999 rezultate për

afati

Qeveria shtyn afatin: Demarkacioni korrigjohet pas dy vitesh Qeveria e Kosovës beson se korrektimi i vijës kufitare me Malin e Zi do të bëhet para afatit të parashikuar brenda dy vj
Perëndimi nuk i ka vënë kusht Serbisë për njohje të Kosovës Autoritetet serbe presin që në gjashtë muajt e ardhshëm t’iu arrijë zyrtarisht propozimi nga "pesëshja" (SHBA, Britania
Sot ishte afati i fundit i apelimit në KAS, për Skënderbeun Sipas afateve kohore data e sotme është e fundit për skuadrën e Skënderbeut për të apeluar vendimin e dhënë nga UEFA pë
Zyra e BE-së përgënjeshtron fjalët e Fitore Pacollit: As që e përmendëm afatin e vizave Zyra e Bashkimit Evropian në Prishtinë, që udhëhiqet nga Natalia Apostolova, ka sqaruar se çfarë u bisedua sot në takimi
Raiola i ofron Realit mesfushorin francez Real Madridit i ishte ofruar mesfushori i Manchester Unitedit, Paul Pogba, gjatë afatit kalimtar të janarit. Raportoh
Personat nën 25 vjeç, nuk do të mund të marrin leje për mbajtje armësh Personat më të rinj se 25 vjet nuk do të mund të marrin leje për mbajtje të armëve. Afati për zëvendësimin e të gjitha f
Ky është afati për zgjedhjen e shefit të ri të Inteligjencës në Kosovë Shefi i Inteligjencës së Kosovës, Driton Gashi nga dje edhe zyrtarisht ka ofruar dorëheqjen me shkrim, gjë të cilën ia k
Ministria e Bujqësisë zgjat afatin e aplikimit për subvencione Ministria e Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural njofton të gjithë fermerët se afati për aplikim për pagesa direkt
Ura më e gjatë në Europë hapet në maj, 6 muaj përpara afatit (VIDEO) Ura që lidh Rusinë kontinentale me Gadishullin e Krimesë do të hapet për automjetet në muajin maj, gjashtë muaj përpara
Sot afati i fundit për dekretimin e ligjit të gjuhëve nga Ivanov Sot përfundon afati tetë ditor që presidenti i Maqedonisë, Gjorgje Ivanov, ka në dispozicion për të firmosur dekretin e
SBAShK-u ultimatum Qeverisë: 13 prilli afati i fundit për plotësimin e kërkesave tona Nënkryetari i Sindikatës së Bashkuar të Arsimit, Shkencës dhe Kulturës (SBAShK), Lutfi Mani ka theksuar se data 13 prill
DOKUMENTI/ Izraeli do të rrëzonte avionin civil për të vrarë Arafatin (FOTO LAJM) Izraeli ka patur një plan për të vrarë ish-liderin palestinez Yasser Arafat teksa ai po udhëtonte në vitin 1982 nga Siri
Spalleti ka vend për ndryshim në formacion, por duket se po i skadon afati Interi i Spallettit nuk fiton që prej 2 Dhjetorit të 2017-ës, teksa me barazimin e mbrëmshëm ndaj Crotones ka regjistrua
Disa nga lojtarët që priten të transferohen tek një skuadër tjetër këtë merkato (FOTO LAJM) Kanë mbetur edhe dy ditë deri në fund të këtij afati kalimtar, ku shumë skuadra janë duke bërë përpjekjet e fundit për t
Punë ditësh dhe Cancelo do ta lërë Interin Sipas Superdeporte, Valencia është duke tentuar ta rikthej nga huazimi mbrojtësin e djathtë Joao Cancelo nga Interi.
Abuzimi i bizneseve me afatin e garancisë së produkteve nga Dafina Hysa - Edhe pse legjislacioni shqiptar është përafruar me standardet europiane, konsumatorit në Shqipëri
Le të ikë Griezman, Atletiko do Belottin Atletico Madridi ka shfaqur interesimin për sulmuesin e Torinos Andrea Belotti këtë verë, sidomos nëse bie çmimi i tij p
Këta janë deputetët shqiptarë që votuan ligjin për gjuhën shqipe Me 69 vota pro dhe asnjë kundër, Kuvendi arriti që t’i japë dritë jeshile Ligjit për përdorimin e gjuhëve. Ligjin e
Skandaloze, ministri i Ramës kërkon 80 milionë lekë për bileta udhëtimi Ministria e Bujqësisë më në krye Niko Peleshin kërkon jo pak por 80 milionë lekë në vit për të udhëtuar jashtë shteti.
Skema lehtësuese për debitorët e energjisë, afati i fundit 31 dhjetori 2017 31 dhjetori 2017 është afati i fundit i aplikimit nga OSHEE, të skemave lehtësuese të pagesës se detyrimeve të prapambet