999 rezultate për

admirali

Ekspertët thirrje për kujdes: Vaksinat për COVID-19 po vijnë Dy ekspertë të lartë të Shteteve të Bashkuara për koronavirusin siguruan amerikanët të dielën se vaksinat kundër pandemi
Admirali amerikan ka një kërkesë për demarkacionin Komandanti i Komandës së Forcave të Përbashkëta në Napoli, Admirali James G. Foggo, ka bërë thirrje për Kosovën dhe Mali
Admirali amerikan kërkon mbrojtje raketore shtesë në Havai Komandanti suprem i SHBA-ve në rajonin e Azi-Paqësorit, admirali Harry Harris, njoftoi sot se raketat amerikane të siste
Tension në oqeane, nëndetëset ruse aktivizohen në nivelet e Luftës së Ftohtë Nëndetëset e Rusisë kanë arritur nivelet e patrullimeve luftarake të Luftës së Ftohtë, ndërsa vendi kërkon të rigjallëro
Presidenti Trump i ofron postin vakant të Flynn, zëvendës-admiralit Robert Harward Administrata e presidentit Trump, ka vendosur që postin e këshilltarit për sigurinë Kombëtare në Shtëpinë e Bardhë, të l
MPB-KFOR, e rëndësishmë siguria e qytetarëve të Kosovës Ministri i Punëve të Brendshme, Skender Hyseni takoi komandantin e Komandës së Forcave të Përbashkëta të NATO-s në Napol
Jahjaga priti admiralin James Stavridis Komandanti i krahut jugor të NATO-s, admirali James Stavridis ka qëndruar në Kosovë për t,u përshëndetur me përfaqësuese
SHBA do të vazhdojë të mbështesë FSK-në Admirali Amerikan Mark Mongomery, zëvendësdrejtor i Politikave Planeve dhe Strategjive në Komandën Amerikane për Evropë
NATO vijon mbështetjen për Kosovën Komandanti i krahut jugor të NATO-s në Napoli, admirali Bruce W. Clingan, e siguroi presidenten e Kosovëse, Atifete Jahj
Konferenca ballaknike në Ohër, Kosova e padëshiruar Konferenca e pestë e shefave të shtatmadhorive të armatave nga vendet ballkanike ballkanike do të mbahet sot në Ohër ku
Komandanti i NATO-s sot viziton Kosovën Admirali Samuel J. Locklear Komandanti i Forcave të Bashkuara të NATO- s në Napoli,do të qëndrojë sot për vizitë në Koso
Admirali Giampaolo Di Paola viziton nesër Kosovën Komiteti Ushtarak i NATO-s, i udhëhequr nga admirali Giampaolo Di Paola, do të vizitojë nesër Kosovën. Sipas njoftimi
Presidenti Sejdiu priti Admiralin Mark Fitzgerald Presidenti i Republikës së Kosovës, Fatmir Sejdiu priti Admiralin Mark Fitzgerald, komandant i Forcave t&
Presidenti Rugova priti komandantin e krahut jugor të NATO-s, admiralin Hari Urlih Presidenti i Kosovës Ibrahim Rugova priti sot komandantin e krahut jugor të NATO-s admiralin Hari Urlih, i cili shoqëroh