999 rezultate për

ajax

Nëse dështon transferimi i Pogbas, Reali ka gati 60 milion euro për yllin e Ajax-it Real Madrid e ka gjetur mesfushorin që do të blejë nëse dështojnë të firmosin me Paul Pogba. Gazeta spanjolle "Marca"
De Ligt te Juve e kryer, arrihet marrëveshja me Raiolan Kapiteni i Ajax-it, Matthijs De Ligt, është shumë pranë zyrtarizimit si lojtari më i ri i Juventusit. "TuttoSport" bë
"Telenovela" De Ligt, edhe Reali hyn në garë për holandezin Real Madridi ka hyrë në garë për t’i siguruar shërbimet e mbrojtësit të Ajaxit, Matthijs de Ligtit, i cili i ka futur në
Bëri sezon fantastik me Ajax-in, klubi merr vendimin për Erik Ten Hag Erik Ten Hag, trajneri i Ajaksit ka rinovuar deri në vitin 2022, me skuadrën e Amsterdamit dhe kështu është shpërblyer p
E kërkojnë Juventusi dhe Reali ylli i Ajax zbulon të ardhmen Van de Beek mund të qëndrojë në Ajax. Mesfushori i talentuar i Ajaxit, Van de Beek, ka bërë të ditur se mund të qëndr
De Ligt i Barcelonës sipas Sky Sports Zërat rreth largimit të mbrojtësit holandez të Ajax nuk kanë pushuar në asnjë moment. Destinacioni ka qenë në pikëpytet
Zyrtare: Ajax gjen pasuesin e De Ligt Lisandro Martinez është lojtari më i ri i Ajaxit. Ai u ble për të zëvendësaur De Ligt i cili do ti bashkohet Barcelonës
Ajax shpallet kampion Ajax i Amsterdamit e mbyll në mënyrën më të mirë një sezon të jashtëzakonshëm. “Harkëtarët” fituan zyrtarisht titulli
Trajneri i Ajax i kthen përgjigje Barcelonës dhe Bayern Munchen Erik ten Hag ka sheshaur cdo thashethem për një largim të mundshëm të tij nga Ajax në fund të këtij sezoni për të marrë
Barcelona dhe Reali në garë për yllin e Ajax, nuk është De Ligt Barcelona dhe Real Madridi po synojnë transferimin e mesfushorit të Ajaxit, Donny van de Beek. 22-vjeçari holandez ka
Lamtumirë emocionuese për De Jong (VIDEO) De Jong i ka dhënë lamtumirën Ajaxit. Pa fjalë. Emocione të jashtëzakonshme, krenari e dyanshme dhe e pafund, patjetë
Ajax harron zhgënjimin në Champions, titulli praktikisht i fituar (VIDEO) Ajax ka fituar me rezultatin 4-1 ndaj Utrecht duke hedhur një hap të sigurt drejt titullit kampion në Holandë, kur ka mb
Gullit: Sarri gaboi me transferimin e këtij lojtari, mesfushori i Ajax me ngjason me Lampard Mauricio Sarri ia doli të kualifikonte Chelsea në Champions për sezonin e ardhshëm dhe të dërgonte ekipin në finalen e L
De Ligt largohet nga Ajax-i, Raiola ndodhet në Barcelonë për të mbyllur marrëveshjen Matthijs de Ligt është një nga mbrojtësit më të kërkuar në merkato. Kapiteni i Ajax-it ka shpërthyer këtë sezon me h
Louis van Gaal: Është e tmerrshme, Ajax ia dhuroi finalen Tottenhamit Louis van Gaal ka kritikuar skuadrën e Ajax-it për atë eliminim tragjik nga Champions League. Ish kampioni i Europës
Mourinho "thumbon" Ajax-in: Po luani në Champions, jo me Vitessen I ftuar në televizionin Bein Sport, Jose Mourinho ka kritikuar paraqitjen e Ajax-in ditën e djeshme. "Për mua është f
Mesazhi emocionues i Ajax-it pas eleminimit: Sot jemi në lot, por do të ringrihemi si gjithnjë (VIDEO) Skuadra e Ajax-it na befasoi të gjithë këtë sezon me lojë dhe me rezulatet. Ekipi holandez ishte shumë pranë kalimit
Pas triumfit ndaj Ajax-it, lojtarët e Tottenhamit shpërthyen në dhomën e zhveshjes (VIDEO) Tottenhami bëri dje mrekullinë duke përmbysur Ajaxi-in në pjesën e dytë pas dy golave të holadezëve në pjesën e parë.
Zbulohet "receta" e suksesit të Tottenhamit në ndeshjen ndaj Ajax Tottenham ka bërë një ndeshje të çmendur duke eliminuar Ajaxin në sekondat e fundit të ndeshjes. Anglezët kishin humb
Tottenham i prish "ëndrrën" Ajax-it më një përmbysje spektakolare (VIDEO) Në vetëm 2 netë tifozët e futbollit ndoshta kanë përjetuar emocine më shumë se gjithë sezoni i Ligës së Kampionëve. N