999 rezultate për

adem

ZYRTARE: Caktohet data e rikthimit të Superligës së Kosovës Presidenti i FFK-së, Agim Ademi, ka folur për rifillimin e kampionatit të Kosovës në futboll.Ademi thotë që Superliga e
Ademi: Nuk do të ketë provim pranues për në fakultet Nuk do të ketë dekret të veçantë për mënyrën se si maturantët do të selektohen gjatë regjistrimit në fakultet, por ajo d
Sot do festonte ditëlindjen, ndahet nga jeta ish-kreu i Akademisë së Shkencave (FOTO LAJM) Ndahet nga jeta ish-kreu i Akademisë së Shkencave, peshëngritësi i njohur në vitet '67-'74 Gudar Beqiraj. Zemra e tij pu
OVL-UÇK reagon ndaj publikimit të videos nga gazetari maqedonas Gazetari maqedonas, Zoran Bozhinovski, ka ndarë një video në Facebook, ku shihen disa persona në një veturë. Sipas ga
Besa Shahini jep udhëzimet e fundit: Deri më 15 maj plani urgjent nga universitetet Ministrja e Arsimit Besa Shahini ka pasur sot komunikim me rektorët e universiteteve publike mbi marrjen e masave për mb
Ademi: Nxënësit nuk do të kthehen në bankat shkollore këtë vit Ministri i Arsimit Arbër Ademi, njoftoi se në mbledhjen e sotme, Qeveria e Republikës së Maqedonisë së Veriut ka miratua
Ademi: Viti shkollor do të mbyllet online, cili është plani për maturantët Ministri i Arsimit dhe Shkencës në Maqedoninë e Veriut Arbër Ademi, tha sot se viti shkollor nuk do të përsëritet, deris
Ademi: Nuk është e vërtetë që shkollat do të rihapen në 18 maj Ministri i Arsimit dhe Shkencës në faqen e tij në Facebook e ka shpërndarë një vendim të ministrisë, që sipas tij është
Ministri Ademi: Ja kur do të vendosim për vitin shkollor në Maqedoni Akoma nuk dihet se kur do të rifillojë procesi mësimor në Maqedoninë e Veriut, pas ndërprerjes për shkak të pandemisë me
COVID-19 paralizoi arsimin, dy skenarët për mbylljen e këtij viti akademik Ndryshe nga shkollat që presin udhëzimet e Ministrisë së Arsimit për zhvillimin e mësimit në distancë, universitetet, li
Skënder Gjinushi përfundon në SPAK, për çfarë akuzohet Kryetarja e Komisionit të Edukimit dhe Medias, Fatjona Dhimitri ka denoncuar sot në SPAK, Skënder Gjinushin, për shkelje
Morata, Jese, Llorente dhe De Tomas ... Biznes i madh nga akademia e Real Madrid Vlera e Hakimit ka arriti deri në pesë milion euro kur ai la Madridin në vitin 2018, por tani ai kushton plot 60 milion
Shkodra u kthye në vatër të nxehtë të COVID-19, Voltana Ademi ka një kërkesë për prefektin Kryetarja e Bashkisë së Shkodrës, Voltana Ademi i ka kërkuar një letër prefektit dhe Komisionit të Mbrojtjes Civile të Q
Kthimi në normalitet në krizën e koronavirusit, si do jetë përditshmëria Akademia Kombëtare e Shkencave – Leopoldina – ka paraqitur rekomandimet e saj për kthimin gradualisht në normalitet në k
RËNDITJA/ Akademitë që kanë prodhuar më shumë lojtarë për top 5 ligat, Reali zë vendin e 4 (FOTO LAJM) Real Madrid, me akademinë e tyre Castilla, zënë vendin e katërt, duke qëndruar pas Ajaxit, Benficas dhe Salzburgut.
Rrezikoni çdo ditë shëndetin, këto janë 9 veprimet që duhet të hiqni dorë (FOTO LAJM) Njerëzit kanë një sens që i ndohmon ata që të parashikojnë e kur janë në rrezik. Por ndodh që jo të gjitha situatat mund
Voltani Ademi bisedë telefonike me Manastirliun: Ja çfarë i kërkova ministres Kryetarja e Bashkisë së Shkodrës, Voltana Ademi ka zhvilluar një bisedë telefonike me ministren e Shëndetësisë, Ogerta M
Maqedonia e Veriut po diskuton shtyrjen e maturës shtetërore si pasojë e pandemisë Ministri për Arsim dhe Shkenca, Arbër Ademi theksoi se po shqyrtohet dhe diskutohet nëse duhet të ketë maturë shtetërore
Sandër Lleshaj sulmon Ademin: Kryetare e harruar në zyrë! Justifiko pagën! Ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj e ka cilësuar “të panevojshme” deklaratën e kryebashkiakes së Shkodrës Voltana Ademi
Fuga i del kundër Akademisë së Shkencave: Shtrembëroi të dhënat për COVID-19 Akademiku Artan Fuga i ka dalë edhe njëherë kundër Akademisë së Shkencave lidhur me deklaratën për të dhënat dhe situatë