kërkojnë mbrojtësin e Ajaxit Paris Saint-Germain dhe Juventus janë të interesuar për mbrojtësin Matthijs De Ligt. Sipas mediave botërore 19-vjeçar
E bujshme / Manchester City kontakton me Ajaxin për blerjen e de Jong Mesfushori i Ajaxit, Frenkie de Jong është një nga më të kërkuarit në merkaton e transferimeve. Barcelona ishte shpr
Shpërthen Kluivert: Donin të më shisnin tek Tottenham Hollandezi, Kulivert ka refuzuar rinovimin e kontratës me Ajaxin, madje ai kërkon të largohet sa më parë. 19 vjeçari
PSV Eindohven turpëron Ajaxin dhe fiton titullin kampion (FOTO LAJM) PSV Eindohven ka mposhtur 3-0 skuadrën e Ajaxit dhe u shpall matematikisht kampion, 3 javë para fundit të kampionatit.
Historia motivuese e djaloshit i cili nuk pati para për të blerë këpucë, ndërsa sot refuzon Ajaxin Watfordi është në pozitën e katërt dhe trajneri portugez Marco Silva ka filluar të buzëqesh. Por ai gjatë këtij suksesi
Pique: Barça e 6 titujve i përket së shkuarës Pas dy humbjeve radhazi, në Champions me Ajaxin dhe në kampionat me Athletic Bilbaon, mbrojtësi Gerard Pique nuk pranon
Milan barazon me Ajaxin (VIDEO) Ndeshje dramatike në Grupin H mes Milanit dhe Ajaxit, takim ky që deri në minutën e 90-të loja ishte pa gola ndërkohë që
Frank De Boer: Jam krenar për Ajaxin tim Tranjeri i Ajax Frank De Boer, në përfundim të ndeshjes së djeshme Ol.Lyon-Ajax u shpreh shumë i kënaqur nga rezultati d
Milan interesohet për Van der Wiel Milan ka hapur bisedimet me Ajaxin për mbrojtësin e djathtë Gregory van der Wiel, kanë njoftuar mediet italiane të hënën
Allegri falenderon Ajaxin Është i zakonshmi Massimiliano Allegri i qetë dhe shumë analitikmbi Milanin e tij, ai që prezantohet në ambjentet e Bolo