999 rezultate për

aduriz

EMOCIONUESE/ Shënoi plot 221 gola, Bilbabo i jep lamtumirën Adurizit (VIDEO) Artiz Aduriz, një ikonë e Bilbaos dhe futbollit spanjoll, ka njoftuar pensionimin nga futbolli. Futbollisti legjendar
ZYRTARE/ Aduriz pensionohet nga futbolli, nuk do të ketë mundësi të realizojë ëndrrën e madhe Sulmuesi spanjoll Aritz Aduriz ka vendosur të pensionohet nga futbolli. 39 vjeçari ka që ka veshur fanellën e Athleti
I shënoj super gol Barcelonës, Aduriz pritet si hero në shomat e zhveshjes (VIDEO) Aduriz është pritur si një hero në dhomat e zhveshjes. Sulmuesi legjendar, shënoi gol të bukur në minutën e 89’ për t
37 vjeç por Aduriz shënon penallti unike (VIDEO) Atheltic Bilbao barazoi 1-1 ndaj Valladolid duke mos arritur të marrë tre pikë që do e largonin nga zona e ftohtë. Pa
Çudia e radhës vjen nga Spanja, 37-vjeçari rinovon madje dhe me klauzolë Kontrata e tij aktuale me Athletic Bilbaon i skadonte në verën e ardhshme kur do të mbushë 37-vjeç, megjithatë Artiz Adu
Ky është super goli i Aduriz në Europa League (VIDEO) Athletic Bilbao mori mbrëmë një fitore surprizë në transfertë ndaj Marsellie duke hedhur një hap të rëndësishëm për kual
Bilbao “ha për së gjalli” Barçën (VIDEO) Atletiko Bilbao ka dhuruar spektakël, duke “e ngrënë për së gjalli” Barcelonën, pasi e ka mposhtur me rezultatin 4-0 në
Aduriz bën karate, Mascherano humb ndjenjat (VIDEO) Javeier Mascherano i ka trembur jo pak të pranishmit në "C. Aritz Aduriz, sulmuesi i Athletic Bilbaos, e ka godituramp