999 rezultate për

aborti

Pas ndalimit të abortit në Alabama, reagon Trump Ditët e fundit është folur shumë në media përsa i përket ndalimit të abortit në Alabama. Edhe Presidenti i SHBA Dona
Emily Ratajkowski pozon e zhveshur kundër ligjit për abortin (FOTO LAJM) Modelja e njohur Emily Ratajkowski di gjithmonë të tërheqë vëmendje. Ajo shpesh poston foto provokuese ne llogarinë e sa
Senati i Alabama miraton ligjin kunër abortit Së fundmi falë një projektligji aborti bëhet një akt i paligjshëm në Alabama. Senati i këtij shteti votoi me 25 vota pr
Filipçe sulmon gjykatësit dhe prijësit fetarë për abortin Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe në debatin publik për Ligjin e abortit, në Komisionin për Shëndetësi ka deklaruar
Si të ruheni, cilat janë simptomat e abortit spontan Nuk ka gjë më të tmerrshme për një nënë sesa të humbë foshnjën e saj. Por nëse doni të ruheni nga aborti spontan, duh
Arrest shtëpie për mjekun që kreu abortin e vajzës së abuzuar në Drenas Gjykata Themelore në Prishtinë i ka caktuar masën e arrestit shtëpiak për një muaj, doktorit Fehmi Ahmeti, nën dyshimin
Gjinekologët i dalin në mbrojtje kolegut për abortin e vajzës që u abuzua Shoqata e Obstetërve dhe Gjinekologëve ka reaguar lidhur me rastin e të miturës nga Drenasi, e cila pas keqtrajtimit sek
Shumica janë "vrasje" me paramendim, shifrat tronditëse të aborteve në 5 vite në Shqipëri Ndonëse ka gjithnjë debat rreth aspektit moral apo ligjor të një aborti, një tjetër ndikim që duhet konsideruar është ai
Kërkohet ndalimi i testeve për zbulimin e gjinisë, shkak abortimi i vajzave Duhet të ndalohet përdorimi i testeve për përcaktimin e gjinisë së foshnjës në fazat e para të shtatzënisë për prindërit
Alarmuese, aborti selektiv vret 100 milionë femra çdo vit Tradita zakonore shqiptare ka treguar se shoqëria jonë festonte sa herë që në jetë vinte një djalë. Dhe e kundërta ndodh
Papa Françesku kundër abortit selektiv: Racizëm me doreza të bardha "Abortimi i foshnjave të sëmura është racizëm". Kështu është shprehur sot Ati i Shenjtë gjatë takimit të zhvilluar në Va
Argjentina në prag të legalizimit të abortit Dhoma e ulët e parlamentit të Argjentinës ka mbështetur një legjislacion që kthen abortin në veprim ligjor në 14 javët e
Përgatiten ndryshime në ligjin e abortit Përmes ndryshimeve të propozuara në ligjin e abortit, shtatzënës i jepet mundësi që deri në javën e 12 të vendos nëse do
Kryeministri irlandez: Ligji për abortin, në fuqi para fundvitit Ligji i ri për abortin do të hyjë në fuqi para fundvitit. Ky është premtimi i kryeministrit irlandez, Leo Varadkar, pas
Kroatët protestojnë kundër abortit Mijëra protestues kundër abordit, kanë protestuar sot në Zagreb të Kroacisë. Ngjarja ka kaluar pa asnjë incident, ka
Miratohet ligji më i ashpër kundër aborteve Shteti amerikan, Ajoua, ka miratuar një nga projektligjet më të ashpra për abortin, duke ndaluar abortet prej momentit k
Aborti ose jetët që vriten në heshtje Nga Dajana Basha Je dhuratë Hyjnore, ti krijesë që sapo ke nisur të formohesh. Brenda në barkun e nënës, tashmë
Si gjinekologia mashtronte vajzat për shtatzëninë, për të shitur kokrrat e abortit Nuk ekziston asnjë fjalë për t’a përshkruar veprën e rëndë që ka kryer një mjeke gjinekologe në Tiranë. Zonja në fja
Këto medikamente po ju çojnë drejt abortit Përdorimi i antibiotikëve mund të rrisë ndjeshëm riskun e një aborti, sipas një studimi të kryer së fundmi nga Universit
E dini se çfarë ndodh me bebin gjatë abortit? Kjo video do t'ju prekë pa masë Të jesh nënë është ndjesia më e bukur në botë, thonë që është e vështirë të përshkruash atë ç’ka ndjen. Por, disa fe