999 rezultate për

afganistan

Shpërthimi në Afganistan, shkon në 30 numri i viktimave Ka shkuar në 30 numri i viktimave nga shpërthimi i fuqishëm, i cili u krye nga një sulmues vetëvrasës në tubimin zgjedho
E RËNDË/ Dy anëtarë të shërbimit amerikan vriten gjatë misionit në Afganistan Dy anëtarë të shërbimit amerikan u vranë të Mërkurën në Afganistan. Vdekjet e ushtarëve u njoftuan nga misioni i Mbës
DASH publikon raportin: Transparenca fiskale në vend njësoj me Afganistanin Departamenti Amerikan i Shtetit ka publikuar sot raportin për transparencën fiskale në vend. Sipas raportit të Shqipë
Ndërron jetë i biri i Osama bin Laden Hamza bin Laden, i biri dhe i përfoluri si trashëgimtar i liderit të vdekur të Al Qaedas, Osama bin Laden ka vdekur, sip
Shpëthen bomba në Afganistan, 11 të vdekur, mes tyre edhe fëmijë Shpërthimi i i një bombe të vendosur në anë të rrugës, u ka marrë jetën të paktën 11 personave. Pjesë e viktimavë janë e
Përmes Shqipërisë, kjo është rruga e heroinës së Afganistanit për në Europë Iniciativa Globale Kundër Krimit të Organizuar në gjashtë vendet e Ballkanit Perëndimor ka publikuar raportin mbi funksi
Njëri nga grabitësit ka luftuar në Afganistan, ky grup e ka stërvitur Një nga të arrestuarit e fundit për grabitjen e Rinasit ka luftuar në Afganistan. Lajmi bëhet i ditur nga gazetari Artan
Njihni Kapitene Anën, ushtarakja që ka kryer misione edhe në Afganistan (VIDEO) Kapitenia Ana Allani nuk e kishte menduar ndonjëherë kur ishte fëmije se, një ditë do të ishte pjesë e Forcave të Armato
Sulmet ajrore në Afganistan, të paktën 13 të vrarë Sulmet ajrore në provincën veriore të Kunduzit në Afganistan kanë lënë të vrarë 13 civilë të shtunën. Lajmin e kanë bërë
Vriten dy ushtarë amerikanë në Afganistan Zyrtarët e NATO-s në Afganistan kanë njoftuar se dy ushtarë amerikanë janë vrarë gjatë kryerjes së një operacioni luftar
Të jesh polic është puna më e keqe në Afganistan (FOTO LAJM) Janat Bebe ka dërguar djalin dhe dy nipat e saj në Policinë nacionale të Afganistanit për të luftuar kundër talibanëve,
Emocionuese, ushtari shqiptar surprizon familjen me kthimin pas 6 muajsh nga Afganistani (VIDEO) Momente emocionuese janë bërë publike për të gjithë teksa rreshteri Hervin Todo kthehej nga misioni në Afganistan pas 6
FIFA me dorë të hekurt, pezullon presidentin e Federatës së Futbollit të Afganistanit FIFA ka pezulluar përkohësisht presidentin e Federatës së Futbollit të Afganistanit (AFF) Keramudin Karim, pasi akuzohet
66 komando nisen në Afganistan (FOTO LAJM) Ushtria Shqiptare ka festuar 106-vjetorin e krijimit, pak ditë pas festimit të ditës së Flamurit. Për 106-vjetorin e
Trump i kërkon ndihmë Pakistanit për të bindur Talebanët Pakistani ka thënë se presidenti amerikan, Donald Trump i ka nisur një letër kryeministrit pakistanez, Imran Khan, duke
Një gjeneral turk pret tortën e Pavarësisë së Shqipërisë me ushtarët shqiptarë (FOTO LAJM) Historia nuk mund të ndryshohet. Madje, në situata të caktuara ajo tregohet mjaft ironike. Kështu ka ndodhur ditën e
Dasma kthehet në tragjedi, 40 të vrarë në Afganistan Ministria e Shëndetësisë në Afganistan ka deklaruar se të paktën 40 persona kanë vdekur dhe 60 janë lënduar nga një shpë
Ushtarë të Maqedonisë gati për në Bosnje dhe Afganistan Dymbëdhjetë pjesëtarë të ARM-së në nëntor duhet të shkojnë në misionin “Mbështetje e vendosur” në Afganistan, ndërsa man
Forcat Speciale të ushtrisë bëhen 20 vjeç, "babai" ka një mesazh për të gjithë operatorët e B.O.S (FOTO LAJM) Batalioni i Operacioneve Speciale (B.O.S) është njësia elitë e ushtrisë shqiptare dhe ka kryer një sërë operacionesh mja
Vritet një ushtar amerikan në Afganistan NATO ka njoftuar se një pjesëtar i ushtrisë amerikane në Afganistan është vrarë, duke shënuar kështu të paktën rastin e