999 rezultate për

adili

Haradinaj: Vokrri ishte frymëzim për shumë breza sportistësh Ramush Haradinaj ka shprehur ngushëllime për vdekjen e legjendës së futbollit kosovar. Thotë se Fadili ishte motivues i
E vrau dhe e zhduku shoku? Në makinën e të riut gjenden gjurmë gjaku Pak javë më parë u dha alarmi për zhdukjen e një tregtari në Laç. Policia ditën e djeshme vuri në pranga shokun e ti
Vajza i uron 28 Nëntorin Fadilit të Kumanovës: Jemi krenarë me ty babi! Vajza e Fadilit nga grupi i Kumanovës e ka uruar të atin me rastin e festave të nëntorit. Ndër të tjera vajza shprehe
Sela: Jemi të robëruar, duhet të presim edhe më keq! Veprimtari Kërçovar, Gafurr Adili është vizituar në shtëpinë e tij nga kryetari i Aleancës për Shqiptarët, Zijadin Sela,
Vëllai i Fadil Kasemit: Fildesi e shkatërroi si njeri dhe e braktisi Kanë kaluar vetëm pak ditë nga vrasja e Gjyqtares Fildese Hafizi nga bashkëshorti i saj në mes të Tiranës, dhe një versi
Ish-kreu i AKSH: Ja skenaret antishqiptare në Maqedoni Ish shefi i Armatës Kombëtare, AKSH-së, Gafurr Adili, ka rikujtuar se cilat kanë qenë skenaret antishqiptare që kanë ndo
Njihuni me familjen shqiptare që jeton me kopenë e ujqërve (VIDEO) Ujqërit janë krijesa të cilat shumë njerëz i kanë frikë, por frika ndaj tyre nuk ekziston për familjen Ismaili nga Tetov
Njihuni me tetovarin që jeton me ujqërit (VIDEO) Ulërima e këtyre tre ujqërve, mund të frikësoj shumëkend, por Aleko, Lupo dhe Luna, janë anëtarë të barabartë të familj
Aleanca për Shqiptarët bojkoton mandatarin: Gruevski është person i dyshuar nga PSP Aleanca për shqiptarët ka vendosur që të mos marrë pjesë në formimin e qeverisë së re, pasi lideri i VMRO-DPMNE-së është
14 vjeçari shqiptar i plagosur në Mynih, jashtë rrezikut për jetën Pas ngjarjes së rëndë në Mynih, u raportua se një 14-vjeçari Benet Adili nga Konçuli i Bujanocit, mbeti i plagosur.
Adili: Di aq shumë për udhëheqjen e ish-partisë sime sa... Nënkryetari i UNITET-t, Zulfi Adili, i njohur gjatë luftës si Komandant Qufa, ka reaguar në lidhje me disa shkrime që fl
Adili: "Kumanova" nuk është akt terrorist Më 5 dhe 9 shkurt është caktuar vizitë në Drejtorinë për Siguri dhe Kundërzbulim (DSK) dhe Agjencisë për Zbulim nga ana
Adili: Nuk ka zgjedhje pa përmbushur kushtet (VIDEO) Deputeti Zulfi Adili, i ftuar në emisionin 10 minuta, u shpreh kundër asaj që zgjedhjet të mbahen më 24 prill. Sipas
Macedonian Parliament approves formation of a wiretapping Inquiry Committee The Parliament of Macedonia approved today with 81 votes in favor and 2 against the inquiry committee regarding the "bom
Votohet Komisioni për "bombat", deputetët shprehin dyshimet e tyre Kuvendi i Republikës së Maqedonisë në seancën e sotme parlamentare ka votuar me 81 vota pro dhe 2 kundëranketues për për
Adili: "Uniteti" do t'u heqë frikën shqiptarëve (VIDEO) "Partia "Uniteti", si subjekt i ri politik në Maqedoni, është formuar për të realizuar konceptin e një barabarësie të pl
Në BDI kërkohen "kokat" e Musa Xhaferrit, Fatmir Besimit e Abdylaqim Ademit? Gjendja brenda Bashkimit Demokratik për Integrim duket shumë e tensionuar me pakënaqësitë ndaj zëvendëskryeministrit Mus
BDI drejt përçarjes, në shtator parti e re? Bashkimi Demokratik për Integrim rrezikon të shpërbëhet 13 vjet pas themelimit të tij. Ky "tërmet" brenda partisë do të
Deputetët shqiptarë marrin certifikatat e sigurisë Drejtoria për Sigurinë e Informatave të Klasifikuara më në fund ka pajisur deputetët shqiptarë me certifikata sigurie, p
Vukçeviç dhe Adili, përforcimet e reja të Shkëndijës (FOTO LAJM) Mbrojtësi 30-vjeçar nga Mali i Zi, Nikolla Vukçeviç dhe 21 vjeçari shkupjan Mevlan Adili janë përforcimet e fundit të Sh