999 rezultate për

afrikĂ

Vala e të nxehtit afrikan në Shqipëri, priten temperatura të larta deri në fund të javës Shërbimi Meteorologjik Ushtarak njofton se në orët e para të mëngjesit moti mbi vendin tonë ka nisur i kthjellët ndërsa
Maqedonia ndalon importin e mishit nga Serbia Agjencia maqedonase për Ushqimin dhe Veterinarinë (AUV) ndaloi sot importin e mishit të derrit dhe nënprodukteve të tij
Futbollisti afrikan i Kukësit këndon "Shqipëri oj nana ime" (VIDEO) Kukësi vijon përgatitjet për sezonin e ri në freskinë e Mavrovës së Maqedonisë së Veriut. Trajneri Shpëtim Duro dhe të t
I nxehti afrikan godet Ballkanin, Shqipëria kap 40 gradë Celcius Vala e të nxehtit që mbërtheu kontinentin evropian duke thyer rekorde, duket se tashmë po kthen sytë drejt rajonit të Ba
Rikthehet i nxehti afrikan, mësoni si do të jenë dy javët e para të gushtit Gjysma e parë e gushtit pritet të ketë temperatura të larta dhe thatësirë. Sipas sinoptikanëve, ditë të nxehta dhe të
I nxehti afrikan, mësoni sa do shënojë termometri për sot Ashtu edhe si një ditë më parë, dita e sotme do të karakterizohet nga temperatura të larta. Bashkë me ditën e martë,
I nxehti afrikan godet Shqipërinë, temperaturat do kalojnë vlerën 40 gradë (FOTO LAJM) I nxehti afrikan godet Shqipërinë, temperaturat do kalojnë vlerën 40 gradë Sipas Meteoalb, bëhet me dije se temperatu
Kujdes, nga nesër rikthehet i nxehti përvëlues në Shqipëri Rikthehet i nxehti përvëlues në vend. Duke filluar nga e marta temperaturat do të arrijnë deri në 38 gradë. Ndërsa pikun
"Lamtumirë" ditë të freskëta, troket sërish i nxehti afrikan Ditët e freskëta të fillimit të Korrikut nuk do të zgjasin edhe për shumë, për t’ia lënë vendin të nxehtit afrikan që pr
"6 vite hetim", rrëfehet shefi i "Sportradar": Ja si i trukonte ndeshjet Skënderbeu Revista londineze "Wired" që publikohet dy herë në muaj dhe që trajton tema nga më të ndryshmet, më 9 korrik i ka kushtu
Përleshje e frikshme me thika mes të rinjve shqiptarë dhe afrikanëve në Itali Një sherr masiv u regjistrua të shtunën në mbrëmje në Macerata të Italisë. Protagonistë të sherrit ishin 3 shtetas ng
Zbulohet homo sapiensi më i vjetër joafrikan, është evropian Homos sapoensi më i vjetër joafrikan i zbuluar deri tani është evropian dhe është 210000 vite i vjetër, që e shtyjnë me
I nxehti afrikan godet Greqinë, e mërkura mbi 42 gradë Celsius Shërbimi meteorolog në Greqi paralajmëron se vendi do të përballet me temperatura të larta gjatë 48 orëve në vijim.
Franca "digjet" nga i nxehti afrikan, shënohen 3 viktimat e para Vala e të nxehtit afrikan që ka futur nën kthetra Europën po shkakton viktimat e para. Tre të moshuar humbën jetën në pl
"Troket" i nxehti afrikan, termometri pritet të shënojë 40 gradë Një valë potencialisht e rrezikshme të nxehti, si e quajnë ekspertët, mund të godasë Europën javën që vjen, duke i shtyr
E shtunë, pritet të vijë i nxehti afrikan Gadishulli i Ballkanit do të ndikohet nga afrimi gradual i masave ajrore të nxehta nga kontinenti Afrikan të cilat do
E shtunë, i nxehti afrikan do të avancojë më tej 15 qershor 2019: I nxehti afrikan do të avancojë më tej. Temperaturat do të jenë shumë të larta. Era do të jetë me
Kjo është modele afrikane e dashura e re e biznesmenit shqiptar? (FOTO LAJM) Fatmir Hysenbelliu është një nga meshkujt më të pëlqyer nga gjinia femërore i cili komentohet shpesh në media për lidhje
Shqiptarët ende po thithin grimcat e rërës afrikane Grimcat e rërës në ajër, por dhe reshjet e shiut të shoqëruara me baltë në vendin tonë pritet të jenë të pranishëm deri
Qeshni me lot, deputetët afrikanë përleshen me karrike me njëri tjetrin (VIDEO) Një incident politik ka ndodhur në Afrikën e Jugut gjatë debatit për zgjedhjet parlamentare që do të mbahen në vend.