999 rezultate për

ajax-it

Broja rikthehet te goli, Vitesse fiton dhe i "ngjitet" Ajax-it (VIDEO) Një javë më parë humbi një rast flagrant me portën e boshatisur, por Armando Broja u konfirmua sërish titullar nga trajn
Juventus-Barcelona në "luftë" për talentin e Ajax-it Juventi dhe Barcelona janë të gatshëm të sfidohen jo vetëm në fushë (nesër përplasen në Champions League në "Allianz Sta
Barcelona - Juventus në garë për yllin e Ajax-it Jo vetëm në fushë, Juventus dhe Barcelona janë të gatshëm të duelojnë mes tyre edhe në merkato. Sipas asaj që raportohet
Klopp i kënaqur me ndeshjan ndaj Ajax-it: Paraqitje e mirë, me të vërtetë një ndeshje e "egër" Jurgen Klopp ka përshëndetur paraqitjen e skuadrës së tij në fitoren 0-1 ndaj Ajax. Liverpool mori tre pikë në udhëti
Ronald Koeman konfirmon transferimin e mbrojtësit të Ajax-it Sergio Dest do të jetë lojtari i ri i Barcelonës Trajneri Ronald Koeman në konferencën për shtyp para ndeshjes me Cel
Nuk bën pjesë në planet e Koeman, Barcelona i ofron Ajax-it shërbimet e Puig Barcelona është e vendosur që të largojë për një sezon Riqui Puig. Mesfushori me të ardhme të ndritur nuk do të ketë
ZYRTARE/ Manchester United transferon yllin e Ajax-it Pas shumë thashethemeve për yllin Holandez të Ajax, Dony Van de Bekk, gjigandët anglez të United kanë zyrtarizuar pak m
Tjetër dështim te Barcelona, ylli Ajax-it pranë nënshkrimet me Man.United Vijojnë njëri pas tjetrit lajmet e këqija për Barcelonën. Në mes të trazirave të shkaktuara nga vendimi i Leo Messit për
"De Ligt më ka befasuar me zgjedhjen që ka bërë" Blerja e Matthijs de Ligt nga ana e Juventus ka qenë sigurisht një nga goditjet më të bujshme të merkatos së verës së k
Përvec Realit, për yllin e Ajax-it interesohen edhe dy gjigandë të tjerë europianë Garë e fortë mes skuadrave më të mëdha të Europës për mesfushorin e Ajaxit të Amsterdamit, Donny Van de Beek. Dihet tash
Zgjohet nga koma pas 3 vitesh, kjo është historia e yllit të Ajax-it (FOTO LAJM) Një lajm mjaft i mirë ka ardhur dje ku është treguar që futbollisti i Ajax, Abdelhak Nouri është zgjuar nga koma pas 2 v
Eriksen te Interi, Ajax përfiton 10% të shumës Eriksen mëngjesin e sotëm zbarkoi në Milano ku pritet ti nënshtrohet testeve mjekësore dhe të nënshkruaj me Interin për
Ylli i Ajax-it lë me "gisht në gojë" United dhe Realin Nëse e duan holandezin, Reali dhe Unitedi duhet të tentojnë gjatë verës, por jo tani, jo në këtë afat kalimtar. Talen
Kriza politike SHBA – Iran detyron yllin e Ajax-it të "braktisë" stërvitjen Mbrojtësi anësor amerikan i Ajaxit, Sergino Dest, u largua nga kampi stërvitor i klubit në Doha të Katarit, pasi që kish
Talenti i Ajax-it i thotë "JO" Holandës për SHBA-në Mbrojtësi i talentuar i Ajaxit, Sergino Dest ka vendosur të refuzojë ftesën e Kombëtares Holandeze, pasi do të vazhdojë
Ajax-Chelsea, formacionet zyrtare: Londinezët kërkojnë ti bashkohen Ajax-it në krye (FOTO LAJM) Ajax dhe Chelsea do të përballen në kuadër të ndeshjes së tretë të Ligës së Kampionëve. Ekipi holandez për momentin p
I vjedhin orën në dhomën e zhveshjes, ish ylli i Ajax-it: Gjejeni ose nuk luaj Sulmuesi danez Kasper Dolberg u transferua nga Ajaksi i mrekullive që gjeti gjysmëfinalen e Champions sezonin e kaluar p
Nëse dështon transferimi i Pogbas, Reali ka gati 60 milion euro për yllin e Ajax-it Real Madrid e ka gjetur mesfushorin që do të blejë nëse dështojnë të firmosin me Paul Pogba. Gazeta spanjolle "Marca"
De Ligt te Juve e kryer, arrihet marrëveshja me Raiolan Kapiteni i Ajax-it, Matthijs De Ligt, është shumë pranë zyrtarizimit si lojtari më i ri i Juventusit. "TuttoSport" bë
Mesazhi emocionues i Ajax-it pas eleminimit: Sot jemi në lot, por do të ringrihemi si gjithnjë (VIDEO) Skuadra e Ajax-it na befasoi të gjithë këtë sezon me lojë dhe me rezulatet. Ekipi holandez ishte shumë pranë kalimit